Bez niespodzianki - Księżak zwyciężył pokonując na wyjeździe MKS Ochota Warszawa

09:48, 19.11.2023 Gogo Aktualizacja: 12:35, 20.11.2023
Skomentuj Fot.: Zbigniew Łaziński. Fot.: Zbigniew Łaziński.

KS Księżak Łowicz wygrał mecz 11. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, pokonując na wyjeździe MKS Ochota Warszawa.

Trochę nerwowo było podczas meczu z Ochotą Warszawa, bo zespół trenera Mariusza Wójcika  nie od razu wszedł na swoje tory gry, popełniał błędy, które kosztowały stratę punktów i musiał gonić wynik, choć wydawało się, że rywal nie powinien być dużym wyzwaniem dla łowiczan, patrząc na pozycję w ligowej tabeli. Ostatecznie jednak KS Księżak Łowicz zwyciężył, pokonując gospodarzy  85:71.

Pierwsze minuty gry były bardzo wyrównane. Obydwa zespoły zdobywały punkty niemal na zmianę. Przy wyniku 21:21 gospodarzom udało się przeprowadzić cztery skuteczne akcje i odskoczyć na osiem punktów. W końcówce Mateusz Fatz oddał dwa celne rzuty za dwa punkty, co pozwoliło odrobić nieco straty i zakończyć pierwszą kwartę wynikiem 29:25.

Początek drugiej kwarty to równa walka i utrzymująca się przewaga gospodarzy w granicach 4-5 punktów. Sytuacja zmieniła się w czwartej minucie gry. Dwa celne rzuty Ryana Tatendy Mavudzhi doprowadziły do wyrównania wyniku, a następnie trójka Bartosza Dylika i celny z wyskoku Piotra Łucki sprawiły, że Księżak przejął prowadzenie. Schodząc na przerwę łowiczanie wygrywali 50:42.

W drugiej połowie zespół trenera Wójcika kontrolował już wydarzenia na parkiecie. Momentami gospodarze odrabiali straty, ale Księżak nie pozwolił odebrać sobie prowadzenia i schodził z parkietu z przewagą czternastu punktów.

- Wygraliśmy. Niestety nasza gra nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Brakuje u nas jakiejś koncentracji do wejścia w mecz. Dajemy sobie narzucić styl gry przeciwnika, robimy dużo strat, takich niewymuszonych, nie wynikających z nacisku przeciwnika tylko z braku naszej koncentracji. Wyglądało to tak, jakbyśmy w pierwszej kwarcie nie wyszli jeszcze z szatni i ciężko nam było się rozkręcić. W drugiej wyglądało to już trochę lepiej, aczkolwiek uważam, że z takim przeciwnikiem powinniśmy dużo spokojniej zagrać i dużo pewniej kontrolować ten mecz - ocenił Mariusz Wójcik, trener KS Księżak Łowicz.

Kolejny mecz KS Księżak Łowicz zagra u siebie z AK Profbud Legia II Warszawa. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 listopada o godz. 19.00 w hali OSiR nr 1 w Łowiczu.

11. kolejka II ligi koszykówki mężczyzn - grupa B:

• MKS Ochota Warszawa - KS Księżak Łowicz 71:85 (29:25, 13:25, 13:16, 16:19)
    Księżak: Mateusz Fatz 24, Piotr Łucka 14 (2x3), Bartosz Dylik 14 (1x3), Marcin Uliczka 10 i Daniel Kotwasiński 14 oraz Ryan Tatenda Mavudzhi 14 (2x3), Mariusz Wójcik 2 i Filip Piechota 1
    Najwięcej dla Ochoty: Aleksander Augustynik 23, Bartłomiej Fedorowicz 14 (2x3) i Michał Krawczyk 12 (1x3).
    Sędziowie: Justyna Gieroba (Lublin) i Patryk Jankowski. Komisarz: Katarzyna Zuchowicz (oboje Warszawa).
  • WMSS Isetia Białołęka Warszawa - Speed Sport Zec Byki Wołomin 85:71
  • KS Legion Legionowo - KS Probasket BS Mińsk Mazowiecki 91:93
  • PKK Enea Żubry Chorten Białystok - Kolejarz Basket Radom 79:64
  • MKS Znicz Basket Pruszków - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 93:69
  • KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - MUKS Energa Basket Warszawa 64:84
  • UKS Trójka Żyrardów - SSK Lublinianka KUL Hooplife Basketball Lublin 68:80
  • AK Profbud Legia II Warszawa - MKS Start SA II Lublin (n, godz. 17.00)