Choć bez podium to brawa się należą

21:50, 26.04.2024 Gogo Aktualizacja: 21:51, 26.04.2024
Skomentuj Fot.: Paweł Wysocki. Fot.: Paweł Wysocki.

Młodzi szachiści z SP 1 Łowicz mogą być z siebie dumni. W Finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych zajęli 6. miejsce.

Uczniowie SP 1 w Łowiczu: Mateusz Kotulski (8a), Michał Kotulski (8a), Maciej Ciesielski (7c) i Natalia Podkońska (7c), szlifujący swoje umiejętności strategiczne na szachowym polu pod okiem Pawła Wysockiego, nauczyciela oraz wiceprezesa i trenera UKS Jedynka, jako mistrzowie województwa łódzkiego, wzięli udział w Finale  Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych.

Turniej odbył się w dniach 21-24 kwietnia w Pokrzywnej (woj. opolskie). Rywalizowało dwanaście zespołów z całej Polski, a reprezentacja „Jedynki”, zajęła 6. miejsce. To ogromny sukces, a do tego duży progres biorąc pod uwagę, że rok temu zakończyli rozgrywki na zdecydowanie dalszej pozycji, o czym powiedział Paweł Wysocki: - W ubiegłym roku, gdy debiutowaliśmy na imprezie tej rangi, uczniowie klas 7 i 8 zajęli miejsce 12.

Zdecydowanym zwycięzcą w drużynie z SP 1 był Maciej Ciesielski: - Chodź były to zawody drużynowe, na wyróżnienie zasługuje wyczyn Macieja Ciesielskiego. Maciek zaliczył idealny turniej, wygrał wszystkie 11 partii i zdobył złoty medal na 3 szachownicy. W całym turnieju komplet punktów zgromadziło tylko troje zawodników - dodał Wysocki.

Tytuł mistrza zdobyła Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nasza Szkoła Opole. Drugie miejsce wywalczyła SP 53 z Białegostoku, a na trzeciej pozycji uplasowała się SP 2 z Wrocławia.

Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Pokrzywna, 21-24 kwietnia 2024 roku: