Zamknij
REKLAMA

Mikołaj Stopierzyński zauważony przez trenerów

19:05, 09.04.2021 | Gogo
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński.
REKLAMA

Trenerzy zespołów rywalizujących w ramach Suzuki I Ligi Mężczyzn dokonali wyboru zawodników z pierwszej piątki sezonu zasadniczego. Nie znalazł się wśród nich żaden koszykarz Księżaka Łowicz, ale Mikołaj Stopierzyński został zauważony przez niektórych szkoleniowców, co potwierdziły przyznane mu punkty.

Fot.: Zbigniew Łaziński.

Już po raz jedenasty, od 2011 roku począwszy, trenerzy wszystkich pierwszoligowych klubów wzięli udział w podsumowaniu rundy zasadniczej, której celem było wyłonienie pięciu najlepszych zawodników, najbardziej wartościowego zawodnika oraz trenera. Wprawdzie żaden z koszykarzy reprezentujących KS Księżak Łowicz nie znalazł się w czołówce, ale Mikołaj Stopierzyński, grający na od dwóch sezonów w barwach klubu z Łowicza, pod okiem szkoleniowca Michała Spychały, na pozycji rozgrywającego, otrzymał dwa spośród szesnastu głosów. Zgodnie z regulaminem żaden trener nie mógł oddać głosu na swojego zawodnika, ani siebie. To niewątpliwie duże wyróżnienie, bo oznacza, że wśród całej armii koszykarzy, którzy walczyli na parkiecie, jego zaangażowanie i praca, którą wkładał w grę została zauważona. 

Fot.: Zbigniew Łaziński.

- Na pewno to super sprawa, że zostałem doceniony, że ta moja ciężka praca, którą wykonałem została w jakiś sposób zauważona. Szkoda, że nie przełożyło się to na lepszy wynik zespołu. Bardzo dziękuję za to, że trenerzy mnie docenili. Cieszę się, bo jest to pozytywna motywacja do dalszej pracy, żeby jeszcze lepiej wypaść następnym razem - skomentował Mikołaj Stopierzyński, najlepszy zawodnik KS Księżak Łowicz.

Trenerzy nie byli jednomyślni. Najwięcej głosów (14) zdobył Filip Małgorzaciak reprezentujący Rawlplug Sokół Łańcut. W pierwszej „piątce” znaleźli się także: po 10: Krzysztof Jakóbczyk (Górnik Trans.eu Wałbrzych), a po 8: Adrian Kordalski (Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk), Mateusz Szwed (Elektrobud-Investment ZB Pruszków) i Szymon Tomczak (TBS Śląsk II Wrocław).

Fot.: Paweł A. Doliński.

Wyniki głosowania:

  • Po 14. głosów: Filip Małgorzaciak (Rawlplug Sokół Łańcut),
  • po 10: Krzysztof Jakóbczyk (Górnik Trans.eu Wałbrzych),
  • po 8: Adrian Kordalski (Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk), Mateusz Szwed (Elektrobud-Investment ZB Pruszków) i Szymon Tomczak (TBS Śląsk II Wrocław), 
  • po 6: Alan Czujkowski (Miasto Szkła Krosno) i Piotr Śmigielski (Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk),
  • po 4: Maciej Bojanowski (Górnik Trans.eu Wałbrzych),
  • po 3: Piotr Niedźwiedzki (WKK Wrocław) i Filip Stryjewski (GKS Tychy) - 3 głosy,
  • po 2: Hubert Pabian (Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk) i Mikołaj Stopierzyński (KS Księżak Łowicz),
  • po 1: Damian Cechniak (Górnik Trans.eu Wałbrzych), Wojciech Fraś (Rawlplug Sokół Łańcut), Michał Jędrzejewski (WKK Wrocław), Michał Kierlewicz (Elektrobud-Investment ZB Pruszków), Jakub Musiał (Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk) i Przemysław Wrona (GKS Tychy).

Pierwsze piątki w poprzednich latach:

  • Sezon 2019/20: Adrian Kordalski (STK Czarni Słupsk), Piotr Robak (KS Księżak Łowicz), Filip Małgorzaciak (STK Czarni Słupsk), Grzegorz Kulka (Górnik Trans.eu Wałbrzych) i Piotr Niedźwiedzki (WKK Wrocław).
  • Sezon 2018/19: Norbert Kulon (FutureNet Śląsk Wrocław), Marcin Flieger (Biofarm Basket Poznań), Filip Małgorzaciak (Rawlplug Sokół Łańcut), Aleksander Dziewa (FutureNet Śląsk Wrocław) i Piotr Niedźwiedzki (Górnik Trans.eu Wałbrzych).
  • Sezon 2017/18: Dawid Bręk (Spójnia Stargard), Marek Zywert (Sokół Łańcut), Kamil Chanas (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Filip Struski (Biofarm Basket Poznań) i Hubert Pabian (Spójnia Stargard).
  • Sezon 2016/17: Filip Zegzuła (ACK UTH Rosa Radom), Marcin Dymała (Spójnia Stargard), Hubert Mazur (GKS Tychy), Mikołaj Grod (KSK Noteć Inowrocław) i Maciej Klima (Max Elektro Sokół Łańcut).
  • Sezon 2015/16: Łukasz Pacocha (Spójnia Stargard), Dariusz Oczkowicz (Miasto Szkła Krosno), Piotr Robak (Astoria Bydgoszcz), Szymon Rduch (Miasto Szkła Krosno) i Dariusz Wyka (Miasto Szkła Krosno).
  • Sezon 2014/15: Tomasz Ochońko (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.), Dariusz Oczkowicz (Miasto Szkła Krosno), Szymon Rduch (Sokół Łańcut), Adam Linowski (Znicz Basket Pruszków) i Marcel Wilczek (Legia Warszawa).
  • Sezon 2013/14: Tomasz Ochońko (Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów Wlkp.), Dariusz Oczkowicz (MOSiR PBS Bank KHS Krosno), Marcin Malczyk (MOSiR PBS Bank KHS Krosno), Marcel Wilczek (Wikana Start SA Lublin) i Tomasz Wojdyła (Polski Cukier SIDEn Toruń).
  • Sezon 2012/13: Dawid Bręk (AZS WSGK Polfarmex Kutno), Paweł Kikowski (WKS Śląsk Wrocław), Michał Wołoszyn (MKS Dąbrowa Górnicza), Marcel Wilczek (Wikana Start Lublin) i Jakub Dłuski (AZS WSGK Polfarmex).
  • Sezon 2011/12: Radosław Basiński (SKK Siedlce), Łukasz Pacocha (AZS Radex Szczecin), Mateusz Kostrzewski (Start Gdynia), Michał Wołoszyn (MKS Dąbrowa Górnicza) . Tomasz Wojdyła (Start Gdynia).
  • Sezon 2010/11: Grzegorz Mordzak (Asseco Prokom II Gdynia), Piotr Pamuła (AZS Politechnika Warszawa), Marek Piechowicz (MKS Dąbrowa Górnicza), Tomasz Wojdyła (Asseco Prokom 2 Gdynia) i Adam Lisewski (MKS Dąbrowa Górnicza).
  • Sezon 2009/10: Marcin Flieger (Intermarche Zastal Zielona Góra), Łukasz Pacocha (Big Star Tychy), Tomasz Celej (Olimp Start Lublin), Marcin Sterenga (Victoria Górnik Wałbrzych) i Piotr Miś (Siarka Tarnobrzeg).
  • Sezon 2008/09: Łukasz Pacocha (Big Star Tychy), Łukasz Wiśniewski (Zastal Zielona Góra), Dardan Berisha (Polonia 2011 Warszawa), Andrzej Misiewicz (Żubry Białystok) i Damian Kulig (Big Star Tychy).
  • Sezon 2007/08: Paweł Szcześniak (Wiecko Zastal Zielona Góra), Łukasz Pacocha (Sokół Łańcut), Tomasz Celej (Znicz Jarosław), Damian Kulig (Big Star Tychy) i Joe McNaull (Politechnika Poznań).
  • Sezon 2006/07: Krzysztof Szubarga (Sportino Inowrocław), Paweł Szcześniak (Zastal Zielona Góra), Michał Wołoszyn (Znicz Basket Pruszków), Tomasz Wojdyła (Politechnika Poznań) i Adam Lisewski (Stal Stalowa Wola).
  • Sezon 2005/06: Grzegorz Mordzak (CKS 1924 Czeladź), Dariusz Puncewicz (Basket Kwidzyn), Przemysław Łuszczewski (Sokołów Znicz Jarosław), Tomasz Milewski (Tytan Częstochowa) i Piotr Szybilski (CA IB Legion Politechnika Warszawa).
  • Sezon 2004/05: Jarosław Kalinowski (Polpak Świecie), Dawid Witos (Kotwica Kołobrzeg), Roman Prawica (Stal Stalowa Wola), Marcin Chodkiewicz (Zastal Zielona Góra) i Piotr Miś (Sokół Łańcut).
    W latach 2004-2010 podsumowania rundy zasadniczej dokonywał autor powyższego zestawienia w oparciu o opinie ekspertów, trenerów i zawodników.

Najlepszy trener:

  • Sezon 2020/21: Mantas Cesnauskis (Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk),
  • Sezon 2019/20: Łukasz Grudniewski (Górnik Trans.eu Wałbrzych),
  • Sezon 2018/19: Tomasz Niedbalski (WKK Wrocław),
  • Sezon 2017/18: Łukasz Grudniewski (Jamalex Polonia 1912 Leszno),
  • Sezon 2016/17: Przemysław Szurek (Biofarm Basket Poznań),
  • Sezon 2015/16: Michał Baran (Miasto Szkła Krosno),
  • Sezon 2014/15: Dariusz Kaszowski (Sokół Łańcut),
  • Sezon 2013/14: Paweł Turkiewicz (WKK ProBiotics Wrocław),
  • Sezon 2012/13: Tomasz Jankowski (WKS Śląsk Wrocław),
  • Sezon 2011/12: Michał Spychała (Znicz Basket Pruszków),
  • Sezon 2010/11: Mladen Starcević (AZS Politechnika Warszawska),
  • Sezon 2009/10: Wojciech Wieczorek (MKS Dąbrowa Górnicza),
  • Sezon 2008/09: Mladen Starcević (Polonia 2011 Warszawa),
  • Sezon 2007/08: Tadeusz Aleksandrowicz (Zastal Zielona Góra),
  • Sezon 2006/07: Tadeusz Aleksandrowicz (Zastal Zielona Góra),
  • Sezon 2005/06: Stanisław Gierczak (Sokołów Znicz Jarosław),
  • Sezon 2004/05: Grzegorz Chodkiewicz (Zastal Zielona Góra).
    W latach 2004-2010 podsumowania rundy zasadniczej dokonywał autor powyższego zestawienia w oparciu o opinie ekspertów, trenerów oraz zawodników.

Najlepszy trener sezonu 2020/21:

  • 7. głosów: Mantas Cesnauskis (Grupa Sierleccy-Czarni),
  • 3. głosy: Tomasz Jagiełka (GKS Tychy) i Andrzej Kierlewicz (Elektrobud-Investment ZB Pruszków),
  • 2. głosy: Rafał Knap (Weegree AZS Politechnika Korona),
  • 1. głos: Tomasz Niedbalski (WKK Wrocław).

MVP sezonu 2020/2021

  • 6. głosów: Piotr Śmigielski (Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk),
  • 4. głosy: Krzysztof Jakóbczyk (Górnik Trans.eu Wałbrzych) i Filip Małgorzaciak (Rawlplug Sokół Łańcut),
  • 1. głos: Maciej Bojanowski (Górnik Trans.eu Wałbrzych) i Mateusz Szwed (Elektrobud-Investment ZB Pruszków).

Triumfowali w ostatnich latach:

  • Sezon 2019/20: Piotr Niedźwiedzki (WKK Wrocław),
  • Sezon 2018/19: Aleksander Dziewa (FutureNet Śląsk Wrocław),
  • Sezon 2017/18: Hubert Pabian (Spójnia Stargard),
  • Sezon 2016/17: Filip Zegzuła (ACK UTH Rosa Radom),
  • Sezon 2015/16: Dariusz Oczkowicz (Miasto Szkła Krosno),
  • Sezon 2014/15: Tomasz Ochońko (BM Slam Stal Ostrów Wlkp.),
  • Sezon 2013/14: Nikt
  • Sezon 2012/13: Paweł Kikowski (WKS Śląsk Wrocław),
  • Sezon 2011/12: Mateusz Kostrzewski (Start Gdynia),
  • Sezon 2010/11: Piotr Pamuła (AZS Politechnika Warszawska),
  • Sezon 2009/10: Marcin Flieger (Intermarche Zastal Zielona Góra),
  • Sezon 2008/09: Andrzej Misiewicz (Żubry Białystok),
  • Sezon 2007/08: Damian Kulig (Big Star Tychy),
  • Sezon 2006/07: Krzysztof Szubarga (Sportino Inowrocław),
  • Sezon 2005/06: Tomasz Milewski (Tytan Częstochowa),
  • Sezon 2004/05: Marcin Chodkiewicz (Zastal Zielona Góra).
    W latach 2004-2010 podsumowania rundy zasadniczej dokonywał autor powyższego zestawienia w oparciu o opinie ekspertów, trenerów i zawodników.
(Gogo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%