Księżak bez zwycięstwa

11:29, 28.03.2024 Gogo Aktualizacja: 11:32, 28.03.2024

KS Księżak Łowicz pokonany. Nie udało się zatrzymać MKS Znicz Basket Pruszków w Łowiczu.

W 1. meczu I rundy play-off II ligi koszykówki mężczyzn rozegranym w środę 27 marca KS Księżak Łowicz przegrał z MKS Znicz Basket Pruszków 73:99. Mimo waleczności całego zespołu i dużej skuteczności Bartosza Dylika, który rzucił trzy trójki i zdobył 21 punktów, i Ryana Tatendy Mavudzhi, który zdobył 21 punktów, w tym dwie trójki, nie udało się Księżakowi zatrzymać Znicza.

Sytuacja na parkiecie łowickiej hali sportowej OSiR nr 1 wyglądała bardzo podobnie jak w meczu 30. kolejki, choć przewaga rywala na koniec była znacznie mniejsza. Księżak miał mocne wejście w pierwszej kwarcie i dorównywał kroku gościom, tracąc tylko jeden punkt na jej koniec (19:20), ale w kolejnych wyglądało to już dużo słabiej. Nie wychodziły zbiórki, zawodziła obrona, a koszykarze Znicza wykorzystywali każde potknięcie gospodarzy. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:50.

W trzeciej kwarcie straty Księżaka powiększyły się o kolejnych 10 punktów i dopiero w ostatnim rozdaniu gra była wyrównana, co pokazuje wynik 22:22.

- Znicz ma mocną obronę, my mieliśmy problem. Jak rzut za trzy punkty nie wpadnie, to my zbiórki nie mamy, dlatego że oni mają kilku wysokich zawodników. Nam brakuje Mateusza Fatza, Mariusz Wójcik, brakuje Krystiana Małonia. Może gdyby było tych trzech zawodników to byśmy mogli powalczyli. Znicz to naprawdę ciężka drużyna, która szykuje się do awansu - ocenił Cezary Włuczyński, asystent trenera KS Księżak Łowicz.

Drugi mecz w ramach I rundy play-off II ligi koszykówki mężczyzn KS Księżak Łowicz zagra na wyjeździe w środę 3 kwietnia o godz. 19.00.

1. mecze I rundy play-off II ligi koszykówki mężczyzn:

• KS Księżak Łowicz - MKS Znicz Basket Pruszków 73:99 (19:20, 15:30, 17:27, 22:22) . Wynik meczu: 0:1.
    Księżak: Bartosz Dylik 21 (3x3), Ryan Tatenda Mavudzhi 21 (2x3), Marcin Uliczka 16, Kacper Kramarz 10 i Piotr Łucka 5 (1x3) oraz Daniel Kotwasiński, Bartosz Mazur i Marcin Brzozowski.
    Najwięcej dla Znicza: Maciej Czemerys 19 (3x3), Hubert Miłak 17 (3x3), Marcel Kapuściński 16, Filip Munyama 14 (1x3), Mateusz Itrich 14 i Kamil Czosnowski 10.
    Sędziowie: Marek Ulewiński (Radom) i Jarosław Marzec (Włocławek). Komisarz: Krzysztof Kołoszewski (Lublin).
  • UKS Trójka Żyrardów - MUKS Energa Basket Warszawa 73:113. Wynik meczu: 0:1.
  • Kolejarz Basket Radom - PKK Enea Żubry Chorten Białystok 77:98. Wynik meczu: 0:1.
  • KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - SSK Lublinianka KUL Hooplife Basketball Lublin 82:83. Wynik meczu: 0:1.