Szkoda straconych punktów...

22:31, 10.04.2021 Gogo Aktualizacja: 20:21, 11.04.2021

KS Pelikan Łowicz podzielił się punktami z MKS Kaczkan Huragan Morąg  w rozegranym w sobotę, 10 kwietnia, meczu 23. kolejki III ligi, kończąc spotkanie wynikiem 1:1 (1:0).

Nie udało się biało-zielonym utrzymać osiągniętego w pierwszym kwadransie spotkania prowadzenia, choć wszystko wskazywało na to, że trzy punkty pozostaną w Łowiczu. Łowiczanie rozpoczęli znakomicie i dobra gra trwała do końca pierwszej połowy. Już w 14. minucie po pięknym uderzeniu głową Dawid Przybyszewski wyprowadził zespół na prowadzenie. Później było jeszcze kilka ciekawych akcji, ale wynik pozostał bez zmian.

Po przerwie większą inicjatywę wykazywali gracze Morąga, biało-zieloni nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, ale minuty płynęły, a prowadzenie nadal należało do Pelikana. Dopiero w 87. minucie sędzia podyktował rzut karny, za zagranie ręką Dawida Kieplina. Goście wykorzystali sytuację i wyrównująca bramka w wykonaniu Nialla Rabena utrzymała remis do końca meczu.

- Szkoda straconych dwóch punktów, bo byliśmy blisko. Dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Z rzutu z autu wykonana bramka. W drugiej połowie chcieliśmy wyjść, skontrować i strzelić drugą bramkę, ale  nie udało się. Nie mogliśmy się utrzymać przy piłce na połowie przeciwnika, wszystkie piłki wracały, za dużo traciliśmy sił w obronie. I oczywiście, że przy takiej grze, przeciwnik zawsze może mieć sytuacje, tak jak dzisiaj było to przypadkowe zagranie ręką, rzut karny i niestety straciliśmy dwa punkty - skomentował Mykola Dremliuk, trener KS Pelikan Łowicz.

23. kolejka III ligi - grupa I - spadkowa:

• KS Pelikan Łowicz - MKS Kaczkan Huragan Morąg 1:1 (1:0); br.: Dawid Przybyszewski (14 głową) - Niall Raben (87 karny).
    Pelikan: Eryk Niemira - Dawid Kieplin, Grzegorz Wawrzyński, Piotr Tkacz, Michał Żółtowski - Patryk Pomianowski - Tomasz Kolus, Kuba Wardzyński, Dawid Przybyszewski (74 Krystian Rutkowski), Damian Kozieł - Krystian Białas (70 Krystian Kruk).
    Sędziował: Przemysław Malinowski (Warszawa). Żółte kartki: Piotr Tkacz (2) - Pelikan oraz Sean Aerts, Youri Roseboom, Michał Balewski, Niall Raben i Kacper Szczudliński - wszyscy Huragan.
  • KS Sand-Bus Kutno - TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (0:0); br.: Adrian Marcioch (52 karny).
  • MMKS Concordia Elbląg - GKS LZS Wikielec 4:3 (2:3); br.: Jakub Bojas 3 (4, 65 i 78) i Dominik Pawłowski (42) - Michał Jankowski (12) i Michał Bartkowski 2 (19 karny i 32).
  • ZKS Olimpia Zambrów - RKS Radomsko 1:1 (0:1); br.: Przemysław Jastrzębski (46) - Mateusz Szela (44).
  • MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Błonianka Błonie 1:1 (1:0); br.: Michał Grochowski (23) - Marcin Gregorowicz (51 karny).
  • KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - KS Ursus Warszawa 1:0 (0:0); br.: Patryk Jakubczyk (78 karny).
  • KS Wasilków - RKP Broń 1926 Radom 0:2 (0:0); br.: Michał Kielak 2 (84 głową i 90+1).

23. kolejka III ligi - grupa I - mistrzowska:

• Legia II Warszawa SA - MLKS Znicz Biała Piska 3:1 (1:0); br.: Damian Warchoł 2 (41 i 70) i Szymon Włodarczyk (48) - Bartosz Giełażyn (90+4).
  • MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo 3:2 (2:1); br.: Arkadiusz Ciach (19 głową), Bartosz Michalik (45+1) i Kamil Tlaga (52) - Piotr Kłąb (35) i Paweł Czarnecki (86 karny).
  • GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki - KS Legionovia Legionowo 1:0 (0:0); br.: Michał Wrzesiński (55).
  • Polonia Warszawa SA - SSA Jagiellonia II Białystok 3:0 (1:0); br.: Tomasz Wełna (43), Patryk Paczuk (72) i Wiktor Niewiarowski (90).

Zweryfikowany mecz 22. kolejki III ligi - grupa I - spadkowa:

• GKS LZS Wikielec - RKP Broń 1926 Radom 3:0 (w.o.). Na boisku 2:2 (0:1); br.: Michał Jankowski 2 (61 karny i 68 głową) - Przemysław Śliwiński (43) i Krzysztof Kiercz (51).