Trzy punkty drugi raz pojechały do Wikielca

08:12, 09.05.2021 Gogo Aktualizacja: 08:12, 09.05.2021

GKS LZS Wikielec okazał się poza zasięgiem biało-zielonych. W sobotę, 8 maja, KS Pelikan Łowicz, przegrał u siebie w meczu 28. kolejki III ligi 0:2 (0:0).

W tym sezonie Wikielec skutecznie odpiera ataki Pelikana. Zarówno jesienią, jak i w sobotnim meczu, biało-zieloni stracili komplet punktów walcząc o zwycięstwo. Nie wystarczyło zaangażowanie i wola wygranej. Nie pomogło „rozdrażnienie” zawodników, spowodowane ostatnią porażką z Lechią. Mimo twardej gry i optycznej przewagi, Wikielec wykorzystywał okazje i strzelał bramki, czego nie potrafił Pelikan i dlatego przegrał. Szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść rywala w 71. minucie, po strzale Michała Jankowskiego. Biało-zieloni mieli jeszcze prawie 20 minut, aby zmienić losy tego spotkania, jednak to Wikielec na 4 minuty przed końcem dobił „gwoździa”, za sprawą Macieja Serbintowicza, powiększając swoją przewagę. Okazuje się, że krótka przerwa między meczami, bo Wikielec w środę rywalizował w pucharze, nie musi determinować zmęczenia zawodników, które odbiera szansę na zwycięstwo.

- Ciężko jest oceniać taki mecz. Mieliśmy przewagę, stwarzaliśmy sytuacje, przez 90 minut graliśmy w ataku pozycyjnym. Po naszej stronie było dość dużo okazji, żeby otworzyć wynik spotkania, a później wyrównać. Niestety nadzialiśmy się na dwie kontry zespołu gości i przegraliśmy drugie spotkanie z rzędu - opowiedział Piotr Gawlik, trener KS Pelikan Łowicz.

- Wiedzieliśmy, że czeka nas tutaj ciężkie spotkanie. Zresztą każdy mecz w tej lidze taki jest. Wszyscy walczą o utrzymanie, wszyscy chcą zostać na tym poziomie i nikt nie chce odpuszczać. Tyczy się to także nas. W środę graliśmy puchar, ale tłumaczyłem chłopakom, że jesteśmy w stanie to spotkanie wygrać. Graliśmy tak, jakby tego meczu w środku tygodnia nie było. Powiedziałem im, że są młodymi ludźmi i trzy dni na regenerację im wystarczą. To co pokazali w Łowiczu – charakter, wola walki i przede wszystkim wiara w zwycięstwo, to jest w każdym meczu. Mówiłem, że mogą to spotkanie przechylić na swoją korzyść i tak się stało - mówi Łukasz Suchocki, trener GKS LZS Wikielec.

28. kolejka III ligi - grupa I - spadkowa:

• KS Pelikan Łowicz - GKS LZS Wikielec 0:2 (0:0); br.: Michał Jankowski (71) i Maciej Serbintowicz (86).
    Pelikan: Eryk Niemira - Damian Kozieł, Krystian Rutkowski, Grzegorz Wawrzyński, Maciej Wyszogrodzki - Patryk Pomianowski, Jakub Bylewski (77 Krystian Kruk) - Dawid Kieplin, Piotr Piekarski, Tomasz Kolus - Krystian Białas.
    Sędziował: Karol Sokół (Białystok). Żółte kartki: Krystian Rutkowski (1), Maciej Grzegory (1, trener) i Jan Ruciński (1, asystent trenera) - wszyscy Pelikan oraz Patryk Rosoliński, Łukasz Suchocki (trener), Patryk Szczepański, Filip Wójcik i Maciej Serbintowicz - wszyscy Wikielec.
  • RKS Radomsko - KS Sand-Bus Kutno 0:0
  • RKP Broń 1926 Radom - TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (1:0); br.: Ceschin Diaz Matheus 2 (3 i 80 karny).
  • KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA - MKS Kaczkan Huragan Morąg 4:2 (2:1); br.: Patryk Jakubczyk (28 karny i 64 karny) i Artur Amroziński 2 (33 i 76) - Rafał Maćkowski (28) i Youri Resboom (69 karny).
  • MMKS Concordia Elbląg - MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0); br.: Jakub Bojas (80 karny) - Michał Grochowski (73).
  • ZKS Olimpia Zambrów - KS Ursus Warszawa 2:4 (2:2); br.: Adam Radecki (7) i Bartosz Ciborowski (38) - Paweł Tarnowski 2 (24 i 87) i Filip Dziełak 2 (42 i 67).
  • KS Wasilków - KS Błonianka Błonie 1:6 (0:3); br.: (53) - Patryk Kostyk (9), Filip Arak (25), Dawid Jarczak 3 (30, 51 i 60) i Mariusz Zalewski (73).

28. kolejka III ligi - grupa I - mistrzowska:

• KS Legionovia Legionowo - SSA Jagiellonia II Białystok 3:1 (0:0); br.: Dawid Papazjan (75), Andrzej Trubeha (87 głową) i Kluska Marcin (90) - Maciej Twarowski (15).
  • MLKS Znicz Biała Piska - Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo 1:1 (0:0); br.: Hubert Molski (64) - Konrad Kowalczyk (90+3).
  • GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1); br.: Jean Franco Sarmiento (20) - Arkadiusz Ciach 2 (35 i 75).
  • Polonia Warszawa SA - Legia II Warszawa SA 1:2 (0:2); br.: Patryk Paczuk (48) - Szymon Włodarczyk 2 (5 i 15).