Wygrana zgodnie z oczekiwaniami

20:34, 02.05.2024 Gogo Aktualizacja: 20:36, 02.05.2024

Kompletem punktów zakończył mecz 22. kolejki zespół trenera Adama Wojdy. Rywalem UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz był TS Szczerbiec Wolbórz.

Biało-zieloni z rocznika 2007 wygrali w środę 1 maja ligowy pojedynek z TS Szczerbiec Wolbórz 6:0, do przerwy prowadząc 3:0 (2:0). Łowiczanie byli zespołem lepszym i zasłużenie zwyciężyli.

Początek spotkania był wyrównany. Gracze Pelikana rozpędzali sie powoli i dopiero w 30. minucie udało się zdobyć pierwszą bramkę. której autorem był Szymon Gawlik. Od tego momentu gra nabrała tempa w wykonaniu gospodarzy i to oni byli stroną dominującą. Trzy minuty później gola strzelił Alan Masłowski, a w ostatniej minucie pierwszej połowy piłkę w bramce Szczerbca umieścił Michał Pawlina.

Po przerwie łowiczanie szybko podwyższyli prowadzenie - w 47. minucie gry skutecznym strzałem ponownie popisał się Pawlina. Na kolejne udane akcje trzeba było trochę poczekać, bo nie wszystkie sytuacje bramkowe były wykorzystywane przez graczy Pelikana-2007. Dopiero w 72. minucie udało się to nadrobić za sprawą Tomasza Kochanka, a piękny strzał na zakończenie meczu oddał Dominik Nowak.

- Mecz, w którym dominowaliśmy, ale od pierwszej strzelonej bramki. Mieliśmy jeszcze sporo sytuacji na podwyższenie wyniku, ale byliśmy średnio skuteczni w tym meczu - ocenił Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

W sobotę 4 maja o godz. 11.00 UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz zagra na wyjeździe ŁKS Łódź SA.

22. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1:

• UKS Akademia Pelikan-2007 Łowicz - TS Szczerbiec Wolbórz 6:0 (3:0); br.: Szymon Gawlik (30), Alan Masłowski (33), Michał Pawlina 2 (45 i 47), Tomasz Kochanek (72) i Dominik Nowak (90).
    Pelikan-2007: Kacper Ceroń - Szymon Gawlik (70 Maksymilian Mularski), Rafał Ugarenko, Hubert Polit (65 Przemysław Garstka) - Filip Miazek, Dominik Nowak, Iwo Zuchora (65 Mateusz Sobieszek), Bartosz Lus (46 Tomasz Kochanek) - Kacper Woźniak (46 Igor Barańczyk), Michał Pawlina - Alan Masłowski (55 Paweł Ziółkowski).
    Żółta kartka: Alan Masłowski (1) - Pelikan.
  • MUKS Włókniarz Pabianice - Łódzka AF Łódź 7:0
  • TS Sokół Aleksandrów Łódzki - UKS RAP Radomsko 3:2
  • WKS 1957 Wieluń - MKS Metalowiec Łódź 2:1
  • SAP GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - AKS SMS II Łódź 3:3
  • MKP Boruta Zgierz - ŁKS Łódź SA (2024.05.07, ptk, godz. 17.30)
    Pauza: Widzew Łódź SA i UKS SMS Łódź.