Wrócili pokonani

10:00, 05.10.2024 Gogo Aktualizacja: 10:04, 05.10.2024

UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz bez punktów w awansem rozegranym meczu 8. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2. Został pokonany przez KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA.

Nie udało się drużynie trenera Damiana Janika przywieźć z Tomaszowa Mazowieckiego  żadnego punktu. W rozegranym w środę 2 października meczu w ramach 8. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2 uległ gospodarzom, przegrywając 0:3 (0:1). Gra biało-zielonych początkowo nie wyglądała źle. Dobrze operowali piłką i stworzyli kilka ciekawych akcji, ale brakowało skuteczności. Rywal wypadł jednak lepiej, strzelając gola w 39. minucie gry za sprawą Adama Sobczaka

W drugiej odsłonie gracze Akademii Pelikan-2011 Łowicz się pogubili, co umiejętnie wykorzystali gospodarze, przejmując całkowicie kontrolę nad meczem. W 45. minucie stracili drugą bramkę po strzale Wojciecha Deki, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Kacper Prasek.

- Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Bardzo dobrze graliśmy w obronie i kontrolowaliśmy rywali, mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji. Niestety nie udało się ich zamienić na bramki i straciliśmy bramkę do szatni. Niestety w drugiej połowie szybko straciliśmy drugą bramkę. Nasza gra zrobiła się bardzo chaotyczna. Mieliśmy kilka dobrych momentów, ale za mało żeby dogonić wynik. Mimo wszystko muszę pochwalić chłopców za zaangażowanie i wolę walki. Trenujemy dalej i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania - skomentował Damian Janik, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz kolejny mecz zagra z MKP Boruta Zgierz. Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 października o godz. 14.45 na Stadionie Miejskim im.10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

Awansem mecz 8. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2:

• KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz 3:0 (1:0); br.: Adam Sobczak (39 głową), Wojciech Deka (45) i Kacper Prasek (80+2).
    Pelikan-2011: Tomasz Wojciechowski - Szymon Bolimowski, Błażej Zielak, Szymon Urbański, Kryspin Zuchora - Albert Janczak - Alan Młynarski, Maciej Papiernik, Szymon Słodki, Igor Rybus - Patryk Has. Na zmiany wchodzili: Hubert Jasiński, Nikodem Plichta, Jakub Czaplarski i Bartosz Ciupa.