Orzeł przywozi komplet punktów z Sulejowa

17:18, 18.04.2021 Gogo Aktualizacja: 17:18, 18.04.2021
Skomentuj Fot.: Karol Kruk. Fot.: Karol Kruk.

Po dwóch przegranych meczach, LKS Orzeł Nieborów wskoczył na właściwe tory gry i ponownie zaczął punktować. W sobotnim spotkaniu 25. kolejki IV ligi rozegranym na wyjeździe z MGKS Skalnik Sulejów, zespół trenera Dawida Ługowskiego pokonał gospodarzy 2:0 (1:0).

Orzeł poszedł za ciosem i po wygranym meczu pucharowym, zwycięstwem zakończył spotkanie ligowe. Czasu na przygotowanie zespołu do pojedynku ze Skalnikiem było niedużo, ale udało się zdecydowanie pokonać rywala. Spotkanie miało raczej wyrównany przebieg, bo i przeciwnik prezentował podobny poziom umiejętności. Jednak w tym wypadku skuteczność była po stronie Orła, który już w 28. minucie wyszedł na prowadzenie po bramce zdobytej przez Bartosza Placka, a po przerwie ponownie podwyższył wynik, wykorzystując rzut karny podyktowany przez sędziego w doliczonym już czasie gry.

Zadowolenia z odbytego spotkania nie krył szkoleniowiec, opowiadając o nim słowami: - Bardzo ważne zwycięstwo z zespołem,  który przed meczem wyprzedzał nas o punkt. Oprócz pierwszych 10 minut, w które trochę źle weszliśmy, dalsza część meczu była wyrównana, a momentami z naszą przewagą. W 28. minucie Michał Fabijański odebrał piłkę na połowie przeciwnika I kapitalnym prostopadłym podaniem obsłużył Placka, który w sytuacji sam na sam z zimną krwią pokonał bramkarza. W końcówce meczu było trochę nerwowo, bo zespół Skalnika postawił wszystko na jedną kartę,  ale my to wytrzymaliśmy i po jednej z kontr w 96. minucie Mikołaj Kamańczyk uderzał na bramkę, a obrońca w swoim polu karnym zatrzymał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Placek i wywozimy z bardzo trudnego terenu trzy punkty. Przed nami maratonu ciąg dalszy, bo już w środę gramy derby z Jutrzenką Drzewce. Mam nadzieję, że się zregenerujemy i powalczymy o komplet punktów.

25. kolejka IV ligi:

• MGKS Skalnik Sulejów - LKS Orzeł Nieborów 0:2 (0:1); br.: Bartosz Placek 2 (28 i 90+6 karny).
    Orzeł: Cristian Vesa - Piotr Jaworski, Mateusz Sobociński, Piotr Warchoł, Bartłomiej Krupa - Michał Redzisz (90+2 Volodymyr Molodchenko), Igor Tomaszewski - Piotr Truszkowski (60 Wiktor Stępień), Jan Haczykowski (60 Michał Świdrowski), Bartosz Placek - Michał Fabijański (60 Mikołaj Kamańczyk).
    Sędziował: Mateusz Jan Anielak (Łódź). Żółte kartki: Dariusz Dutkiewicz, Michał Ciołkowski, Adam Jarzyński, Łukasz Smolarczyk i Damian Gul - obaj Skalnik oraz Bartosz Placek (8), Piotr Warchoł (4), Piotr Jaworski (2) i Michał Świdrowski (1) - wszyscy Orzeł.
  • ŁKS II Łódź SA - LKS Ceramika Opoczno 5:1 (2:1); br.: Mikołaj Lipień 2 (6 i 8), Maciej Radaszkiewicz 2 (54 i 64) i Michał Karlikowski (61) - Bartosz Kaczmarek (29 karny).
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - GKS Orkan Buczek 2:1 (1:0); br.: Wojciech Pawlak (5) i Mikael Idzikowski (53) - Dominik Cukiernik (55).
  • LKS Czarni Rząśnia - ZKS Włókniarz Zelów 0:3 (0:2); br.: Mateusz Jaszczak (6), Szymon Rosiak (13) i Igor Świątkiewicz (32 karny).
  • LKS Omega Kleszczów - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 2:1 (1:0); br.: Krzysztof Kowalski (5) i Bartosz Pieniążek (83) - Ernest Ławniczak (81).
  • LKS Kwiatkowice - MKS Zjednoczeni Stryków 0:2 (0:0); br.: Michał Drogosz 2 (52 karny i 76 karny).
  • MKS Jutrzenka Warta - KS Warta Działoszyn 1:5 (0:2); br.: Adam Lewczuk (88) - Oskar Korbela (9), Krzysztof Kukulski 2 (24 i 61), (57 samobójczy) i Mateusz Mielczarek (80).
  • KS Warta Sieradz - PKS Polonia Piotrków Trybunalski 3:1 (1:0); br.: Wiktor Płaneta (40) i Adam Patora 2 (74 i 83) - Juno da Silva (90+3).
  • KS Jutrzenka Drzewce - LKS Keeza Termy Ner Poddębice przełożony.
  • MKP Boruta Zgierz - KS Stal Głowno przełożony na 12 maja 2021 roku (śr) na godz. 17.00.