Pelikan zdominował Borutę

09:39, 09.05.2021 Gogo Aktualizacja: 09:39, 09.05.2021
Skomentuj Fot.: MKP Boruta Zgierz. Fot.: MKP Boruta Zgierz.

Kolejny udany mecz rozegrał w sobotę, 8 maja, zespół trenera Marcina Rychlewskiego. W wyjazdowym spotkaniu 8. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy, MUKS Pelikan-2006 Łowicz pokonał MKP Boruta Zgierz 4:2 (2:0).

Zapowiadała się trudna walka pomiędzy Pelikanem a Borutą, patrząc na ligową tabelę, ale rzeczywistość okazała się mniej wymagająca. Łowiczanie od początku przejęli kontrolę nad meczem, co potwierdzili bramkami, które już w pierwszej połowie, w liczbie dwóch, zostały przez nich zdobyte. Wynik otworzył Jan Pietrzak w 30. minucie gry, a dziesięć minut później drugiego gola strzelił Szymon Ambroziak.

Przez dużą część drugiej połowy biało-zieloni nadal „rozdawali karty”, serwując Borucie kolejne dwie bramki, których autorami byli ponownie Ambroziak i Pietrzak. Niestety czterobramkowa przewaga obniżyła czujność biało-zielonych, co wykorzystali gospodarze i w 68., a następnie 75. minucie skutecznie zaatakowali, co spowodowało, że przewaga Pelikana zmniejszyła się do dwóch bramek.

- Cenne trzy punkty na trudnym, grząskim boisku. Cały mecz pod nasza kontrolą, choć gospodarze groźnie grali z kontry. Czterobramkowa przewaga wprowadziła trochę rozluźnienia, przez co zaczęliśmy popełniać błędy, które w końcówce przeciwnik wykorzystał. Stworzyliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale zamiast strzelać, straciliśmy dwie bramki. Ogólnie kolejny dobry mecz chłopców i zasłużone pewne zwycięstwo - opowiedział  Marcin Rychlewski, trener MUKS Pelikan Łowicz.

MUKS Pelikan-2004 Łowicz nadal pozostaje na 2. miejscu w ligowej tabeli, ustępując Lechii 1923 Tomaszów Mazowiecki SA jedynie w bilansie tzw. małych punktów.

8. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy C1:

• MKP Boruta Zgierz - MUKS Pelikan-2006 Łowicz 2:4 (0:2); br.: Szymon Rosiński 2 (68 i 75) - Jan Pietrzak 2 (30 i 65) i Szymon Ambroziak 2 (40 i 47).
    Pelikan-2006: Paweł Kozanecki - Oliwier Boczkowski, Bartosz Skonieczny, Szymon Lasota, Konrad Zagajewski - Dawid Przybysz, Jakub Rychlewski - Jakub Stasiak, Maksymilian Czeczko, Szymon Ambroziak - Jan Pietrzak. Na zmiany wchodzili: Dawid Jagóra, Wojciech Białas, Bartosz Plichta, Oskar Puchalski i Henryk Kucharski.
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 1:1
  • MKS Ceramika Opoczno - WKS 1957 Wieluń 1:0
  • TS Sokół II Aleksandrów Łódzki - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA 1:3

1. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA (1)