Zryw nadal na szczycie tabeli

19:48, 11.06.2021 Gogo Aktualizacja: 19:58, 11.06.2021

SKF Zryw Wygoda coraz bliżej awansu do IV ligi, w przeciwieństwie do GKS Olimpia Chąśno, która przegrała ostatnie spotkanie z Widokiem Skierniewice. Słabo w meczu z GKS Bedlno wypadł także KS Pelikan II Łowicz, grający w grupie mistrzowskiej.

Kolejny udany występ mają za sobą podopieczni trenera Arkadiusza Stolarczyka. W meczu 31. kolejki ligi okręgowej, rozegranej w środę, 9 czerwca, Zryw wykazał się sporą skutecznością, choć dopiero w drugiej połowie, strzelając trzy bramki, zachowując przy tym zerowe konto strat. Na listę strzelców wpisali się kolejno  Robert-levente Tamas i Wojciech Guzek, który dwukrotnie wprowadził piłkę do bramki rywala.

- Ważne trzy punkty w kontekście wygrania ligi. Rozegraliśmy kilka spotkań co trzy dni. Cieszą zdobyte punkty i skupiamy się na kolejnych już spotkaniach - skomentował Arkadiusz Stolarczyk, trener SKF Zryw Wygoda.

Bardzo niefortunny przebieg dla Olimpii Chąśno miał mecz rozegrany w środę z MLKS Widok Skierniewice. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Burzykowskiego uległ u siebie rywalowi 2:3 (1:0), ale do trzech straconych bramek przyczynili się sami gospodarze. Do tego w zespole Widoku grała liczna grupa młodzieży, więc taki wynik nie powinien się zdarzyć. Autorami goli dla Olimpii byli Marcin Matuszewski (39) i Kamil Gać (63).

- Mecz w którym strzeliliśmy pięć bramek, niestety tylko dwie do bramki przeciwnika, a trzy do swojej. Prostymi indywidualnymi błędami podarowaliśmy przeciwnikowi wszystkie bramki. Zagraliśmy najsłabszy mecz w tej rundzie i zasłużenie przegraliśmy. Pomimo tego, że byliśmy zespołem, który prowadził grę. Tym meczem pogrzebaliśmy nadzieję na końcowy sukces w lidze… - podsumował Jarosław Burzykowski, trener GKS Olimpia Chąśno.

Bez powodzenia zakończyli mecz z Bedlnem podopieczni trenera Jana Rucińskiego. Tylko do przerwy gra była w miarę wyrównana i zakończyła się remisem 1:1. W drugiej odsłonie „powietrze schodziło” z biało-zielonych z każdą minutą, co przekładało się na stratę kolejnych bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1. Jedyną bramkę dla Pelikana zdobył głową w 45. minucie Paweł Graczyk.

- Bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu, z którego musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski - ocenił Jan Ruciński, trener KS Pelikan II Łowicz.

31. kolejka ligi okręgowej - grupa IV - mistrzostwa:

• SKF Zryw Wygoda - RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 3:0 (0:0); br.: Robert-levente Tamas (71) i Wojciech Guzek 2 (73 i 77).
    Zryw: Dawid Feliga - Paweł Dróżdż Dorian Nasalski, Tomasz Wudkiewicz, Szymon Panek - Michał Sitarz, Robert-Ievente Tamas - Wojciech Guzek (80 Filip Stoblecki), Hubert Kania (68 Bartosz Tomaszkiewicz), Kacper Rześny (80 Dominik Walczak) - Adrian Musialik (46 Mateusz Sekuła).
  • GKS Olimpia Chąśno - MLKS Widok Skierniewice 2:3 (1:0); br.: Marcin Matuszewski (39) i Kamil Gać (63) - Maciej Zając 2 (52 i 65) i Miłosz Krawczyński (90+2).
    Olimpia: Jacek Milczarek - Jakub Gać, Rafał Kołaczyński, Robert Czarnota (60 Rafał Bogus), Krystian Machała (46 Kamil Lenarczyk) - Marcin Matuszewski, Kamil Janikowski (60 Oktawian Andrzejczak), Bartłomiej Skoneczny (70 Przemysław Bury), Mateusz Sierota (46 Marcel Sierota) - Marcin Grocholewicz (78 Jarosław Burzykowski), Kamil Gać.
  • GKS Bedlno - KS Pelikan II Łowicz 5:1 (1:1); br.: Kamil Kowalczyk (20 wolny), Kamil Krysiński (52), Michał Wiśniewski 2 (59 i 68) i Łukasz Szczygielski (73) - Paweł Graczyk (45 głową).
    Pelikan II: Mikołaj Pietrzak - Patryk Papuga, Bartosz Wojciechowski, Dawid Konikowski, Jakub Firak (80 Kacper Paczkowski) - Krystian Mycka (46 Mateusz Kardas), Jakub Bylewski (88 Sebastian Kutkowski), Hubert Matyjas (70 Filip Marszałek) - Jonatan Politowicz, Paweł Graczyk, Marcel Frątczak (46 Mateusz Stefański).
    Pauza: LKS Orlęta Cielądz.