Walkower, remis i porażka w lidze młodzików

18:26, 20.10.2020 Gogo Aktualizacja: 18:26, 20.10.2020

W meczach 9. kolejki ligi okręgowej młodzików D2 tylko UKS AP Champions-2009 Łowicz zdobył trzy punkty, choć wynik prawdziwego zadowolenia nie przyniósł drużynie. MUKS Pelikan-2009 II Łowicz zakończył spotkanie remisem, czyli wywalczył jeden punkt, zaś MUKS Pelikan-2009 I Łowicz tym razem został pokonany.

Łatwo przyszło zwycięstwo podopiecznym trenera Konrada Ścibora, bowiem mecz Championsów-2009 z LZS Muskador Wola Pękoszewska zakończył się walkowerem. Z pewnością takie zwycięstwo nie daje 100% radości, ale trzy punkty zostały dopisane do łącznej puli. Nie przełożyło się to na zmianę położenia drużyny w klasyfikacji generalnej i zespół Akademii nadal pozostaje na piątej pozycji.

Zdecydowanie słabo zagrali za to podopieczni trenera Mateusza Miazka, co pozwoliło rywalowi osiągnąć sukces. Widok Skierniewice był w zasięgu biało-zielonych, ale zabrakło im motywacji i woli walki, co spowodowało, że Pelikan przegrał 0:2 (0:1). Nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli, ale rywal zza miedzy mocno depcze mu po piętach i niewiele brakuje, żeby wyjść na prowadzenie.

- Przeciwnik postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę, jednak my zagraliśmy bardzo słaby mecz. Niektórzy zawodnicy przeszli obok meczu. Baliśmy się grać w piłkę i praktycznie przez cały mecz to przeciwnik dominował na boisku, a 2:0 to najmniejszy wymiar kary i zasługa naszego bramkarza Olka Jarosa, który kilka razy ratował nas przed stratą bramki. Jest to dobra lekcja na przyszłość, bo mecz pokazał, że jeszcze sporo pracy przed nami - ocenił Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

Po przegranej w pierwszej połowie 1:2, MUKS Pelikan II Łowicz zrehabilitował się po przerwie i nadrobił stratę, doprowadzając do remisu z GLKS Olimpia Jeżów 2:2. Dobra gra biało-zielonych w drugiej odsłonie mogła nawet przełożyć się na zwycięstwo, bo okazji ku temu było sporo. Niestety o tym decydują bramki, a tych więcej nie udało się łowiczanom zdobyć.  Do remisu przyczyniły się skuteczne strzały w wykonaniu Juliana Janczarka i Pawła Papugi. Tylko jeden zdobyty punkt niestety spowodował, że Pelikan spadł w tabeli z pozycji trzeciej na czwartą.

- Widać, że sezon przeziębiony się zaczął i ani my, ani rywale nie mieliśmy zawodników rezerwowych. Pierwsza połowa na pewno należała dla gości, gdzie strzelili dwie bramki i stworzyli jeszcze kilka dobrych kontrataków, ale na szczęście nasz bramkarz spisał się bardzo dobrze. Na drugą połowę wyszliśmy odmienieni i przejęliśmy całkowicie kontrolę nad meczem, ale udało nam się strzelić tylko jedną bramkę chociaż okazji po ciekawych akcjach było na pewno kilka - mówi Sebastian Sumiński, trener MUKS Pelikan-2009 II Łowicz.

9. kolejka ligi okręgowej młodzików D2 - grupa 11:

• MLKS Widok Skierniewice - MUKS Pelikan-2009 I Łowicz 2:0 (1:0); br.: Mateusz Mularczyk (7) i Dominik Seweryniak (50).
    Pelikan-2009 I: Aleksander Jaros - Fabian Chlebny, Franciszek Uczciwek, Jan Uczciwek, Maciej Majchrzak - Wojciech Żyto, Antoni Bąba, Kryspin Jagiełło - Adrian Koper. Na zmiany wchodzili: Jakub Dudziński, Miłosz Skonieczny i Gabriel Majcher.

10. kolejka ligi okręgowej młodzików D2 - grupa 11 (2020.10.24-25):

• MUKS Pelikan-2009 I Łowicz - SKS Astra Zduny (n, godz. 11.30)
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - MLKS Widok Skierniewice (s, godz. 12.30)
    Pauza: LKS Macovia Maków.

9. kolejka ligi okręgowej młodzików D2 - grupa 12:

• MUKS Pelikan-2009 II Łowicz - GLKS Olimpia Jeżów 2:2 (1:2); br.: Julian Janczarek (11) i Paweł Papuga (43) - Mikołaj Pałygiewicz 2 (8 i 29).
    Pelikan-2009 II: Mateusz Rak - Michał Kuciński, Przemysław Ugarenko, Paweł Papuga, Krzysztof Zimny - Julian Janczarek, Błażej Salamon, Krzysztof Jabłoński - Mateusz Staszewski.
  • UKS AP Champions-2009 Łowicz - LZS Muskador Wola Pękoszewska 3:0 (w.o.)
  • Unia Skierniewice Sp. zoo - AP Sadkowice 6:1