Zamknij

Z Polonią Pelikan przegrał

19:35, 27.02.2021 Gogo Aktualizacja: 20:01, 27.02.2021
Skomentuj Fot.: Radosław Domińczak. Fot.: Radosław Domińczak.

KS Pelikan Łowicz nie wypadł najlepiej w sparingu rozegranym w sobotę, 27 lutego, z Polonią Warszawa. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się przegraną biało-zielonych 2:3 (1:1).

Nie wszystkie elementy gry biało-zielonych wyglądały słabo, ale o wyniku zadecydowało słaba obrona. Strata pierwszej bramki, w 25 minucie, wyniknęła właściwie z braku zrozumienia bramkarza Eryka Niemiry z Michałem Żółtowskim i był to prezent dla gospodarzy, bo sytuacja początkowo nie wydawała się groźna. Ale łowiczanie szybko naprawili swój błąd doprowadzając do remisu już 9 minut później. Skuteczne uderzenie zza pola karnego oddał Piotr Piekarski, wprowadzając piłkę do bramki Polonii przy bliższym słupku. Golkiper gospodarzy okazał się bezradny. Kolejne minuty nie przyniosły żadnej zmiany i na przerwę zawodnicy schodzili po osiągniętym wyniku 1:1.

Druga połowa zmieniła losy tego spotkania. W 50. minucie zagranie Patryka Pomianowskiego do Krystiana Białasa okazało się bardzo dobrym posunięciem, bo ten dobrze przyjął piłkę w polu karnym, posłał ją obok bramkarza i wyprowadził Pelikan na prowadzenie. Radość jednak trwała bardzo krótko, bo już minutę później Polonia wyrównała. Gospodarze wykorzystali sytuację po rzucie rożnym, zagraniem wzdłuż bramki na dłuższy słupek. Błąd krycia ze strony biało-zielonych spowodował stratę bramki. Wynik przypieczętował w 83. minucie Patryk Paczuk, bo do końca spotkania Pelikan nie zdołał już przeprowadzić akcji, którą udałoby się zakończyć golem.

- Momentami to dobrze wyglądało, ale zbyt łatwo straciliśmy bramki. Rywal zbyt łatwo dochodził do sytuacji, przy stałych fragmentach mieliśmy słabe krycie, dlatego nie jestem zadowolony z gry obronnej. Mamy jeszcze nad czym pracować, bo kilka rzeczy jest do poprawy, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość - ocenił Mykola Dremliuk, trener KS Pelikan Łowicz.

Kolejne spotkanie planowane jest na sobotę, 6 marca, w Sierakowicach ze Mszczonowianką Mszczonów, ale tylko przy dobrej pogodzie.

Sparing:

• Polonia Warszawa SA - KS Pelikan Łowicz 3:2 (1:1); br.: Rafał Kujawa (25), Jan Goliński (51) i Patryk Paczuk (83) - Piotr Piekarski (34) i Krystian Białas (50).
    Pelikan: Eryk Niemira (46 Patryk Orzeł) - Bartłomiej Lisowski (25 Kuba Jóźwiak), Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski, zawodnik testowany nr 1 (60 Damian Kozieł) - Piotr Piekarski (46 zawodnik testowany nr 2), Patryk Pomianowski, Kuba Wardzyński (65 Hubert Matyjas) - Krystian Kruk (46 Krystian Białas), Dawid Kieplin (83 Patryk Papuga), zawodnik testowany nr 3 (46 Tomasz Kolus).

Sparingi KS Pelikan Łowicz:

• 2021.03.06 (s), godz. 14.00: KS Pelikan Łowicz - LKS Mszczonowianka Mszczonów (IV liga), w Sierakowicach.

Zaległy mecz 7. kolejki III ligi - grupa I:

• SSA Jagiellonia II Białystok - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0); br.: Miłosz Matysik (84) - Karol Mackiewicz (56).

Zaległy mecz 18. kolejki III ligi - grupa I:

• KS Błonianka Błonie - GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 (0:1); br.:Sebastian Kobiera (63 samobójcza) - Mateusz Lisowski (37) i Kacper Gzieło (86 głową).