Waleczność Bzury-2006 przyniosła zwycięstwo

12:27, 28.02.2021 Gogo Aktualizacja: 12:27, 28.02.2021

W rozegranym w sobotę, 27 lutego, meczu 5. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U15 o miejsca 7-12 zwycięstwo odniósł zespół KKS Bzura-2006 Łowicz pokonując KS Kutno 68:62.

Sporo emocji wywoływał mecz pomiędzy Bzurą a Kutnem, bo walka była bardzo zacięta. Ale ambicja i charakter zespołu trenera Michała Sękalskiego pozwoliły pokonać wszelkie trudności i odmienić losy tego spotkania.

Łowiczanie rozkręcali się powoli, przegrywając pierwszą kwartę 14:19. W drugiej również nie udało się odnieść zwycięstwa, ale różnica była już niewielka, bo zakończyli ją wynikiem 14:15. Dopiero po przerwie zespół Bzury pokazał na co go stać, w szybkim tempie odrabiając straty i wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Rozpędzony pociąg nie jest łatwo zatrzymać, podobnie było i w tym przypadku. Koszykarze Bzury, poszli za ciosem i nie dali się zepchnąć z obranego toru. Wprawdzie Kutno, po chwilowej niemocy, mocno pracowało nad odrabianiem strat, ale Bzura okazała się poza ich zasięgiem. Motorem napędowym zespołu trenera Sękalskiego był Szymon Mostowski, który zdobył 23 punkty, ale tylko dzięki zespołowej pracy udało się zakończyć to spotkanie zwycięstwem.

5. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U15 o miejsca 7-12:

• KKS Bzura-2006 Łowicz - KS Kutno 68:62 (14:19, 14:15, 18:9, 22:19)
    Bzura-2006: Szymon Mostowski 23, Norbert Wojda 19, Damian Czajka 14, Oliwier Kołaczyński 13 i Michał Zawadzki oraz Karol Kosiorek 2, Adrian Śmigiera i Antoni Kowalczyk.
    Najwięcej dla Kutna: Jakub Klimarczyk 18 (1x3) i Igor Pajar 12 (1x3).
  • UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - AZS PWSZ II Skierniewice (s, godz. 13.00)
  • UMKS Księżak-2007 Łowicz - ŁKS II Szkoła Gortata Łódź przełożony na 6 marca 2021 roku (s) na godz. 11.00.