Księżak wygrał po dogrywce

12:35, 22.01.2023 Gogo Aktualizacja: 15:51, 23.01.2023

Po raz drugi w tych rozgrywkach KS Księżak Łowicz wyszedł zwycięsko z meczu z MKK Kuchinox Interon Boruta Zgierz. W sobotę, 21 stycznia, zespół trenera Macieja Siemieńczuka pokonał w dogrywce gospodarzy 99:97.

Bardzo wyrównana była pierwsza część spotkania. Po pierwszej kwarcie jednym punktem prowadził Boruta 21:20, a w drugiej, po ładnej końcówce, Księżak odrobił stratę i schodząc na przerwę osiągnął remis 44:44.

W trzeciej kwarcie łowiczanie zaczęli przejmować inicjatywę. Po celnych rzutach wolnych Jakuba Staniosa i Mateusza Kasińskiego oraz skutecznym wsadzie Mateusza Fatza i zagraniu Nataniela Kolasińskiego Księżak wyszedł na ośmiopunktowe prowadzenie i do końca tej kwarty już go nie stracił, powiększając na koniec o jeden punkt. Niestety niemoc ogarnęła zespół trenera Siemieńczuka w ostatniej odsłonie. Straty i niecelne rzuty wykorzystali gospodarze szybko przekuwając na punkty, co sprawiło, że przejęli prowadzenie w grze. Ostatnie minuty były bardzo emocjonujące. Sytuację w końcówce uratowali - Stanios rzucając „trójkę” i Fatz celnym lay-upem, który doprowadził do remisu.

W dogrywce Księżak okazał się skuteczniejszy i dwoma punktami pokonał gospodarzy.

- Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki był… Bardzo dużo błędów w obronie i dużo strat. Jednak udało nam się doprowadzić do dogrywki i tam już dowieźliśmy zwycięstwo. Brawo dla moich zawodników, bo włożyli naprawdę dużo serca, żeby wygrać. Czasami zdarzają się mecze jak ten i wtedy wygrywa charakter. Plus podziękowania dla kibiców z Łowicza za wspaniały doping - ocenił Maciej Siemieńczuk, trener KS Księżak Łowicz.

Mateusz Fatz zdobył 30 punktów i był najlepszym strzelcem w Księżaka Łowicz. Hubert Lewandowski zdobył dla gości 26 punktów.

Mecz 19. kolejki KS Księżak Łowicz zagra z WKS AMW Flota Gdynia. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia na wyjeździe.

18. kolejka II ligi koszykówki mężczyzn - grupa A:

• MKK Kuchinox Interon Boruta Zgierz - KS Księżak Łowicz 97:99 (21:20, 23:24, 18:27, 31:22, 4:6)
    Księżak: Mateusz Fatz 30, Jakub Stanios 22 (2x3), Mateusz Kasiński 14 (2x3), Kacper Kramarz 5 (1x3) i Daniel Nieporęcki 2 oraz Nataniel Kolasiński 15 (1x3), Michał Świderski 6 (2x3) i Marcin Uliczka 5.
    Najwięcej dla Boruty: Hubert Lewandowski 26 (2x3), Sebastian Ferenc 21 (5x3) i Oleksandr Shcherbatiuk 14 (1x3).
    Sędziowali: Mariusz Krzewiński (Rąbień) i Łukasz Dzierzkowski (Tarnobrzeg). Komisarz: Bartłomiej Wojdak (Łódź).
  • WKS AMW Flota Gdynia - AZS UMK Transbruk Toruń 65:71
  • ŁKS KM Coolpack Łódź - Ogniwo Szczecin 118:61
  • Sklep Polski MKK Gniezno - TKM Włocławek 102:78
  • Trefl II Sopot SA - KSK Ciech Noteć Inowrocław (2023.01.25, śr, godz. 18.00)
  • KS Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - ŁKS KM Coolpack Youth Łódź (2023.01.25, śr, godz. 19.30)
  • Profi Sunbud PKK 99 Pabianice - NLO SMS PZKosz Władysławowo (2023.01.25, śr, godz. 21.00)
  • GAK Gdynia - MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań (2023.02.09, cz, godz. 17.00)