Протягом багатьох днів ми отримували тривожну інформацію з Ватикану стосовно стану здоров’я Папи Франциска. 14 лютого він потрапив до клініки Джемеллі спочатку з бронхітом, який згодом переріс у двосторонню пневмонію. Потім Папа повернувся до Ватикану і з'явився на публіці. Сьогодні вранці ми отримали повідомлення, що він помер. У прекрасний час, коли Церква святкує радість Воскресіння.
38 днів у клініці Gemelli
Стан 88-річного Святійшого Отця описується як критичний, але стабільний протягом перших двох тижнів. З 14 лютого він перебував у римській клініці, де застосовували кисневу терапію. У суботу, 22 лютого, стався серйозний і тривалий кисневий криз.
У понеділок, 24 лютого, стан Папи Римського незначно покращився; наступні дні приносили все більш оптимістичні звіти. У п'ятницю, 28 лютого, вранці стан Папи охарактеризували як складний; 2 березня він переніс два епізоди гострої дихальної недостатності, повідомила прес-служба Святого Престолу. Францішек був при свідомості та співпрацював з лікарями під час терапії. Зазначалося, що прогноз щодо здоров'я Папи все ще залишається "обережним".
Щодня о 21:00 на площі Святого Петра вірні молилися за здоров’я Папи, а в клініці, де перебував Святіший Отець, складали листівки з побажаннями одужання, запалювали свічки, приносили квіти.
Святіший Отець залишив клініку 23 березня після п’яти тижнів госпіталізації. Потім він коротко привітав вірних, звертаючись до них уперше після того, як його госпіталізували до лікарні. Протягом наступних тижнів він продовжував своє одужання у Ватикані. В основному, заходи складались з моторної та респіраторної фізіотерапії та кисневої терапії - регулярної вдень і інтенсивної вночі. Щодня він відправляв Святу Месу в каплиці Casa Santa Marta (на першому поверсі свого помешкання).
5 квітня Папа Римський Франциск досить несподівано з’явився на площі Святого Петра вперше після свого перебування в клініці, де наприкінці меси за хворих і медичних працівників промовив: «Щасливої неділі всім вам!»
Папа Римський прибув на площу Святого Петра наприкінці меси за хворих та працівників охорони здоров’я. Папа Франциск з'явився на площі Святого Петра вперше з початку свого тривалого перебування в лікарні. Ватикан не анонсував присутність Папи, тому його поява стала повною несподіванкою для тисяч вірян.
13 квітня – у Вербну неділю Святіший Отець знову з’явився на площі Святого Петра наприкінці Святої Меси, цього разу трохи довшої, де проїхався в інвалідному візку серед тисяч учасників, які захоплено його вітали. З деякими з них він трохи поговорив, потиснув руки, благословив дітей і привітав кардиналів. «З Вербною неділею, зі Страсним тижнем», – звернувся Франциск до вірян.
У виданні «Ангел Господній», опублікованій Ватиканом, Франциск написав: «Ми всі відчуваємо біль – фізичний чи моральний – і віра допомагає нам не піддаватися розпачу, не замикатися в гіркоті, але зустріти його з усвідомленням того, що, як Ісус, ми перебуваємо в милосердних обіймах Отця». Папа подякував усім за молитви за нього: «У цю хвилину фізичної слабкості вони допомагають мені ще більше відчути близькість, співчуття та ніжність Бога. Я також молюся за вас і прошу вас разом зі мною довірити Господу кожну страждаючу людину, особливо постраждалу від війни, бідності чи стихійних лих».
«Хай настане нарешті мир – у змученій Україні, в Палестині, Ізраїлі, Демократичній Республіці Конго, Бірмі, Південному Судані. Нехай Марія, Богородиця Скорботна, випросить для нас цю благодать і допоможе нам з вірою пережити Страсний тиждень», – написав Папа.
Перша офіційна аудієнція Папи Франциска з лютого
У середу, 16 квітня, Папа Франциск зустрівся з керівництвом та персоналом клініки Джемеллі, Католицького університету та Директорату охорони здоров’я та гігієни Держави Ватикан. Це була перша офіційна аудієнція Святішого Отця після перебування у цьому закладі.
Як повідомляє Прес-служба Святого Престолу, Папу зустрічали близько 70 осіб, які допомагали Франциску під час його госпіталізації минулого місяця. Візит відбувся в залі, що примикає до зали Павла VI. Під час зустрічі, яка тривала близько 20 хвилин, Франциск подякував усім, запевнивши, що молиться за кожного з них, і попросив молитися за себе. «Дякую за вашу службу в лікарні, дуже добре, так тримати!» – сказав Святіший Отець.
Потім Франциск подякував кожному окремо, починаючи з ректора Католицького університету Олени Беккалі. Раніше привітання Франциску, побажання повернення повного здоров'я та побажання з Великодніми святами від імені всіх гостей передав президент правління фонду Джемеллі Даніеле Франко.
Після цієї доброї новини сьогодні вранці прийшла новина про те, що о 7:35 Папа Франциск помер. Йому було 88 років.
Він був папою з 2013 року, обраний на конклаві після несподіваної відставки Бенедикта XVI. Він був першим папою з Південної Америки. Раніше Хорхе Маріо Берголіо – так його звали – аргентинець, єзуїт, був єпископом-помічником, а потім архієпископом єпархії Буенос-Айреса.
Яким його запам'ятали
Уже під час його хвороби ми розмовляли з людьми з нашого краю, які мали нагоду зустрічатися з Папою Франциском у різних випадках: загальні аудієнції, апостольські подорожі чи Світові дні молоді, з тими, кого вразив понтифікат і особистість Святішого Отця.
Єпископ Ловича Войцех Осял зустрічався з Францішеком з різних нагод: з нагоди його призначення (24 грудня 2015 р.) титулярним єпископом Кедії та єпископом-помічником Ловичської дієцезії, що він згадав як дуже важливий момент, особливо момент отримання благословення від Святішого Отця, – і майже 9 років потому, після його призначений єпископом Ловича.
Найдовша зустріч єпископа Войцеха Осяла з отцем Франциском відбулася під час візиту Ad limina Apostolorum (звітні зустрічі єпископів про стан дієцезії – прим. ред.). Єпископ Ловицький запам’ятав це як гарну зустріч, коли він разом з іншими єпископами сидів у колі і міг запитати Папу про що завгодно. Питання, яке найбільше цікавило єпископа Ловича було: «Як сьогодні говорити з молоддю?»
«Перша справа – це життєвий досвід. Єпископ, священик повинен власним життям показувати красу віри, а крім того він повинен любити молодь, мати для неї час», – відповів Папа Франциск.
Щоразу, коли єпископ Осіал перебуває в Римі, він також намагається брати участь у аудієнціях по середах – під час яких єпископи мають можливість підійти до Папи.
У розмові з нами він висловив велику вдячність Святішому Отцю за те, що Бог зробив у житті єпископа через його служіння, а також за бачення душпастирського служіння, яке він нам залишив, наголошуючи на його найважливішій суті – «Бути близько до людей, тобто пахнути вівцями».
Отець Павел Ольшевський, вікарій катедральної парафії, мав нагоду особисто зустрітися зі Святішим Отцем на загальній аудієнції з групою скаутів влітку 2019 року та знову, цього разу під час Світових Днів Молоді в Лісабоні в серпні 2023 року.
Він особливо запам’ятав слова Святішого Отця, звернені до молодих вірних під час урочистостей з нагоди початку Світового дня молоді у четвер, 4 серпня – «Не бійтеся! Будьте мужніми! Йдіть вперед, знаючи, що Бог нас любить!» Він також нагадав про турботу, з якою Папа Франциск звертався до молодих людей, кажучи, що вони – унікальні люди, у яких попереду все життя.
Бульбашка напруги лопнула
Популярний євангеліст, лідер спільноти «Głos Pana» у Скерневіце Марцін Зєлінський мав нагоду зустрітися з Папою Франциском 13 жовтня 2022 р. Його запросили до Ватикану разом із групою, що складалася з кількох єпископів на чолі з кардиналом Гжегожем Рисем, кількох священиків, мирян і пасторів протестантських церков. Запрошення стало наслідком праці для християнської єдності, яку вони ведуть роками. Цю працю помітив і оцінив Франциск, який також несе в серці турботу про єдність християн та екуменічний шлях Церкви.
– Папа справді вразив їх своєю поведінкою та ставленням, – розповідає Зєлінський. – Вони чекали на нього з великим напруженням, елегантно одягнені, і коли він увійшов до зали засідань, усі зустріли Святішого Отця з великою серйозністю та очікуванням. Папа сів з ними у звичайне крісло і розірвав «бульбашку напруги» жартом у своєму стилі, запитавши: «Ви довго чекали? Ще не згоріли від нетерпіння?» Потім кожен мав можливість представитися та сказати щось про свою причетність до Церкви. Папа уважно вислухав усіх. Потім вони поставили Святішому Отцю запитання, на які він терпляче відповідав. Зустріч тривала близько 1,5 годин і була завершена гостями, а не Папою. Усі запрошені були дуже зворушені його ставленням. Нарешті, Марціна Зєлінського попросили очолити заступницьку молитву за здоров’я Папи, що також стало для нього надзвичайним досвідом.
Папа Франциск багато говорив про те, що екуменізм полягає не в тому, щоб насильно перетягнути один одного на свій бік, а в спільному шляху, свідчити про свій власний, часом трохи інший, досвід Бога. Він заохочував нас слухати Святого Духа та поділився багатьма прикладами зі свого життя. Це точно була одна з тих зустрічей, які ви ніколи не забудете, – додає Марцін Зелінскі.
Відвертість Папи відкриває серця
Даніель Войда з Ловича, який веде YouTube-канал, онлайн-роздуми над Біблією та подкасти про віру, написав про Франциска у своєму профілі «Погризарка» у Facebook на полях зустрічі в Римі:
- Папа, який жартує про єпископа Рися, що він єретик (звичайно, у його присутності). Близько 30 осіб, з різних спільнот і Церков, які насправді живуть у дусі єдності. Спільна молитва за зцілення коліна Папи. І його ставлення. Попри те, що він ледве ходить, він підходив до кожного, щоб привітати їх особисто. Йому було важливо, чи є у перекладача вода і чи всім комфортно. Він сказав, що найбільшою загрозою євангелізації є прозелітизм. «Братство — це якесь таїнство!» Він поділився, що Його хвилює, коли Він бачить, що пастухи перестали бути пастухами, а стали державними функціонерами. Його точний діагноз того, що відбувається в Польській Церкві. Революційний підхід, який відкриває та будує. Ця зустріч мала бути про єдність християн у Польщі. Сказати, що це наблизило нас до єдності, було б нічого не сказати. Відкритість Папи до нас відкриває серця. Хотілося б, щоб кожен познайомився з цією людиною і відчув його стиль мислення, відкритість і велику любов.
Сьогодні час скорботи для Церкви – а потім обрання нового єпископа Риму.
ОНОВЛЕНО: сьогодні о 18:00 у Ловицькій катедрі єпископ Ловича Войцех Осял проведе Святу Месу за покійного Папу. У посланні до вірних він серед іншого написав: «Ще вчора Папа благословив світ Urbi et Orbi, а сьогодні вже бачить Господа Ісуса. (...) Подякуймо Йому за те, що Він зробив для Церкви, як сильно Він любив Церкву і оновив її обличчя».
#Папа, Свята Меса, церква, молитва, YouTube
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lowiczanin.info. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz