Orzeł i Zryw - grają w ligowej tabeli

21:00, 14.09.2021 Gogo Aktualizacja: 21:00, 14.09.2021

Jeden punkt dopisał do swojej puli ŁKS Orzeł Nieborów, remisując w meczu 7. kolejki IV ligi z KS Stal Głowno, zaś SKF Zryw GrantON Wygoda poległ w starciu z RKS Radomsko.

Rewelacyjnie wszedł w mecz ze Stalą Głowno zespół trenera Dawida Ługowskiego, bo już w 6. minucie Jan Haczykowski zdobył bramkę, która wyprowadziła Orzeł na prowadzenie. Niestety nie udało się go utrzymać nawet do końca pierwszej połowy. W 38. minucie Stal doprowadziła do remisu za sprawą udanego strzału Adriana Olszewskiego, a osiągnięty remis 1:1 okazał się finalnie wynikiem kończącym mecz. Po 4. kolejce Orzeł Nieborów zajmuje 12. miejsce w ligowej rywalizacji.

Zdecydowanie gorzej poradził sobie w sobotnim spotkaniu zespół Zrywu. Mimo lepszej gry Radomska, do końca pierwszej połowy nie padł żaden gol. Dopiero druga odsłona pogrążyła zespół trenera Bernarda Wudkiewicza. Wraz ze stratą pierwszej bramki, w 55. minucie, spadała mobilizacja w szeregach drużyny z Wygody, co powodowało, że popełniali błędy, które skutecznie wykorzystywał rywal. W efekcie spotkanie zakończyło się porażką Zrywu 0:4 i przełożyło się na spadek w ligowej tabeli z miejsca 11. na 14.

- Pierwsza połowa to duża przewaga Radomska i dobra gra naszego zespołu w defensywie, plus dużo szczęścia w doliczonym czasie. Nasz zawodnik od polowy boiska wybiegł sam na sam z bramkarzem, jednak gdy w polu karnym składał się do strzału, przeciwnik wślizgiem wybił mu piłkę. W drugiej połowie mecz wyglądał podobnie. Po stracie bramki przestaliśmy grać konsekwentnie w defensywie, często łamaliśmy linię obrony, dzięki czemu przeciwnik często dochodził do sytuacji strzeleckich i strzelił jeszcze trzy bramki. Na pewno przed następnymi meczami musimy poprawić grę w defensywie, bo jesteśmy zespołem, który traci najwięcej bramek - opowiedział Bernard Wudkiewicz, trener SKF Zryw Wygoda.

7. kolejka IV ligi:

• LKS Orzeł Nieborów - KS Stal Głowno 1:1 (1:1); br.: Jan Haczykowski (6) - Adrian Olszewski (38).
    Orzeł: Cristian Vesa - Piotr Jaworski, Bartłomiej Tkacz, Rafał Kołaczyński, Karol Kruk - Bartosz Placek (46 Volodymyr Molodchenko), Błażej Tomaszewski (15 Bartłomiej Krupa), Jan Haczykowski, Radosław Grefkowicz - Paweł Graczyk (55 Wiktor Stępień), Krystian Kruk (55 Kacper Stencel).
    Sędziował: Mateusz Kowalski (Radomsko). Żółte kartki: Volodymyr Molodchenko (1), Radosław Grefkowicz (1), Jan Haczykowski (2 i 3) i Kacper Stencel () - wszyscy Orzeł - oraz Albert Waśkiewicz, Patryk Rogalski, Eryk Jarzębski, Kamil Owczarczyk i Hubert Włodarczyk - wszyscy Stal. Czerwone kartki: Jan Haczykowski (dwie żółte) - 62. minuta oraz Adrian Olszewski - 41. minuta.
  • RKS Radomsko - SKF Zryw GrantON Wygoda 4:0 (0:0); br.: Adam Zawierucha 2 (55 i 61), Łukasz Bocian (86) i Kamil Odolak (90+2).
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Kacper Ledzion, Tomasz Wudkiewicz, Damian Janik (43 Rafał Kowalczyk) - Wojciech Guzek (80 Sebastian Sobieszek), Roman Periżhok, Marcel Wnuk (56 Patryk Bojańczyk) - Hubert Matyjas, Michał Świdrowski, Hubert Kania (75 Adrian Rosa) - Michał Fabijański (60 Szymon Panek).
    Sędziował: Mateusz Janecka (Sieradz).
  • KS Widzew II Łódź SA - MKS Zjednoczeni Stryków 0:0
  • WKS Prosna Wieruszów - MGUKS Pogoń Zduńska Wola 0:4 (0:1); br.: Princewill Okachi 2 (37 i 55), Mikael Idzikowski (56) i Dawid Kępniak (79).
  • GKS Orkan Buczek - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 8:0 (4:0); br.: Bartłomiej Madej (5), Jakub Dregier (10), Andrzej Dolot (13), Norbert Dregier (40), Mieszko Śpiewak (59), Dawid Pałyska (63), Jardel Muniz Cruz (67 karny) i Kacper Wojtczyk (78).
  • PKS Polonia Piotrków Trybunalski - MGKS Skalnik Sulejów 1:0 (0:0); br.: Adam Raszewski (62).
  • KS Warta Sieradz - LKS Kwiatkowice 3:1 (2:0); br.: Sebastian Radzio (6), Piotr Mielczarek (12) i Wiktor Płaneta (73) - Michał Bogdan (68 karny).
  • ZKS Włókniarz Zelów - LKS Omega Kleszczów 3:1 (0:0); br.: Piotr Boczkiewicz (58), Igor Świątkiewicz (79) i Szymon Rosiak (90+5) - Przemysław Szewczyk (48).
  • KS Paradyż - MKP Boruta Zgierz 0:5 (0:1); br.: Wojciech Pęczek (12 samobójcza), Mateusz Misiak (49 karny), Jakub Fudała (53) i Oleksii Naidyshak 2 (66 i 90 karny).