Młodzicy Pelikana-2008 z kolejnym zwycięstwem na koncie

18:05, 29.09.2020 Gogo Aktualizacja: 18:06, 29.09.2020

MUKS Pelikan-2008 Łowicz po raz kolejny świetnie poradził sobie w meczu. Rozegrane w sobotę, 26 września, spotkanie z ZKS Włókniarz Zelów w ramach 9. kolejki II ligi wojewódzkiej młodzików zakończyło się zwycięstwem zespołu trenera Macieja Grzegorego 5:0 (3:0).

Mecz z Włókniarzem nie był dużym wyzwaniem dla młodzików Pelikana. Biało-zieloni kontrolowali grę od pierwszej do ostatniej minuty, bo Włókniarz koncentrował się głównie na obronie własnej bramki, a nie przeprowadzaniu akcji, które mogłyby zagrozić Pelikanowi. Przez to większa część meczu odbywała się na połowie przeciwnika. Łowiczanie zdołali pięć razy wprowadzić piłkę za linię bramkową zespołu z Zelowa, z czego trzykrotnie udało się to w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Witold Matusiak, dwukrotnie Aleksander Siemieniec, Antoni Haczykowski i Maciej Majchrzak.

- Podtrzymuję to, co powiedziałem przed rozpoczęciem sezonu. Piłkarsko przerastamy tę ligę. Włókniarz, tak jak większość zespołów w tej lidze, nawet nie próbuje grać w piłkę, oddala tylko grę od własnej bramki. Z takimi rywalami gra się bardzo ciężko. Podobnie jak w Sieradzu, nasi chłopcy przez prawie cały mecz utrzymywali piłkę na połowie rywala, który murował swoją bramkę. Na szczęście dzisiaj nie mieliśmy problemów ze skutecznością. Każdy z chłopców zagrał dobre spotkanie, ale chciałbym wyróżnić Artura Borynę, który ostatnio zrobił bardzo duży postęp. Jest to następstwo jego bardzo ciężkiej pracy na treningach, która przynosi świetne efekty - ocenił Maciej Grzegory, trener MUKS Pelikan-2008 Łowicz.

Mimo kolejnego zwycięstwa, Pelikan-2008 Łowicz nadal utrzymuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, ze stratą pięciu punktów do lidera, czyli ŁKS Łódź SA.

Nie udało się zdobyć punktów trzeciemu zespołowi Pelikana w roczniku 2008. Zespół trenera Damiana Kozieł przegrał na Stadionie Miejskim im. Pułku Piechoty z Unią Skierniewice 1:3. Była to porażka, na którą łowiczanie nie zasłużyli. Mimo poprawnej gry brakowało skuteczności pod bramką rywali, którzy w pierwszej połowie strzelili trzy gole. Gra Pelikana III w tym meczu napawa jednak optymizmem przed kolejnym meczem ligowym, a poszczególni gracze wpadli w oko trenera Macieja Grzegorego, prowadzącego pierwszą grupę w roczniku 2008.

9. kolejka II ligi wojewódzkiej młodzików D1:

• MUKS Pelikan-2008 Łowicz - ZKS Włókniarz Zelów 5:0 (3:0); br.: Witold Matusiak (12), Aleksander Siemieniec 2 (15 i 57), Antoni Haczykowski (28) i Maciej Majchrzak (42).
    Pelikan-2008: Kacper Pisarek - Paweł Płacheta, Jakub Lach, Artur Boryna, Antoni Haczykowski - Eryk Zabost, Patryk Banaszczak, Witold Matusiak - Maciej Majchrzak. Na zmiany wchodzili: Aleksander Siemieniec i Mateusz Wojda.

10. kolejka II ligi wojewódzkiej młodzików D1 (2020.09.30):

• MUKS Pelikan-2008 Łowicz - TMRF Widzew II Łódź (śr, godz. 19.15)
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - ZKS Włókniarz Zelów (śr, godz. 17.00)
  • ŁKS Łódź SA - UMKS Ostrowia Ostrówek (śr, godz. 18.00)
  • UKS Pilica Tomaszów Mazowiecki - UKS SMS Łódź (śr, godz. 20.00)
    Pauza: KS Warta Sieradz.

6. kolejka ligi okręgowej młodzików D1 - grupa 11:

• MUKS Pelikan-2008 III Łowicz - Unia Skierniewice Sp. zoo 1:3 (0:3); br.: Filip Sikora (53) - Bartłomiej Liszewski (16), Szymon Dyjasiński (19) i Jan Cieślak (32).
    Pelikan-2008 III: Jakub Wiesiołek - Filip Sikora, Mateusz Wójcik, Paweł Fabiszewski, Jan Burzykowski - Szymon Lebioda, Tymoteusz Wawrzyński, Hubert Polit - Jakub Wójt. Na zmiany wchodzili: Piotr Sobieski, Wojciech Bogus, Adam Wojnarowicz i Wiktor Kowalski.
  • LUKS Juvenia Wysokienice - LKS Orlęta Cielądz 1:4
    Pauza: GLKS RZD Żelazna.