Mecz na plus Pela-2011 III

09:42, 04.05.2024 Gogo Aktualizacja: 09:45, 04.05.2024
Skomentuj Fot.: Michał Perzyna. Fot.: Michał Perzyna.

UKS Akademia Pelikan-2011 III Łowicz zdobyła komplet punktów pokonując na wyjeździe Unię II Skierniewice Sp. zoo 4:1 (1:1).

W czwartek 2 maja zespół trenera Michała Perzyny, rywalizujący w lidze okręgowej młodzików D1, rozegrał na wyjeździe zaległy mecz 3. kolejki z Unią II Skierniewice. Spotkanie zakończyli zwycięstwem 4:1. Zdobyte punkty sprawiły, że Akademia Pelikan-2011 III Łowicz wspięła się w ligowej tabeli z miejsca szóstego na trzecie.

Pierwsza połowa miała w miarę wyrównany przebieg. Gracze Pelikana-2011 prezentowali się nieco lepiej od gospodarzy, ale efekt w postaci bramek tego nie potwierdził. W 26. minucie Unia przejęła prowadzenie, a dopiero po ośmiu minutach biało-zielonym udało się zremisować, po bramce zdobytej przez Aleksandra Kapuścińskiego. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej odsłony spotkania.

Dopiero po przerwie zespół z Łowicza przejął dowodzenie w grze i szybko ustawił się na pozycji zwycięzcy. W 46. minucie skuteczny strzał na 1:2 oddał Mateusz Siewierski, a pozostałymi dwoma bramkami podzielili się Aleksander Lebioda (54) i Oskar Deka (74).

- Mecz na plus, duża liczba zawodników dostała szansę na zaprezentowanie się w meczu. Mimo słabszej pierwszej połowy, druga wyszła dużo lepiej, co zaowocowało w zdobyte bramki i ostateczne zwycięstwo naszej drużyny. Brawo dla drużyny i dla Igora Łukawskiego, który obronił rzut karny i bardzo dobrze spisywał się w bramce - ocenił Michał Perzyna, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

W sobotę 11 maja  o godz. 13.00 UKS Akademia Pelikan-2011 III Łowicz zagra na wyjeździe mecz 5. kolejki z GKS Głuchów.

Zaległe mecze 3. kolejki ligi okręgowej młodzików D1 - Skierniewice – grupa 12:

• Unia II Skierniewice Sp. zoo - UKS Akademia Pelikan-2011 III Łowicz 1:4 (1:1); br.: Igor Jędrzejczak (26) -  Aleksander Kapuściński (36), Mateusz Siewierski (46), Aleksander Lebioda (54) i Oskar Deka (74).
    Pelikan-2011 III: Igor Łukawski - Antoni Szufliński, Franciszek Lis, Julian Orzeł - Patryk Wawrzyńczak, Kacper Goniarski - Oliwier Wojciechowski, Mateusz Sierwierski, Aleksander Lebioda. Na zmiany wchodzili: Oliwier Osadowski - Helena Pokora, Patryk Has, Jan Kwestarz, Jakub Doroba, Antoni Tomasik, Oskar Deka, Aleksander Kapuściński Filip Jarosz.