Nie przywieźli żadnego punktu

20:06, 28.04.2024 Gogo Aktualizacja: 20:08, 28.04.2024
Skomentuj Fot.: Jan Ruciński. Fot.: Jan Ruciński.

SKF Zryw GrantON Wygoda dzielnie stawiał czoła liderowi rozgrywek Betcris IV ligi, ale wrócił do domu bez punktu.

To już czwarta z rzędu porażka Zrywu, ale tym razem podopieczni trenera Jana Rucińskiego prezentowali się dużo lepiej. TS Sokół Aleksandrów Łódzki zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli, a osiągnął przewagę tylko jednej bramki, kończąc pojedynek wynikiem 2:1 (1:0). Widać, że gracze Zrywu dobrze przepracowali tydzień.

Spotkanie miało wyrównany przebieg i nie było widać przepaści na boisku między zespołami, choć w tabeli jest ona znacząca. Obydwie strony miały swoje szanse, mimo to wielu nie udało się wykorzystać. Schodząc na przerwę ekipa z Wygody przegrywała 0:1, ale bramkę w 18. minucie sprezentowali gospodarzom po strzale samobójczym Krystiana Rutkowskiego

Po zmianie stron równa walka przełożyła się na dwa gole, po jednym w wykonaniu każdego zespołu. W 46. minucie Oleksii Naidyshak strzelił drugiego gola dla Sokoła, a osiem minut później Igor Tomaszewski zdobył bramkę dla Zrywu. Niestety nie udało się doprowadzić do remisu.

- Mecz wyjazdowy z liderem rozgrywek, który pewnie kroczy po awans do III ligi, to bez wątpienia trudne zadanie, zwłaszcza po trzech porażkach z rzędu. Mimo to moi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, prowadząc starcie z mocnym przeciwnikiem, jak równy z równym. W ciągu meczu zarówno my, jak i Sokół stworzyliśmy liczne sytuacje bramkowe i sam mecz stał na niezłym poziomie. Szkoda, że nie udało się wywieźć z Aleksandrowa choćby jednego punktu - skomentował Jan Ruciński, trener SKF Zryw GrantON Wygoda.

W środę 1 maja o godz. 15.00 SKF Zryw GrantON Wygoda zmierzy się na wyjeździe z PKS Polonia Piotrków Trybunalski.

24. kolejka Betcris IV ligi:

• TS Sokół Aleksandrów Łódzki - SKF Zryw GrantON Wygoda 2:1 (1:0); br.: Krystian Rutkowski (18 samobójcza) i Oleksii Naidyshak (46) - Igor Tomaszewski (54).
    Zryw: Patryk Orzeł - Bartosz Wojciechowski, Tomasz Wudkiewicz, Krystian Rutkowski, Jakub Będor (25 Bartosz Tomaszkiewicz) - Pablo Royo (80 Bartłomiej Wojciechowski), Roman Perizhok, Igor Tomaszewski, Radosław Kuciński, Krystian Białas - Bartosz Wudkiewicz (67 Grzegorz Brochocki).
    Sędziował: Rafał Szczypkowski (Dzierlin). Żółte kartki: Kacper Dziuba i Michał Wolinowski - obaj Sokół oraz Roman Perizhok (5) - Zryw.
  • ŁKS III Łódź SA - BKS Start Brzeziny 0:2 (0:1); br.: Mateusz Lubczyński 2 (25 i 80).
  • TS Szczerbiec Wolbórz - MKP Boruta Zgierz 0:1 (0:1); br.: Mateusz Misiak (39).
  • MKS Zjednoczeni Stryków - Widzew II Łódź SA 0:5 (0:2); br.: Ignacy Dawid (16), Marcin Kozłowski (44), Mateusz Kempski (55 karny), Filip Zawadzki (60) i Kamil Andrzejkiewicz (83).
  • KS Sand-Bus Kutno - AKS SMS Hacom Łódź 1:0 (0:0); br.: Bartosz Bujalski  (57 karny).
  • LKS Omega Kleszczów - KS Warta Działoszyn 0:1 (0:1); br.: Paweł Drągowski (45+3 karny).
  • MGKS Skalnik Sulejów - ZKS Włókniarz Zelów 1:1 (0:0); br.: Mateusz Śliwka (48) - Wojciech Majewski (65 samobójcza).
  • RKS Radomsko - PKS Polonia Piotrków Trybunalski 1:0 (0:0); br.: Wiktor Płaneta (56).
  • MKS Ceramika Termofon Opoczno - GKS Orkan Buczek 2:1 (0:0); br.: Cezary Dominiak 2 (69 i 76 karny) - Patryk Niciak (80).