Pelikan-2005 zalicza kolejne porażki

10:08, 03.05.2021 Gogo Aktualizacja: 10:08, 03.05.2021
Skomentuj Fot.: Mir Ad. Fot.: Mir Ad.

Jak na razie nie potrafią wskoczyć na właściwe tory juniorzy młodsi Pelikana Łowicz. Obydwa mecze rozegrane w minionym tygodniu przegrali, ulegając w środę, 28 kwietnia, Łódzkiej AF Łódź, a w sobotę, 1 maja, SP Widzew Łódź.

Na razie bez punktów kończą mecze ligowe podopieczni trenera Michała Adamczyka. W meczu z Łódzką AF jeszcze do przerwy gra nie wyglądała źle. Biało-zieloni szybko wyszli na prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez Igora Wróblewskiego, ale nie potrafili utrzymać prowadzenia. Pięć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, gospodarze strzelają gola. Ta sytuacja nie wpływa motywująco na zawodników. W drugiej odsłonie gra się nie układa, pojawiają się błędy, które szybko wykorzystuje rywal, przekuwając na dwie kolejne bramki, co powoduje, że Pelikan-2005 przegrywa spotkanie 1:3.

- Mecz dobrze się zaczął układać. Mieliśmy dwie okazje, z czego strzeliliśmy jedną bramkę. No i niestety przed przerwą dostajemy bramkę do szatni. Po przerwie gra była strasznie szarpana, mało dokładności. Przeciwnik wykorzystał nasze błędy i zasłużenie wygrał mecz - opowiedział Michał Adamczyk, nowy trener MUKS Pelikan-2005 Łowicz.

Kolejne spotkanie, rozegrane u siebie z Widzewem, również  nie przynosi biało-zielonym żadnego punktu. Trener Michał Adamczyk skomentował go słowami: - Niestety do tego meczu przystąpiliśmy w okrojonym składzie - kontuzja Jakuba Milczarka i brak, z powodów osobistych, kilku zawodników. Mogę powiedzieć, że mecz pod względem bramek podobny co z ŁAF. Szybko strzelona bramka i niestety stracona w 45 minucie, z końcowym gwizdkiem. Mimo już lepszego spotkania niż w Łodzi, ponownie przegrywamy. Niestety znowu mnóstwo niedokładności z naszej strony. Błędy indywidualne spowodowały brak punktów na naszym koncie. Jest mały progres w grze i to jest jedyny pozytyw z tego spotkania. Czeka nas pracowity tydzień nad poprawieniem naszej gry.

Jedyną bramkę dla biało-zielonych zdobył w 14. minucie Kacper Misiak

6. kolejka II ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2:

• Łódzka AF Łódź - MUKS Pelikan-2005 Łowicz 3:1 (1:1); br.: Adam Mirowski (40) i Olaf Przygoda 2 (50 i 73) - Igor Wróblewski (17).
    Pelikan-2005: Piotr Włodarczyk - Mateusz Sierota (88 Maciej Wojda), Jakub Oblicki, Krystian Wróbel (64 Bartłomiej Dubielecki), Jakub Kłąb - Jakub Milczarek (22 Mateusz Skonieczny, 51 Igor Woliński) - Karol Winciorek (83 Maciej Urbański), Mateusz Kuchta (60 Antoni Siekiera), Alan Palos (79 Kacper Misiak), Filip Deka - Igor Wróblewski.
  • PGE GKS Bełchatów SA - KP Sporting Radomsko 14:2
  • KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - WKS 1957 Wieluń 1:4
  • SP Widzew Łódź - UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski 3:1

7. kolejka II ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2:

• MUKS Pelikan-2005 Łowicz - SP Widzew Łódź 1:2 (1:0); br.: Kacper Misiak (14) - Krystian Zych (45) i Jerzy Pyrkosz (77).
    Pelikan-2005: Piotr Włodarczyk - Mateusz Sierota, Jakub Oblicki, Jakub Kłąb, Filip Deka - Karol Winciorek, Mateusz Kuchta (65 Maciej Urbański), Antoni Siekiera, Bartłomiej Dubielecki (76 Jakub Fabiszewski) - Kacper Misiak (60 Igor Woliński), Igor Wróblewski.
    Żółte kartki: Filip Deka (1), Karol Winciorek (2) i Antoni Siekiera (1) - wszyscy Pelikan-2005 oraz Marcel Doliwa i Sebastian Wojkowski - obaj Widzew. Czerwona kartka: Marcel Doliwa (1 i 2), 79. minuta.
  • WKS 1957 Wieluń - PGE GKS Bełchatów SA 1:7
  • KP Sporting Radomsko - Łódzka AF Łódź 0:4
  • UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA przełożony na 5 maja 2021 roku na godz. 17.00.