Udane występy na rozpoczęcie rozgrywek

12:59, 29.03.2024 Gogo Aktualizacja: 13:02, 29.03.2024
Skomentuj Fot.: Patryk Sekuła. Fot.: Patryk Sekuła.

Zespoły UKS Akademia Pelikan Łowicz z rocznika 2011 dobrze zainaugurowały sezon rozgrywek ligowych. Obydwie drużyny zdobyły komplety punktów.

UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz, startująca w II lidze wojewódzkiej młodzików D1, rozegrała mecz 1. kolejki na wyjeździe z MKS Ceramika Termofon Opoczno. Spotkanie przebiegało pod dyktando drużyny z Łowicza. Choć pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2, ostatecznie zespół trenera Patryka Sekuły i Michała Perzyny pokonał gospodarzy 4:3.

Już w 6. minucie Nikodem Plichta zdobył bramkę gospodarzy, ale w tej samej minucie Ceramika również strzeliła gola. Kolejny ruch należał do gospodarzy, którzy w 29. minucie przejęli prowadzenie, ale po kilku nieskutecznych akcjach, łowiczanie zdołali wyrównać za sprawą strzału oddanego przez Macieja Papiernika w 32. minucie gry. Remis utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron boiska, walka o bramkę przeciwnika rozpoczęła się na nowo, jednak dopiero rzut karny wykonywany przez Papiernika w 58. minucie pozwolił drużynie trenera Perzyny przechylić szalę na swoja stronę. Na czwartą bramkę nie trzeba było długo czekać, a jej autorem był Olaf Martofel. W 78. minucie gospodarze stanęli przed szansą na gola, której nie przepuścili, skutecznie wykorzystując rzut karny.

- Mecz na ciężkim terenie w Opocznie, Ceramika to dobry zespół. Dobrze weszliśmy w mecz, narzuciliśmy rywalowi nasz styl gry, co przyniosło efekt w postaci szybko strzelonej bramki. W drugiej części meczu strzelamy kolejne dwie bramki, w końcówce popełniamy kilka prostych błędów, przez co rywal strzela bramkę i łapie kontakt - skomentował Patryk Sekuła, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

UKS Akademia Pelikan-2011 II Łowicz rywalizująca w lidze okręgowej młodzików D1 zagrała w czwartek u siebie mecz z Akademią Piłkarską 81 Łódź. Rywal nie miał większych szans z łowiczanami, którzy doskonale radzili sobie z piłką i zwyciężyli 7:2, choć jeszcze do przerwy utrzymywał się remis 2:2. Królem strzelców w tym spotkaniu był Mateusz Siewierski, który strzelił pięć goli, z czego cztery w przeciągu czterech minut. Pozostałe należały do Oliwiera Flisa.

Wysokie zwycięstwo ustawiło zespół trenera Sekuły na 1. miejscu w ligowej tabeli rozgrywek.

- Byliśmy w tym meczu zespołem zdecydowanie przeważającym, przez większość czasu operowaliśmy piłką, ale na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym. W drugiej połowie wszyscy zgromadzeni na boisku mogli zobaczyć one man show w wykonaniu Mateusza Siewierskiego, który zdobył cztery bramki w krótkim odstępie czasu - skomentował Patryk Sekuła, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz  kolejny pojedynek stoczy w sobotę 30 marca o godz. 18.30 na wyjeździe z Unią Skierniewice Sp. zoo, a drugi zespół następną kolejkę pauzuje.

1. kolejka II ligi wojewódzkiej młodzików D1:

• MKS Ceramika Termofon Opoczno - UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz 3:4 (2:2); br.: Adrian Wijata 2 (7 i 78 karny) i Adam Chudzik (29) - Nikodem Plichta (6), Maciej Papiernik 2 (32 i 58 karny) i Olaf Martofel (72).
    Pelikan-2011: Tomasz Wojciechowski - Bartosz Ciupa, Szymon Słodki, Albert Janczak - Szymon Urbański, Nikodem Kostrzewa - Alan Młynarski, Olaf Martofel, Nikodem Plichta. Na zmiany wchodzili: Szymon Bolimowski, Jakub Czaplarski, Maciej Papiernik i Ivan Oryschenko.

3-4

7. SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra (7)