Korabka zdobyła trzy punkty

17:25, 23.02.2021 Gogo Aktualizacja: 17:26, 23.02.2021
Skomentuj Fot.: Michał Kędzior. Fot.: Michał Kędzior.

Bez większych problemów poradził sobie zespół Korabki Łowicz z rywalem w  meczu 6. kolejki I edycji SŁALS, czyli Skierniewicko - Łowickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Rozegrane w niedzielę, 21 lutego, spotkanie z Ignis Skierniewice zakończyli zwycięstwem 3:1.

Pierwszy set nie wyszedł łowiczanom dobrze. Gospodarze szybko sobie poradzili, kończąc go wynikiem 25:16. Ale to nie osłabiło motywacji ekipy Korabki. W drugim secie wprowadzili małe zmiany w składzie i wszystko zadziałało, jak w dobrze naoliwionej maszynie, która powoli się rozpędza. W efekcie do końca wszystkie sety należały już do łowiczan.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Pierwszy set trochę nam wyleciał, bo szybko nas spakowali - do 16. Później wszedl Eryk Kukieła za Jakuba Zagórowicza. Poprawiło się przyjęcie, zagrywka i “punkcik za punkcik” wszystko zaczęło funkcjonować. Wyrównaliśmy 1:1. Jak to się udało, to każdy już wiedział co ma robić, każdy z nas dokładał. Rywal popełniał sporo błędów, które wykorzystywaliśmy i wyszło to bardzo fajnie na koniec. Wostatnim secie uzyskaliśmy już dużą przewagę - powiedział Paweł Tomczak, trener drużyny UKS Korabka Łowicz.

Tytuł MVP tego meczu przypadł Oskarowi Klimkiewiczowi (Korabka).

Poniżej przedstawiona jest aktualna klasyfikacja zawodników rywalizujących o tytuł MVP. Cztery punkty: Adrian Mirowski (Ekonomik) i Wojciech Lewandowski (AZS), trzy: Mariusz Głowacki (Retki) i Krzysztof Rąg (AZS PZSZ), dwa: Robert Amróz (Węgiel), Tomasz Antoniak (Węgiel), Marcin Głowacki (Retki), Piotr Głowacki (Retki), Filip Jałoszyński (Korabka), Michał Karkuciński (Węgiel), Oskar Klimkiewicz (Korabka), Karolina Kłąb (Ekonomik), Jakub Łada (Puma), Jan Marat (Węgiel), Maciej Morawski (Ignis), Tomasz Ploch (Retki), Marek Szymczakowski (Węgiel), Jakub Zagórowicz (Korabka) i Marcel Zarębski (Puma), a po: Kamil Dębski (Węgiel), Rafał Dudziński (Korabka), Marcin Kołodziejski (AZS PZSZ), Paweł Lisiecki (Ignis), Jacek Nowakowicz (Ekonomik), Łukasz Suchodolski (Ignis) i Bartosz Wysocki (Puma).

W piątek, 26 lutego, Korabka zagra w Łowiczu z Retkami mecz o pierwsze miejsce, bo zarówno jeden, jak i drugi zespół ma jedną porażkę na swoim koncie, czyli punktowo stoją tak samo. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

6. kolejka I edycja SŁALS:

• Ignis Skierniewice - UKS Korabka Łowicz 1:3 (25:16, 23:25, 17:25, 19:25)
    Ignis: Maciej Morawski 12 (2 serwis, 9 atak i 1 blok), Adam Pawlikowski 11 (3 serwis, 7 atak i 1 blok), Łukasz Suchodolski 8 (2 serwis i 6 atak), Wacław Stępień 5 (4 atak i 1 blok), Mateusz Dębski 4 (4 atak), Paweł Lisiecki 4 (2 serwis i 2 atak), Ewelina Murgrabia 1 (1 serwis), Mateusz Fydrych, Maciej Kafarski i Kamil Oleszkin.
    Korabka: Oskar Klimkiewicz 14 (1 serwis, 10 serwis i 3 blok), Rafał Dudziński 11 (11 atak), Filip Jałoszyński 10 (1 serwis, 8 atak i 1 blok), Mateusz Kwasek 4 (4 atak), Dominik Zabost 2 (L, 2 atak), Jakub Zagórowicz 1 (1 atak), Adam Pietrzak, Oskar Panek i Mikołaj Roguz.
    MVP: Oskar Klimkiewicz (Korabka, 2) i Paweł Lisiecki (Ignis, 1).
  • SS Puma Puszcza Mariańska - AZS PZSZ Skierniewice 1:3 (20:25, 25:20, 12:25, 14:25)
    Puma: Bartosz Wysocki 14 (4 serwis i 10 atak), Marcel Zarębski 10 (3 serwis, 6 atak i 1 blok), Kacper Białecki 6 (1serwis i 5 atak), Łukasz Słojewski 6 ( 6 atak), Andrzej Drązikowski 1 (1 atak) i Michał Sieczkowski 1 (1 atak).
    AZS: Wojciech Lewandowski 21 (4 serwis, 14 atak i 3 blok), Piotr Kroc 16 (15 atak i 1 blok), Maciej Sławiński 14 (6 atak i 8 blok), Mateusz Rukasz 9 (3 serwis, 3 atak i 3 blok), Łukasz Kosiorek 4 (2 serwis i 1 blok), Artur Seliga 4 (2 atak i 2 blok) i Monika Śmieszek.
    MVP: Wojciech Lewandowski (AZS, 2) i (Bartosz Wysocki, 1).
    Pauza: OSK Ekonomik Skierniewice.

1. Skierniewicki Węgiel Skierniewice (1)