Niskie loty Orła i Zrywu

18:55, 19.10.2021 Gogo Aktualizacja: 18:55, 19.10.2021
Skomentuj Fot.: MGUKS Pogoń Zduńska Wola. Fot.: MGUKS Pogoń Zduńska Wola.

Z zerowym dorobkiem punktów zakończyły się mecze 12. kolejki IV ligi dla zespołów LKS Orzeł Nieborów i SKF Zryw GrantON Wygoda.

Podopieczni trenera Dawida Ługowskiego stanęli w miniony weekend przed trudnym zadaniem, pokonania zespołu rezerw I-ligowego Widzewa Łódź. Mimo pewnych zmian w ustawieniu wprowadzonych przez szkoleniowca, drużynie Orła nie udało się ugrać żadnego punktu. Sytuacja w pierwszej połowie wyglądała nawet optymistycznie. Chociaż Widzew II Łódź już w 9. minucie wyszedł na prowadzenie, po strzale oddanym głową przez Daniela Chwałowskiego, gospodarze dwukrotnie stworzyli okazję na zdobycie bramki. Niestety żadnej nie wykorzystał Krystian Kruk, przez co na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

W drugiej odsłonie lepsze okazje miał rywal - najpierw Daniel Villanueva Rivas trafił w słupek, ale już w 76. minucie Adam Dębiński pięknym strzałem z dystansu wprowadził piłkę za linię bramkową gospodarzy. Dwubramkowa przewaga gości utrzymała się do końca meczu i spowodowała, że Orzeł Nieborów nadal zajmuje 15. miejsce w ligowym wyścigu.

W minorowych nastrojach wrócili z wyjazdowego meczu z Pogonią Zduńska Wola, podopieczni trenera Bernarda Wudkiewicza. Sobotnie spotkanie zakończyli niespodziewanie wysoką porażką 0:8 (0:2). Po pierwszych kilku minutach wyrównanej walki, kiedy to nie wykorzystali swoich sytuacji na bramkę, gospodarze skutecznie zaatakowali wychodząc na prowadzenie 1:0. Do przerwy udało się podwyższyć wynik na 2:0, a w drugiej połowie posypało się w szeregach Zrywu po całości.

Sześć strat jest tego najlepszym dowodem. Zawiodła obrona, ale i w ofensywie brakowało przemyślanych akcji i zdecydowania - efekt to porażka 0:8.

Kolejny mecz dla Orła Nieborów również nie będzie łatwy. W sobotę, 23 października o godz. 19.00, zespół trenera Ługowskiego zmierzy się na wyjeździe z liderem - KS Warta Sieradz. Gracze Zrywu mają natomiast szansę na komplet punktów, bo w niedzielę, 24 października o godz. 15.00, zagrają z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli - GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra.

12. kolejka IV ligi:

• LKS Orzeł Nieborów - KS Widzew II Łódź SA 0:2 (0:1); br.: Daniel Chwałowski (9) i Adam Dębiński (76).
    Orzeł: Cristian Vesa - Piotr Jaworski, Bartłomiej Tkacz, Rafał Kołaczyński (70 Wiktor Stępień), Bartłomiej Krupa - Michał Redzisz, Radosław Grefkowicz - Bartosz Placek, Jan Haczykowski, Karol Kruk (63 Mateusz Nierobisz) - Krystian Kruk (75 Volodymyr Moldchenko).
    Sędziował: Wojciech Kretek (Piotrków Trybunalski). Żółte kartki: Bartłomiej Tkacz (3) i Bartosz Placek (3) - obaj Orzeł oraz Daniel Mąka, Kamil Tlaga i Nikodem Wszołek - wszyscy Widzew II.
  • MGUKS Pogoń Zduńska Wola - SKF Zryw GrantON Wygoda 8:0 (2:0); br.: Princewill Okachi 3 (15, 33 karny i 72), Dawid Kępniak (52), Witold Kubiak (56), Wojciech Pawlak (67), Mikael Idzikowski (75) i Mateusz Wroński (87).
    Zryw: Dawid Feliga - Kamil Augustyn (70 Adrian Rosa), Tomasz Wudkiewicz, Piotr Gawlik (55 Rafał Kowalczyk), Hubert Matyjas - Sebastian Sobieszek (55 Mateusz Sekuła), Roman Perizhok (85 Bartosz Wudkiewicz) - Wojciech Guzek, Michał Świdrowski, Marcel Wnuk (55 Hubert Kania) - Michał Fabijański (70 Szymon Panek).
    Sędziował: Szymon Michniewicz (Łódź). Żółta kartka: Dawid Feliga (1) - Zryw.
  • MKP Boruta Zgierz - RKS Radomsko 0:1 (0:0); br.: Łukasz Bocian (86).
  • KS Paradyż - KS Warta Sieradz 1:4 (0:2); br.: Wojciech Tyczyński (83) - Wiktor Płaneta 3 (2, 43 karny i 56) i Łukasz Chojecki (71 karny).
  • KS Stal Głowno - PKS Polonia Piotrków Trybunalski 0:1 (0:1); br.: Adrian Malicki (12).
  • MKS Zjednoczeni Stryków - ZKS Włókniarz Zelów 3:4 (1:2); br.: Kamil Cupriak (11), Tomasz Lenart (76) i Marcin Zimoń (86) - Błażej Kaliski (29), Robert Oborowski (32), Albin Maciejewski (54) i Igor Świątkiewicz (77).
  • WKS Prosna Wieruszów - GKS Orkan Buczek 0:4 (0:3); br.: Bartłomiej Madej (4), Norbert Dregier 2 (31 i 45+1) i Jardel Muniz Cruz (72).
  • GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - MGKS Skalnik Sulejów 2:3 (1:0); br.: Marek Dąbrowski (15) i Dawid Fajks (73) - Dariusz Dutkiewicz 2 (47 i 86) i Michał Ciołkowski (52).
  • LKS Kwiatkowice - LKS Omega Kleszczów 2:1 (0:0); br.: Michał Stasiak (48) i Maciej Kwaśniak (56) - Jan Jaszczak (60).