Ostatni pojedynek Zrywu w Pucharze Polski

17:55, 24.11.2021 Gogo Aktualizacja: 17:55, 24.11.2021

Zakończyła się przygoda zespołu SKF Zryw GrantON Wygoda w Pucharze Polski „Skierniewice”. W rozegranym meczu 5. kolejki  podopieczni trenera Piotra Gawlika przegrali z Unią Skierniewice Sp. zoo 1:5 (1:0).

Całą pierwszą połowę meczu, rozegranego we wtorek, 23 listopada, na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, Zryw prowadził, po bramce zdobytej przez Michała Fabijańskiego już w 9. minucie gry. Niestety w drugiej odsłonie obroty spadły, bo zabrakło już sił zawodnikom. Za to Unia przystąpiła do natarcia, począwszy od 63. minuty skutecznie powiększając pulę strzelanych goli. Ostatni, piąty padł w doliczonym już czasie gry.

- Pomimo przewagi zespołu ze Skierniewic, długo utrzymywaliśmy korzystny wynik. Tempa spotkania nie wytrzymaliśmy przede wszystkim fizycznie, co skrupulatnie wykorzystała trzecia drużyna III ligi - ocenił Piotr Gawlik, trener koordynator SKF Zryw Wygoda.

Spośród kilkunastu  zespołów z powiatu łowickiego, rywalizujących w Pucharze Polski, jedynie Orzeł Nieborów przeszedł do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się dopiero wiosną 2022 roku.

5. runda Pucharu Polski „Skierniewice”.

• SKF Zryw GrantON Wygoda - Unia Skierniewice Sp. zoo 1:5 (1:0); br.: Michał Fabijański (9) -  Damian Makuch 2 (63 i 71), Kamil Sabiłło 2 (81 i 85) i Miłosz Nowak (90+2).
    Zryw: Sebastian Ostrowski - Tomasz Wudkiewicz, Kamil Augustyn, Hubert Matyjas - Hubert Kania, Michał Świdrowski, Roman Perizhok, Sebastian Sobieszek, Kacper Rześny, Marcel Wnuk - Michał Fabijański.
    Niestrzelony karny przez Kamila Sabiłło (Unia). Piłka trafiła w słupek.
  • LKS Orzeł Nieborów - KS Pelikan Łowicz 2:2 (1:2), w rzutach karnych 7:6; br.: Radosław Grefkowicz 2 (29 i 75) - Damian Kozieł (13 głową) i Marcel Sluga (21).