UKS AP Champions-2012 prze do przodu

11:28, 06.05.2021 Gogo Aktualizacja: 11:28, 06.05.2021
Skomentuj Fot.: Piotr Walędziak. Fot.: Piotr Walędziak.

Żacy UKS AP Champions Łowicz rozegrali już dwie kolejki spotkań od momentu zniesienia obostrzeń w sporcie. W obydwu meczach, które odbyły się w kolejne soboty, 24 kwietnia i 1 maja, odnieśli zwycięstwo.

Wyczekiwane rozgrywki ligowe ruszyły i dały żakom UKS AP Champions-2012 Łowicz nie tylko dużo radości z samej rywalizacji, ale również satysfakcję z pokonania przeciwników.

W pierwszym meczu zespół trenera Mariusza Kwiatkowskiego stanął do walki z LKS Orzeł Nieborów. Mimo pewnych trudności wynikających z gry obronnej gości, łowiczanom udało się znaleźć sposób, aby wprowadzić piłkę za linię bramkową i uzyskać przewagę 5:1 do przerwy, a ostatecznie pokonać Orła 11:2.

Gracze Akademii bardzo dobrze radzili sobie na boisku również w świąteczną sobotę, choć pogoda nie rozpieszczała zawodników. Pierwsza połowa była bardziej wyrównana i zakończyła się wynikiem 3:1 na korzyść łowiczan. Jednak druga odsłona zdecydowanie należała do Championsów. Wprawdzie stracili kolejne dwie bramki, ale zdobyli sześć, potwierdzając swoją przewagę.

- W pierwszej połowie cały czas rozgrywaliśmy piłkę na połowie przeciwnika przed ich bramką. Gospodarze w pięciu grali w polu bramkowym, co uniemożliwiało nam zdobycie bramki. W meczu było widać, że z coraz większym przekonaniem realizujemy założenia z danego mikrocyklu, a młodzi piłkarze są „coraz lepsi w te klocki" - ocenił Mariusz Kwiatkowski, trener UKS AP Champions-2012 Łowicz.

3. kolejka ligi okręgowej żaków F1 - grupa 11:

• UKS AP Champions-2012 Łowicz - LKS Orzeł Nieborów 11:2 (5:1); br.: Antoni Mazurek 3, Aleksander Wojda 3, Antoni Burzykowski 2, Kacper Wróbel, Bartłomiej Kamiński i Aleksander Gala.
    AP-2012: Bartłomiej Kamiński - Błażej Jelonek, Aleksander Wojda, Antoni Burzykowski i Antoni Mazurek. Na zmiany wchodzili: Kuba Walędziak, Aleksander Gala, Kacper Wróbel, Igor Jaskuła, Krzysztof Dyngus i Antoni Budzeń.

4. kolejka ligi okręgowej żaków F1 - grupa 11:

• LKS Orlęta Cielądz - UKS AP Champions-2012 Łowicz 3:9 (1:3); br.: Aleksander Wojda 3, Kacper Wróbel 3, Krzysztof Dyngus, Antoni Burzykowski i Błażej Jelonek
    AP-2012: Antoni Budzeń - Kacper Wróbel, Aleksander Wojda, Błażej Jelonek i Igor Jaskuła. Na zmiany wchodzili: Bartłomiej Kamiński, Aleksander Gala, Kuba Walędziak, Antoni Burzykowski i Krzysztof Dyngus.