Zamknij

Cenne zwycięstwo Olimpii Chąśno

10:04, 02.05.2024 Gogo Aktualizacja: 10:13, 02.05.2024
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Olimpia Chąśno zasiadła na fotelu wicelidera rozgrywek ligi okręgowej „Kipsta” Skierniewice. Do awansu w ligowej tabeli przyczyniło się zdecydowane zwycięstwo nad GKS Manchatan Nowy Kawęczyn.

W środę 1 maja Olimpia Chąśno zmierzyła się w Bartnikach z Manchatanem Nowy Kawęczyn, rozgrywając mecz w ramach 22. kolejki. Spotkanie było w pełni kontrolowane przez graczy Olimpii i zakończyło się zwycięstwem 4:0. Do przerwy zespół trenera Jacka Walczaka osiągnął dwubramkowe prowadzenie, z czego jeden strzał był samobójczy w wykonaniu Kacpra Dębskiego

Mecz otworzył Rafał Kołaczyński strzelając gola w 29. minucie gry, a osiem minut później było już 0:2.

W drugiej połowie Olimpia nadal skutecznie realizowała swój plan na pokonanie Manchatanu. Udało się uchronić od straty bramki, jednocześnie zdobywając dwie kolejne za sprawą Oktawiana Andrzejczaka i Kamila Gacia.

- Zagraliśmy bardzo przyzwoity mecz. W pierwszej połowie rywale praktycznie nam nie zagrozili. Prowadziliśmy do przerwy 2:0 i można rzec, że tylko 2:0, bo okazji do strzelenia bramek było jeszcze parę. W drugiej gospodarze śmielej próbowali atakować  i co chwila narażali się na kontry, które dwa razy skutecznie sfinalizowaliśmy. Mieliśmy w tym meczu plan i konsekwentnie go realizowaliśmy. Determinacja oraz przede wszystkim postawa całej osiemnastki meczowej pozwoliła odnieść kolejne, cenne zwycięstwo - podsumował Jacek Walczak, trener GKS Olimpia Chąśno.

Dzięki trzem punktom zdobytym w meczu z Manchatanem, Olimpia Chąśno wspięła się w tabeli o trzy miejsca i zajmuje fotel wicelidera rozgrywek, wyprzedzając Laktozę Łyszkowice, która ma również 48 punktów, ale mniej korzystny bilans bramek zdobytych do straconych.

22. kolejka ligi okręgowej „Kipsta” Skierniewice - grupa IV:

• GKS Manchatan Nowy Kawęczyn - GKS Olimpia Chąśno 0:4 (0:2); br.: Rafał Kołaczyński (29), Kacper Dębski (37 samobójcza), Oktawian Andrzejczak (78) i Kamil Gać (81).
    Chąśno: Karol Szczepański - Rafał Kołaczyński, Dorian Nasalski, Bartłomiej Skoneczny - Marcin Matuszewski (80 Wiktor Matyjas), Kamil Janikowski (59 Marcel Lędzion), Hubert Matyjas (82 Piotr Rybus), Hubert Kania (87 Marcel Sierota) - Rafał Bogus (89 Mateusz „Griz” Sierota), Oktawian Andrzejczak (82 Bartłomiej Karasek) - Bartłomiej Kowalski (63 Kamil Gać).