Połowiczny sukces koszykarek Księżaka-2010

08:36, 09.05.2021 Gogo Aktualizacja: 08:36, 09.05.2021

Mecze 16. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek w wykonaniu podopiecznych trenera Bartosza Włuczyńskiego miały 50% skuteczność. Koszykarki UMKS Księżak-2010 Łowicz pokonały  KS Kutno 44:22, ale w spotkaniu z TK Basket Stryków przegrały 7:45.

Żaczki łowickiego Księżaka muszą jeszcze sporo pracować, aby stawić czoła wszystkim rywalkom, ale coraz lepiej radzą sobie na boisku, odnosząc również zasłużone zwycięstwa.

Tak było w meczu z KS Kutno. Księżaczki, po w miarę równej pierwszej kwarcie, z każdą następną coraz pewniej czuły się na parkiecie i powiększały swoją przewagę, wygrywając wszystkie odsłony tego spotkania.

Niestety mecz z liderkami - Basket Stryków, odsłonił braki łowiczanek. Koszykarki Księżaka, mimo starań, mocno odstawały poziomem gry od rywalek i tym razem to one wysoko przegrywały kolejne kwarty spotkania.

- W meczu z Kutnem dziewczyny się rozkręcały z minutę na minutę. Nie jestem zadowolony ze skuteczności, ponieważ sporo prostych rzutów dziewczyny nie trafiały. Mecz ze Strykowem pokazał ile nam potrzeba jeszcze pracy. Dziewczyny walczyły, ale na ten moment taka drużyna to inny „level”. Widzę, że z treningu na trening jest progres. Chcemy nabierać doświadczenia z mocnymi zespołami, bo to jest klucz do poprawy swoich umiejętności - podsumował Bartosz Włuczyński, trener UMKS Księżak-2010 Łowicz.

Po siedmiu rozegranych kolejkach, koszykarki UMKS Księżak-2010 Łowicz zajmują obecnie czwarte miejsce w ligowym rankingu, mając 12 punktów, tyle samo co Basket 4Ever Ksawerów.

16. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U11:

• UMKS Księżak-2010 Łowicz - KS Kutno 44:22 (10:8, 10:6, 13:2, 11:6)
    Księżak-2010: Aleksandra Podsędek 24, Hannah Szymańska 5, Maria Haczykowska 5, Amelia Bolimowska 4, Zuzanna Boguszewska 2, Pola Stawicka 2, Maria Wrońska 2, Roksana Osadowska, Iga Jabłońska i Alicja Wochna-Siurek.
  • TK Basket Stryków - UMKS Księżak-2010 Łowicz 45:7 (11:1, 14:2, 16:0, 4:4)
    Księżak-2010: Hannah Szymańska 2, Aleksandra Podsędek 2, Maria Haczykowska 2, Maria Wrońska 1, Roksana Osadowska, Zuzanna Boguszewska, Iga Jabłońska, Alicja Wochna-Siurek, Amelia Bolimowska, Pola Stawicka i Agata Okraska.
  • KS Kutno - TK Basket Stryków 20:70

Zaległy mecz 14. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U11:

• Basket 4Ever Ksawerów - PTK Ola Pabianice (ptk, godz. 16.45)

6-308

Zaległy mecz 14. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U11 (Łowicz, 2021.05.13):

• UMKS Księżak-2010 Łowicz - Basket 4Ever Ksawerów (cz, godz. 17.00)

11. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki żaczek U11 (Aleksandrów Łódzki, 2021.05.15):

• UKS Basket Aleksandrów Łódzki - ŁKS KK Łódź (s, godz. 10.00)