Pelikan wrócił ze Skierniewic na tarczy

21:06, 19.09.2020 Gogo Aktualizacja: 18:23, 20.09.2020

KS Pelikan Łowicz niestety nie spełnił oczekiwań swoich kibiców i wrócił ze Skierniewic pokonany. W sobotnim meczu 7. kolejki III ligi drużyna trenera Mykoli Dremliuka przegrała derbowy pojedynek z Unią Skierniewice Non-Profit sp. zoo 2:4 (2:1).

Mecz był dość agresywny, patrząc na liczbę żółtych kartek i rzutów karnych, widać że obydwu zespołom mocno zależało na wygranej. Niestety, nie udało się to biało-zielonym i nie zdobyli trzech punktów w Skierniewicach, choć przed meczem szanse wydawały się duże.

Ciekawe akcje w wykonaniu obydwu zespołów pojawiły się od początku spotkania. Już w pierwszych minutach sędzia podyktował rzut karny dla Pelikana, ale nie przyniósł on bramki, bo strzał wykonany przez Macieja Wyszogrodzkiego obronił bramkarz Unii. Dopiero w 18. minucie biało-zieloni wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Krystiana Białasa. Niestety tylko 15 minut kibice cieszyli się z przewagi Ptaków. W 33. minucie Kacper Karasek  doprowadził do remisu, a sześć minut później Unia prowadziła 2:1, po strzale oddanym przez Dawida Dzięgielewskiego. Uzyskany wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gra łowiczan wyglądała całkiem dobrze, ale nie przełożyło się to na bramki. Tym razem od udanego rzutu karnego rozpoczęli gospodarze. Biało-zieloni mimo podejmowanych prób, długo nie mogli zdobyć kolejnej bramki. Udało się dopiero w 86. minucie po akcji, którą zakończył strzał wykonany przez Piotra Piekarskiego. Wprawdzie do końca spotkania zostało już niewiele minut, ale istniała nadzieja na remis. Rozwiali ją Unici zdobywając czwartego gola w doliczonym już czasie gry. Porażka Pelikana została przypieczętowana. Łowiczanie i tym razem nie zdołali pokonać rywala zza miedzy…

- Nie udało się, szkoda, ale jak na mecz derbowy, to był na dobrym poziomie. Było dużo sytuacji bramkowych z jednej, jak i z drugiej strony. W drugiej połowie totalna nasza przewaga, ale  zabrakło ostatniego podania, żeby skończyć akcję bramką. Wszystko układało się tak, jak chcieliśmy pod względem taktycznym, ale po popełnianych błędach indywidualnych, ciężko liczyć na wygraną. Ale dużo optymizmu daje dzisiejsza nasza gra. Największym minusem niestety są urazy, Kuby Wardzyńskiego gdzie była wymuszona zmiana i Grzegorza Wawrzyńskiego. To mnie najbardziej martwi, przy naszych kadrowych dylematach, ale zobaczymy w tygodniu, jak to będzie wyglądało. Musimy sobie jakoś radzić - skomentował Mykola Dremluk, trener KS Pelikan Łowicz.

Ale na razie utrzymali piątą pozycję w ligowej tabeli.

7. kolejka III ligi - grupa I:

• Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo - KS Pelikan Łowicz 4:2 (2:1); br.: Kacper Karasek (33), Dawid Dzięgielewski (39), Kamil Łojszczyk (65 karny) i Konrad Kowalczyk (90+1) - Krystian Białas (18 karny) i Piotr Piekarski (86).
    Pelikan: Patryk Orzeł - Maciej Wyszogrodzki (80 Kuba Jóźwiak), Piotr Tkacz, Grzegorz Wawrzyński (88 Krystian Rutkowski), Michał Żółtowski - Piotr Piekarski, Kamil Woźniak - Filip Kowalczyk, Kuba Wardzyński (46 Damian Kozieł), Tomasz Kolus - Krystian Białas.
    Sędziował: Kamil Krasnopolski (Łódź). Żółte kartki: Adrian Dudziński, Vladyslav Kudryavtsev, Robert Kowalczyk, Mateusz Stępień i Kacper Karasek - wszyscy Unia oraz Krystian Białas (3) i Grzegorz Wawrzyński (1) - obaj Pelikan.
  • GKS LZS Wikielec - KS Sand-Bus Kutno 2:0 (2:0); br.: Piotr Kacperek (16) i Michał Bartkowski (19 karny).
  • MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MLKS Znicz Biała Piska 0:1 (0:0); br.: Paweł Kossyk (49).
  • MMKS Concordia Elbląg - TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3 (0:2); br.: Artur Gieraga (7), Tomasz Bogołębski (35) i Szymon Sołtysiński (90 karny).
  • KS Ursus Warszawa - RKP Broń 1926 Radom 0:2 (0:2); br.: Michał Kielak (18) i Dominik Leśniewski (35).
  • GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Legia II Warszawa SA 4:0 (2:0); br.: Michał Strzałkowski (25), Jakub Kołaczek (44), Patryk Szymański (68) i Sebastian Kobiera (71).
  • KS Błonianka Błonie - MKS Kaczkan Huragan Morąg 2:3 (1:0); br.: Dawid Jarczak (43), Marcin Gregorowicz (90+3 k) - Piotr Łysiak (61), Daniel Michałowski (78) i Mateusz Kasprzyk (88).
  • KS Legionovia Legionowo - KS Wasilków 2:0 (0:0); br.: Patryk Szeliga (77) i Patryk Koziara (90 karny).
  • KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - ZKS Olimpia Zambrów 1:0 (1:0); br.: Bartłomiej Cieślik (45).
  • RKS Radomsko - Polonia Warszawa SA 0:4 (0:1); br.: Łukasz Piątek (21), Patryk Paczuk (51), Grzegorz Wojdyga (54) i Damian Mosiejko (64).
  • SSA Jagiellonia II Białystok - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie przełożony na 5 grudnia 2020 roku.
  • 1. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (2)