Wartościowy sparing Pelikana-2008 z Orłem-2007

18:07, 28.11.2020 Gogo Aktualizacja: 18:17, 28.11.2020

Kolejny udany sparing mają za sobą podopieczni trenera Damiana Kozieła. W sobotę, 28 listopada MUKS Pelikan-2008 III Łowicz wygrał z drużyną LKS Orzeł-2007 Nieborów 4:1 (1:1).

Mimo nie najlepszej pogody, młodzi zawodnicy klubów piłkarskich nie zaprzestają zmagań na boisku, bo to właśnie gra jest najważniejsza dla podnoszenia swoich umiejętności. Spotkanie pomiędzy Pelikanem-2008 III Łowicz a Orłem-2007 Nieborów miało bardzo wyrównany przebieg, co potwierdził również wynik na koniec pierwszej połowy 1:1.

Ale po przerwie gracze Orła popełnili kilka błędów, które konsekwentnie wykorzystali biało-zieloni, zamieniając je na bramki dające na koniec prowadzenie 4:1. O swoich spostrzeżeniach z meczu opowiedzieli trenerzy obydwu zespołów: - Kolejny wartościowy sparing z drużyną, która próbowała grać w piłkę i konstruować akcje od bramki. Przeciwnik grał całe spotkanie w obronie niskiej, co sprawiło naszym zawodnikom problemy w tworzeniu sytuacji bramkowych. W drugiej połowie wraz z upływem czasu zrobiły się luki między formacjami w przeciwnej drużynie, które chłopaki wykorzystali i strzelili bramki - ocenił Damian Kozieł, trzeci trener MUKS Pelikan-2008 Łowicz.

- Pierwsza połowa bardzo wyrównana, zespół z Łowicza, jak i z Nieborowa prowadził bardzo odpowiedzialną grę. W drugiej połowie było podobnie, natomiast popełniliśmy kilka błędów w wyprowadzeniu piłki i zespół Pelikana nas za to skarcił. Podsumowując mecz, myślę, że było to bardzo dobre spotkanie, graliśmy każdą piłkę świadomie, bez korzystania z prostych środków, czyli wybijania, w strefie niskiej konsekwentnie wychodziliśmy krótkimi podaniami przy pressingu przeciwnika oraz bardzo odważnie w fazie atakowania wchodziliśmy w pojedynki 1x1, co przyniosło nam jedną bramkę i kilka ciekawy akcji - podsumował Filip Ziółkowski, trener LKS Orzeł-2007/08 Nieborów.

Sparing:

• MUKS Pelikan-2008 III Łowicz - LKS Orzeł-2007 Nieborów 4:1 (1:1); br.: Szymon Lebioda (27) i 3 (40, 42 i 45) - Jakub Nowak (15).
    Pelikan-2008 III: Adam Wojnarowicz - Filip Sikora, Mateusz Wójcik, Paweł Fabiszewski, Piotr Sobieski - Bartłomiej Skóra, Hubert Polit, Jan Burzykowski - Jakub Wójt. Na zmiany wchodzili: Wojciech Bogus, Szymon Lebioda i Jakub Wiesiołek.
    Orzeł-2007: Patryk Ruta - Sebastian Surma, Dawid Papiernik, Filip Staszewski - Mateusz Czułek, Błażej Salamon, Michał Badurowicz, Szymon Czułek - Dominik Salamon. Na zmianę wchodzili: Jakub Nowak i Szymon Śnieguła.

Sparingi MUKS Pelikan-2008 Łowicz:

• 2020.12.06 (n), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2008 III Łowicz - MLKS Widok Skierniewice
  • 2020.12.12/13 (s/n): MUKS Pelikan-2008 III Łowicz - Unia-2009 Skierniewice Sp. zoo
  • 2020.12.19/20 (s/n): MUKS Pelikan-2008 II Łowicz - MUKS Pelikan-2008 III Łowicz