Unia wykopała Puchar Polski Pelikanowi

08:47, 06.08.2020 Gogo Aktualizacja: 10:42, 06.08.2020
Skomentuj fot. Radosław Domińczak fot. Radosław Domińczak

Nie na taki finał Wojewódzkiego Pucharu Polski liczyli kibice Pelikana Łowicz. Po zwycięskiej pierwszej połowie meczu z Unią Skierniewice Non-Profit sp. zoo, wszystko posypało się w drugiej części i drużyna trenera Mykoli Dremliuka ostatecznie przegrała 2:3 (1:0).

A nadzieja na zdobycie Pucharu Polski przez biało-zielonych była duża. Gospodarze przez większą część meczu nie najlepiej prezentowali się na boisku. To zawodnicy Pelikana stwarzali sytuacje bramkowe i byli drużyną dominującą. Niestety wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek, a Unia najpierw zdobyła jedną bramkę, w końcówce spotkania przeprowadziła dwie skuteczne akcje, co dało jej zwycięstwo i Puchar.

Mecz był wyczerpujący dla zawodników, bo temperatura dała o sobie znać, a zaangażowanie biało-zielonych było naprawdę duże. Od początku ambitnie podeszli do gry i stwarzali sytuacje, które powinny zakończyć się bramką. W 22. minucie nawet się to udało Dawidowi Kieplinowi, ale był na spalonej pozycji i gol nie został uznany. Nadrobili to w końcu w końcówce pierwszej połowy za sprawą strzału Piotra Piekarskiego

Po przerwie łowiczanie ponownie podjęli próby ataku na bramkę Unii, ale to gospodarze wykorzystali swoją szansę po rzucie rożnym i w zamieszaniu pod bramką, piłka przekroczyła linię bramkową Pelikana. Ale gra toczyła się dalej. Łowiczanie ponownie wyszli na prowadzenie w 76. minucie, po rzucie karnym, a skuteczny strzał oddał ponownie Piekarski. Radość kibiców drużyny biało-zielonych  była ogromna, ale nie trwała długo. Jedenaście minut później cieszyli się kibice Unii z remisu, a w doliczonym już czasie gry padła zwycięska bramka dla gospodarzy, która pogrzebała nadzieję Pelikana na zdobycie Pucharu Polski. Gra jeszcze trwała kilka minut, ale nie przyniosła upragnionej bramki i biało-zieloni schodzili ze spuszczonymi głowami.

- Bardzo chcieliśmy wygrać. Niby dwa razy prowadzimy, a przegrywamy 3:2. I schodzimy ze spuszczonymi głowami. A wydawało się, że się uda. Byliśmy tak blisko. Zadecydowało siedem minut. Ale nie ma rady, musimy się szybko podnieść, żeby wygrać w niedzielę u siebie. A do tego musimy być w jak najlepszej dyspozycji - powiedział trener Mykola Dremliuk.

Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski:

• Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo - KS Pelikan Łowicz 3:2 (0:1); br.: Paweł Czarnecki (63), Marcin Pieńkowski (87) i Kamil Łojszczyk (90+2) - Piotr Piekarski 2 (45+2 i 76 karny).
    Pelikan: Eryk Niemira - Krystian Mycka, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Tkacz, Maciej Wyszogrodzki - Filip Kowalczyk, Patryk Pomianowski, Piotr Piekarski, Tomasz Kolus (70 Damian Kozieł) - Dawid Kieplin (83 Krystian Białas), Michał Żółtowski (73 Kuba Wardzyński).
    Sędziował: Tomasz Lewandowski (Piotrków Trybunalski).
    Żółte kartki: Adrian Dziudziński i Kacper Karasek - obaj Unia oraz Patryk Pomianowski (1) i Damian Kozieł (1) - obaj Pelikan.