Orzeł zdobył kolejny punkt

14:14, 19.09.2021 Gogo Aktualizacja: 23:23, 19.09.2021
Skomentuj Fot.: Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz. Fot.: Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz.

Jeden punkt dopisał do swojej puli LKS Orzeł Nieborów, remisując w meczu 8. kolejki IV ligi z MKP Boruta Zgierz, zaś SKF Zryw GrantON Wygoda poległ w starciu z PKS Polonia Piotrków Trybunalski 2:4 (0:3).

Rewelacyjnie wszedł w mecz ze Boruta zespół trenera Dawida Ługowskiego, bo już w 3. minucie Krystian Kruk zdobył bramkę, która wyprowadziła Orzeł na prowadzenie. Niestety nie udało się go utrzymać nawet do końca pierwszej połowy. W 17. minucie Zgierzanie doprowadzili do do remisu za sprawą Krystiana Ślęzaka, a osiągnięty remis 1:1 okazał się finalnie wynikiem kończącym mecz. Po 4. kolejce Orzeł Nieborów zajmuje nadal dwunaste miejsce w ligowej rywalizacji.

- Graliśmy w bardzo trudnych warunkach, przy padającym deszczu i bardzo namokniętym boisku. Były kałuże, piłka momentami stawała, natomiast sędzia dopuścił do meczu. Uważam, że pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy kilka sytuacji na podwyższenie wyniku. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy akcji, kiedy mogliśmy podwyższyć przewagę do 2:0 w zamieszaniu bramkowym. Sędzia też nie podyktował rzutu karnego. Niestety straciliśmy bramkę po kontrataku. Nasz golkiper w pierwszej takiej sytuacji popisał się piękną obroną, w drugiej niestety był już bezradny. Pierwsza połowa jak najbardziej dla nas. Kontrolowaliśmy przebieg gry w tych bardzo trudnych warunkach. W drugiej połowie mecz się wyrównał. Boruta bardzo prostymi środkami, kopiąc piłkę do przodu, stworzyła sobie kilka sytuacji, chociaż nie bardzo groźnych. My również mieliśmy 2-3 groźne kontrataki, dlatego uważam mecz za wyrównany, a remis zasłużony. Dla nas każdy punkt jest ważny, zwłaszcza w tym trudnym okresie, kiedy kilku zawodników boryka się z kontuzjami. Brawa dla zespołu za postawę, bo prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Zarówno zawodnicy na boisku, jak i Ci w trudnej sytuacji kadrowej, udowodnili, że zasługują na to, żeby grać i zostawili na boisku dużo serca. Szanujemy punkt zdobyty z wiceliderem - opowiedział Dawid Ługowski, trener LKS Orła Nieborów.

Zespół Zrywu w sobotnim spotkaniu poradził sobie zdecydowanie gorzej. Polonia już w pierwszej połowie zdobyła trzybramkowe prowadzenie. Wraz ze stratą pierwszej bramki już w 4. minucie, w szeregach drużyny trenera Bernarda Wudkiewicza spadała mobilizacja, co spowodowało utratę kolejnych bramek. W efekcie spotkanie zakończyło się porażką Zrywu 2:4 (0:3).

- Nie pasujemy do tej ligi, z tym zaangażowaniem. Jeżeli nie zmienimy podejścia spadniemy z hukiem… - opowiedział Bernard Wudkiewicz, trener SKF Zryw Wygoda.

8. kolejka IV ligi:

• MKP Boruta Zgierz - LKS Orzeł Nieborów 1:1 (1:1); br.: Krystian Ślęzak (17) - Krystian Kruk (3).
    Orzeł: Maciej Chmielewski - Piotr Jaworski, Rafał Kołaczyński, Bartłomiej Tkacz, Karol Kruk - Volodymyr Molodchenko (65 Jan Haczykowski), Wiktor Stępień, Radosław Grefkowicz, Kacper Stencel (60 Bartłomiej Krupa) - Paweł Graczyk (75 Piotr Sekuła), Krystian Kruk.
    Sędziował: Michał Dzwonkowski (Radomsko). Żółte kartki: Karol Pawlikowski, Jakub Fudała i Damian Bierżyński - wszyscy Boruta oraz Karol Kruk (4), Radosław Grefkowicz (2) i Volodymyr Molodchenko (2) - wszyscy Orzeł.
  • SKF Zryw GrantON Wygoda - PKS Polonia Piotrków Trybunalski 2:4 (0:3); br.: Roman Perizhok (56) i Daniel Nowaczyk (87 samobójcza) - Oskar Pióro (4), Dawid Przybysz (26) i Adrian  Malicki 2 (43 i 51).
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Kamil Augustyn, Tomasz Wudkiewicz (46 Rafał Kowalczyk), Piotr Gawlik (85 Kacper Ledzion) - Bartosz Wudkiewicz (46 Wojciech Guzek), Michał Świdrowski (70 Adrian Rosa), Hubert Matyjas (85 Mateusz Sekuła) - Michał Fabijański, Roman Periżhok (60 Sebastian Sobieszek), Hubert Kania - Patryk Bojańczyk.
    Sędziował: Wojciech Pawlak (Łódź). Żółte kartki: Hubert Matyjas (1), Michał Fabijański (2), Sebastian Sobieszek (1) i Patryk Bojańczyk (1) - wszyscy Zryw oraz Adrian Malicki, Adam Raszewski, Oskar Pióro i Patryk Grzesiuk - wszyscy Polonia.
  • MGKS Skalnik Sulejów - ZKS Włókniarz Zelów 1:2 (0:0); br.: Jakub Szlaski (72) - Igor Świątkiewicz 2 (85 i 90+2).
  • GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - RKS Radomsko 1:1 (0:0); br.: Marek Dąbrowski (89) - Damian Mężyk (81).
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - LKS Omega Kleszczów 1:4 (0:3); br.: Rafał Porada (70) - Bartosz Pieniążek (1), Adrian Ociepa (15), Przemysław Szewczyk (32)  i Robert Tomesz (77).
  • WKS Prosna Wieruszów - KS Paradyż 3:0 (2:0); br.: Szymon Cierkosz 2 (31 i 49) i Michał Okoń (44).
  • KS Stal Głowno - KS Widzew II Łódź SA 0:4 (0:0); br.: Dawid Owczarek (51), Mateusz Malec (53), Daniel Villanueva (56) i Damian Skrzeczkowski (87).
  • MKS Zjednoczeni Stryków - KS Warta Sieradz 2:4 (1:0); br.: Michał Drogosz (19) i Szymon Młynarczyk (61) - Wiktor Płaneta (62), Mikołaj Bociek (70), Krystian Stolarczyk (90) i Kamil Pluta (90+1).
  • LKS Kwiatkowice - GKS Orkan Buczek 2:4 (1:2); br.: (23 samobójcza) i Dominik Woźniak (90) - Grzegorz Kowalski (20), Bartłomiej Madej (25), Łukasz Matuszczyk (72) i Norbert Dregier (82).