Udane otwarcie boiska w Bielawach

11:41, 17.04.2024 Gogo Aktualizacja: 11:45, 17.04.2024
Skomentuj Fot.: LZS Victoria Bielawy. Fot.: LZS Victoria Bielawy.

Gracze trenera Adama Wojdy z Victorii Bielawy świetnie spisali się w domowym meczu przeciwko KP Byszewy. Zespół z Bielaw po raz pierwszy rozgrywał mecz na zmodernizowanym stadionie i wygrał spotkanie z rywalami 3:2 (0:1).

O wygraną nie było jednak łatwo. W 62. minucie goście prowadzili 2:0, a Victoria zaczęła być skuteczna dopiero od 70. minuty. Najpierw gola kontaktowego strzelił doświadczony Piotr Kociak, a osiem minut później do wyrównania doprowadził Alan Lewandowski. Wygraną Victorii zapewnił celnym strzałem na minutę przed końcem Michał Warda.

W innych meczach również nie brakowało emocji. W Złakowie tamtejszy Start uległ Naprzodowi Jamno 0:2 (0:1). Trafienia dla Naprzodu zapisali Marek Piekacz (trafił do Jamna zimą z Olimpii Niedźwiada) i Denys Kravets, który trafił do siatki w 82. minucie gry.

Wyjazdowe zwycięstwo nad Pogonią Rogów odnieśli gracze Astry Zduny. Astra mimo, że remisowała do przerwy 1:1 to ostatecznie dopisała sobie komplet punktów, wygrywając 3:1. Dwa gole w tym meczu strzelił Rafał Ignaczak, a jednego Przemysław Wilk.

W meczach grupy 9 było również emocjonująco. Tym razem bez punktów z wyjazdowego meczu wracali gracze Korony Łaguszew. Mimo, że Korona dwukrotnie wychodziła w tym meczu na prowadzenie (raz za sprawą trafienia Piotra Buczka, a drugim razem po golu Mikołaja Modzelewskiego), ostatecznie to Sierakowianka Sierakowice cieszyła się z wygranej. Korona jeszcze w doliczonym czasie gry remisowała 2:2, ale gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ciekawie było w Wygodzie, gdzie rezerwy Zrywu rywalizowały z Pogonią Bełchów. Do przerwy był remis 2:2, a gole strzelili: Michał Janik i Sebastian Sumiński - dla Zrywu oraz Jakub Niedźwiadek i Bartłomiej Bakalarski - dla Pogoni. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gracze z Bełchowa, który po bramkach Mariusza Bakalarskiego, Mateusza Stefańskiego i ponownie Niedźwiadka zwyciężyli 5:2.

Aż siedem goli padło w Cielądzu, gdzie Orlęta rywalizowały z Darem Placencja. Gracze Daru prowadzili po golach Jakuba Kędziory i dwóm trafieniach Damiana Kosmatki do 85. minuty 3:1, by ostatecznie... przegrać 3:4. W samej końcówce meczu Mateusz Białek dołożył dwa gole (kompletując hat-tricka), a jednego gola strzelił rezerwy, ale doświadczony Karol Gwiazdowicz. Dar stracił zatem trzy gole w końcówce, co poskutkowało stratą również punktów.

17. kolejka klasy A - grupa 2:

• GKS Pogoń Rogów - SKS Astra Zduny 1:3 (1:1); br.: Majkel Krawczyk (40) - Rafał Ignaczak 2 (18 i 47) i Przemysław Wilk (73).
  • LZS Victoria Bielawy - Klub Piłkarski Byszewy 3:2 (0:1); br.: Piotr Kociak (70), Alan Lewandowski (78) i Michał Warda (89) - Mateusz Musiał (39) i Marceli Rojek (62).
  • LKS Start Złaków Borowy - SKF Naprzód Jamno 0:2 (0:1); br.: Marek Piekacz (29 karny) i Denys Kravets (82).
  • GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - MKS Zjednoczeni II Stryków 8:1 (2:1); br.: Wojciech Turczyn 2 (8 wolny i 81), Wojciech Kosior 3 (38, 53 karny i 83), Bartosz Łoś (49), Kacper Kosior (65), Bartłomiej Wejman (71) - Serhii Struchaiev (28 samobójcza).
  • KS Nowosolna AMII Łódź - LKS Huragan Swędów 6:0 (3:0); br.: Przemysław Dworakowski 4 (2, 13, 41 i 59), Michał Dobrosz (80) i Krystian Pomykała (89 samobójcza).
  • KME Czarni Smardzew - LKS Sokół Popów 3:0 (0:0); br.: Damian Pietrasiak 2 (59 głową i 90 głową) Maciej Ferenc (85).

18. kolejka klasy A - grupa 2 (2024 04.20-21):

• Klub Piłkarski Byszewy - KS Nowosolna AMII Łódź (s, godz. 15.00)
  • LKS Gałkówek - KME Czarni Smardzew (s, godz. 17.00)
  • LKS Huragan Swędów - LKS Start Złaków Borowy (s, godz. 17.00)
  • SKF Naprzód Jamno - GKS Pogoń Rogów (n, godz. 11.15)
  • MKS Zjednoczeni II Stryków - LZS Victoria Bielawy (n, godz. 12.00)
  • LKS Sokół Popów - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra
    Pauza: SKS Astra Zduny.

17. kolejka klasy A - grupa 9:

• SKF Zryw II Wygoda - LKS Pogoń Bełchów 2:5 (2:2); br.: Michał Janik (33) i Sebastian Sumiński  (40) - Jakub Niedźwiadek 2 (2 i 88), Bartłomiej Bakalarski (25), Mariusz Bakalarski (58) i Mateusz Stęfański (68).
  • GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe - GKS Korona Łaguszew 3:2 (0:1); br.: Mariusz Wieczorek (47), Serchii Osypenko (68) i Robert Wieczorek (90) - Piotr Buczek (33 karny) i Mikołaj Modzelewski (50).
  • LKS Orlęta Cielądz - LKS Dar Placencja 4:2 (1:2); br.: Mateusz Białek 3 (8, 85 wolny i 90+4) i Kamil Gwiazdowicz (88 karny) - Jakub Kędziora (4) i Damian Kosmatka 2 (27 i 63).
  • LUKS Olympic Słupia - LKS Wola Wola Chojnata 1:0 (1:0); br.: Dawid Józefecki (4).
  • GLKS Olimpia Jeżów - LKS Sokół Regnów 2:1 (0:1); br.: Przemysław Imiołek (47) i Michał Jedynak (89 karny) - Konrad Kępka (14).
  • LZS Muskador Wola Pękoszewska - LZS Macovia Maków 2:1 (1:1); br.: Vitalii Leliukh (7) i Damian Sztocki (70) - Mateusz Białek (18).
  • LKS Start Pukinin - GKS Głuchów 2:2 (1:0); br.: Krystian Kryczka (25) i Krzysztof Kuciński (66) - Dominik Fastyn (74) i Bartosz Kowalski (90+2).