Biegowe sukcesy w pijarskiej

16:07, 30.09.2020 A.A Aktualizacja: 16:11, 30.09.2020
Skomentuj fot. szkoła pijarskie fot. szkoła pijarskie

Sukcesami biegowymi swoich uczniów, ale i absolwentki, może pochwalić się szkoły pijarska.

We wtorek 29 września, 7-osobowa grupa zawodniczek i zawodników reprezentowała szkoły pijarskie oraz powiat łowicki w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych, który odbył się w Bełchatowie.

W rywalizacji, w której wystąpili najlepsi biegacze województwa łódzkiego, znakomicie wypadli Łucja Błaszczyk i Szymon Pilichowski. Łucja zajęła 6. miejsce w biegu licealistek na dystansie 1000 m, natomiast Szymon finiszował na 7. miejscu w biegu chłopców klas VII-VIII na dystansie 1500m.

Z kolei w niedzielę 27 września, na podium imprezy biegowej stanęła Julia Szymkowicz - absolwentka szkół pijarskich i zawodniczka Pijarskiego Klubu Sportowego, a obecnie studentka 4-go roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Julia wzięła udział w III Biegu Zielonego Jabłuszka w Skierniewicach na dystansie 10 km. W klasyfikacji kobiet zajęła 2. miejsce.

Do startów w obu biegach młodzież przygotował Tadeusz Rutkowski, prezes Pijarskiego Klubu Sportowego i opiekun sekcji biegowej.