Wysoka skuteczność Pelikana-2012

21:19, 24.04.2024 Gogo Aktualizacja: 21:21, 24.04.2024

UKS Akademia Pelikan-2012 Łowicz dominowała na boisku w meczu 3. kolejki ligi okręgowej młodzików młodszych D2, wysoko pokonując MGKS Białka Biała Rawska 7:0 (3:0).

Młodzi podopieczni trenera Michała Perzyny doskonale rozpracowali przeciwnika w meczu rozegranym w sobotę 20 kwietnia na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu. Zapowiadał się wyrównany pojedynek, biorąc pod uwagę położenie obydwu zespołów w ligowej tabeli i ostatnią wysoką wygraną Białki z Orlętami Cielądz. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, Akademia Pelikan-2012 Łowicz pokonała Rywala 7:0.

Białka szybko przekonała się, że Pelikan-2012 wysoko zawiesił poprzeczkę i nie uda się jej łatwo pokonać. Już w 7. minucie biało-zieloni strzelili pierwszego gola, a do końca pierwszej połowy wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Po zmianie stron boiska radzili sobie równie dobrze, co potwierdzają trzy zdobyte bramki, zachowując zerowe konto strat. W 64. minucie przeciwnik sprawił gospodarzom prezent w postaci bramki samobójczej. Na listę strzelców wpisali się: Oliwier Wojciechowski, Aleksander Kapuściński 2, Aleksander Wojda, Szymon Gałas (samobójcza), Aleksander Lebioda i Antoni Tomasik.

- Mecz od początku do końca pod naszą całkowitą kontrolą. Byliśmy stroną lepszą i to pokazaliśmy. Rywal w tym meczu praktycznie nie zagroził nam. Momentami wkradało się za duże rozluźnienie, co wprowadzało chaos. Brawa dla chłopców za dobry mecz i już czekamy na kolejne spotkanie - ocenił Michał Perzyna, trener UKS Akademia Pelikan-2012 Łowicz.

W sobotę 27 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się mecz 4. kolejki pomiędzy Akademią Pelikan-2012 a Orlętami Cielądz.

3. kolejka ligi okręgowej młodzików młodszych „M” D2:

• UKS Akademia Pelikan-2012 Łowicz - MGKS Białka Biała Rawska 7:0 (3:0); br.: Oliwier Wojciechowski (7), Aleksander Kapuściński 2 (15 i 51), Aleksander Wojda (22 głową), Szymon Gałas (64 samobójcza), Aleksander Lebioda (65) i Antoni Tomasik (70).
    Pelikan-2012: Franciszek Lis - Kacper Wróbel, Antoni Tomasik, Jan Kwestarz - Alan Lasota, Aleksander Wojda - Oliwier Wojciechowski, Aleksander Kapuściński, Aleksander Lebioda. Na zmiany wchodził: Jan Pokora, Helena Pokora, Oskar Deka, Kacper Goniarski i Oliwier Osadowski.
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - Unia Skierniewice Sp. zoo 0:1
  • LKS Orlęta Cielądz - MLKS Widok Skierniewice 0:20