Kia Łowicz zagrała po mistrzowsku

12:33, 08.12.2022 Gogo Aktualizacja: 12:33, 08.12.2022

W meczu 3. kolejki III Polskiej Ligi Futsalu Kia Łowicz wypadła rewelacyjnie, pokonując KS Tartak Futsal Opoczno 21:5 (11:2).

Dla zgromadzonych na trybunach kibiców zwycięstwo drużyny Kia Łowicz było niemal pewne, ale chyba nikt nie przypuszczał, że padnie aż taki wynik. Łowiczanie od pierwszej minuty narzucili swój styl gry, zabójcze tempo i doskonałe umiejętności operowania piłką, co okazało się skuteczną bronią w pokonaniu zespołu z Opoczna. Momentami trudno było wzrokiem nadążyć za piłką. Przez 20 minut pierwszej połowy Kia strzeliła jedenaście bramek, tracąc tylko dwa.

Druga odsłona wyglądała podobnie. Bramki padały jedna za drugą, powiększając prowadzenie gospodarzy, a rywal niewiele mógł na to poradzić, choć w tej kanonadzie goli, udało się Tartakowi trzykrotnie skutecznie zaatakować. Na sukces łowiczan pracował cały zespół i lista strzelców bramek jest bardzo długa, a najskuteczniejszymi zawodnikami, zdobywcami hat-tricka byli Rafał Trakul i Rafał Bogus, a Daniel Wasiak zapisał na swoim koncie cztery gole.

Wysokie zwycięstwo pozwoliło Kii wskoczyć na szczyt tabeli. Następny mecz, na który już teraz kibice czekają z niecierpliwością, odbędzie się we wtorek, 13 grudnia o godz. 20.00. Rywalem będzie FA GKS Bełchatów.

3. kolejka III Polskiej Liga Futsalu:

• Kia Łowicz - KS Tartak Futsal Opoczno 21:5 (11:2); br.: Michał Świdrowski 3 (1, 11 i 29), Radosław Kuciński 2 (6 i 15), Adrian Bienienda (8), Jan Haczykowski (10), Michał Redzisz 2 (13 i 20), Daniel Wasiak 4 (14, 26, 35 i 35), Rafał Trakul 3 (17, 32 i 33), Rafał Bogus 3 (20, 25 i 36) i Patryk Pomianowski 2 (21 i 36) - Daniel Stolarczyk 2 (8 i 36), Robert Wiktorowicz 2 (15 i 37) i Kamil Soworski (37).
    Kia: 11. Dawid Feliga i 1. Filip Ziółkowski - 13. Michał Redzisz, 8. Michał Świdrowski, 17. Rafał Trakul i 19. Radosław Kuciński oraz 7. Patryk Pomianowski, 5. Daniel Wasiak, 6. Adrian Bienienda, 9. Rafał Bogus i 77. Jan Haczykowski.
    Sędziowali: Dominik Cipiński i Krzysztof Gajda (obaj Łowicz).
  • KS Hurtap Łęczyca - BSC Termy Poddębice (2022.12.14, śr, godz. 19.00)