Pelikan-2007 zdobył komplet punktów

21:56, 25.10.2021 Gogo Aktualizacja: 21:57, 25.10.2021

W niedzielę, 24 października, MUKS Pelikan-2007 Łowicz rozegrał ligowy pojedynek z KS PSV Łódź, który zakończył się zwycięstwem biało-zielonych 7:0 (1:0).

Dla podopiecznych trenera Rafał Bogus i Adama Wojdy mecz z KS PSV Łódź, zespołem zajmującym ostatnie miejsce w ligowej tabeli, nie był dużym wyzwaniem i bez większego wysiłku poradzili sobie z rywalem, choć „skrzydła” rozwinęli dopiero w drugiej połowie spotkania. Do przerwy biało-zieloni testowali nieco możliwości przeciwnika i strzelili tylko jednego gola, którego autorem był Michał Pawlina.

W drugiej połowie gracze Pelikana całkowicie przejęli kontrolę nad grą, potwierdzając to sześcioma skutecznymi atakami na bramkę łodzian. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Tomasz Zrazek (42 i 58), Szymon Pilichowski (46), Iwo Zuchora (57) i Kamil Firak (79), a w 72. minucie po raz drugi zapunktował Pawlina.

- Ten mecz to już historia. W pełni skupiamy się teraz na jednym z trzech ostatnich meczów, z których musimy dowieźć dziewięć punktów. Będziemy walczyć do końca… - podsumował Adam Wojda, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

MUKS Pelikan-2007 Łowicz nadal pozostaje na 2. miejscu w ligowej rywalizacji, ale Włókniarz Pabianice rozegrał dotychczas tylko 9 spotkań, a zgromadził już 23 punkty, jest więc duże zagrożenie, że wyprzedzi biało-zielonych, gdy wyjdzie zwycięsko z zaległych meczów. W najbliższą sobotę zespół trenera Bogus i Wojdy zmierzy się na wyjeździe właśnie z Włókniarzem Pabianice, szykuje się więc emocjonujący pojedynek.

11. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy C1:

• MUKS Pelikan-2007 Łowicz - KS PSV Łódź 7:0 (1:0); br.: Michał Pawlina 2 (38 i 72), Tomasz Zrazek 2 (42 i 58), Szymon Pilichowski (46), Iwo Zuchora (57) i Kamil Firak (79).
    Pelikan-2007: Wojciech Reske - Jakub Barański, Rafał  Ugarenko, Dominik Nowak, Maksymilian Mularski - Alan Bartosik, Iwo Zuchora - Michał Pawlina, Krystian Charążka, Tomasz Kochanek - Szymon Pilichowski. Na zmiany wchodzili: Bartosz Ciupiński - Maciej Kępka, Kamil Firak, Adrian Kołodziejczyk, Szymon Koza i Jakub Świdrowski.
  • KS Warta Sieradz - MUKS Włókniarz Pabianice 2:2
  • UKS Orlik Ujazd - UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 1:4
  • MKS Ceramika Opoczno - TS Szczerbiec Wolbórz 3:1