Zamknij

Zasłużone zwycięstwo Pelikana-2006

21:21, 12.06.2021 Gogo Aktualizacja: 21:22, 12.06.2021
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Bardzo ładnie zaprezentował się w sobotę, 12 czerwca, zespół Pelikana-2006 Łowicz w meczu rozegranym w ramach 14. kolejki II ligi wojewódzkiej trampkarzy. Podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego pokonali u siebie TS Sokół II Aleksandrów Łódzki 5:1 (2:1).

Bez napięcia, spokojnie, ale z dużym zaangażowaniem i przede wszystkim skutecznie rozegrali biało-zieloni sobotnie spotkanie z Sokołem. Do przerwy goście starali się dotrzymywać kroku graczom Pelikana, dzięki czemu stracili tylko dwie bramki, po strzałach oddanych przez Adama Kowalika w 8. minucie i Szymona Ambroziaka w 24. minucie, ale udało się również w 16. minucie doprowadzić do remisu.

Jednak w drugiej odsłonie biało-zieloni całkowicie przejęli kontrolę nad grą, co potwierdziły trzy kolejne gole autorstwa Jana Pietrzaka (57), Dawida Jagóry (70) i Adriana Krakowiaka (72).

Słów uznania nie krył trener Rychlewski komentując występ swojej drużyny: - Byliśmy dzisiaj zdecydowanie lepszym zespołem. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Zagraliśmy naprawdę fajny mecz. Stworzyliśmy sporo ciekawych sytuacji, po których wpadły ładne bramki. Cały zespół zasłużył na duże brawa!

14. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy C1:

• MUKS Pelikan-2006 Łowicz - TS Sokół II Aleksandrów Łódzki 5:1 (2:1); br.: Adam Kowalik (8), Szymon Ambroziak (28), Jan Pietrzak (56), Dawid Jagóra (71) i Adrian Krakowiak (73) - Szymon Szafran (18).
    Pelikan-2006: Paweł Kozanecki - Oliwier Boczkowski, Adrian Krakowiak, Szymon Lasota, Wojciech Białas - Adam Kowalik, Jakub Stasiak - Bartosz Plichta, Oskar Puchalski, Szymon Ambroziak - Dawid Jagóra. Na zmiany wchodzili: Jan Pietrzak, Jakub Rychlewski, Maksymilian Czeczko,. Bartosz Skonieczny i Stanisław Uczciwek.
  • UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Ceramika Opoczno 2:6