Kolejny sparing na plus dla Pelikana Łowicz

10:41, 24.07.2021 Gogo Aktualizacja: 10:42, 24.07.2021
Skomentuj Fot.: Radosław Domińczak. Fot.: Radosław Domińczak.

Kolejny sparing zakończył zwycięstwem zespół trenerów Piotra Gawlika i Jana Rucińskiego. W rozegranym w piątek, 23 marca meczu kontrolnym KS Pelikan Łowicz pokonał KS Błonianka Błonie 3:1 (2:0).

Na razie biało-zieloni dobrze wypadają w konfrontacji z przeciwnikiem. Kolejny mecz sparingowy zakończyli zwycięstwem, tym razem pokonując Błoniankę Błonie 3:1. Łowiczanie byli dobrze zorganizowani i skutecznie wykorzystywali swoje szanse na zdobycie gola, dzięki czemu już w pierwszej połowie prowadzili 2:0, po strzałach oddanych przez Grzegorza Wawrzyńskiego w 30. i 43. minucie gry.

Po przerwie skuteczność nieco spadła i dopiero w 80. minucie Damian Kozieł podwyższył wynik na 3:0, jednak chwila rozprężenia w doliczonym czasie spowodowała stratę bramki, przez co  mecz zakończył się rezultatem 3:1.

Ogólnie patrząc Pelikan zaprezentował się dobrze na boisku, co podsumował Jan Ruciński, II trener KS Pelikan Łowicz słowami: - Obóz dochodzeniowy kończymy zasłużonym zwycięstwem. Zagraliśmy niezłe spotkanie, co przekuło się na wynik. Przez większość meczu gra toczyła się pod nasze dyktando, a bramkę straciliśmy dopiero po chwili nieuwagi w doliczonym czasie gry. Chłopaki przez ostatnie dwa tygodnie wykonali wielką pracę, z której jako sztab jesteśmy zadowoleni. Zdajemy sobie sprawę jednak, że to dopiero początek i cała masa pracy nadal przed nami.

Sparing:

• KS Pelikan Łowicz - KS Błonianka Błonie 3:1 (2:0); br.: Grzegorz Wawrzyński 2 (30 i 43) i Damian Kozieł (80) - zawodnik testowany (90+2).
  • Pelikan: Patryk Orzeł - Grzegorz Wawrzyński, Eryk Woliński, Michał Żółtowski - zawodnik testowany nr 1, Tomasz Dąbrowski, Kamil Łojszczyk, Patryk Pomianowski, Maciej Wyszogrodzki - Adrian Marcioch, zawodnik testowany nr 2. Na zmiany wchodzili: Szymon Pajkert - Grzegorz Wawrzyński (70 Michał Żółtowski), Eryk Woliński (70 Mateusz Kardas), Krystian Rutkowski - Jakub Będor, Igor Tomaszewski, Krystian Mycka, Damian Kozieł, Robert Ziółkowski (70 Piotr Białousko) - Tomasz Kolus, Michał Fabijański.