Marbud Chąśno przewodzi II lidze

18:19, 18.01.2022 Gogo Aktualizacja: 18:20, 18.01.2022

Po 4. kolejce Da Grasso II lidze ŁoLiF już tylko Marbud Chąśno pozostał na czele stawki. LZS Błękitni II Dmosin, przegrywając pojedynek z Vinci Łowicz, spadli na pozycję trzecią w ligowej tabeli.

Marbud Chąśno, po czterech kolejkach zdobył 10 punktów, dzięki czemu zachował pierwsze miejsce w ligowym wyścigu. W rozegranym w niedzielę, 19 grudnia, meczu z Cartel Parma już w pierwszej połowie gracze z Chąśna strzelili dwa gole, obydwa w odstępie kilkunastu sekund, za sprawą Rafała Kołaczyńskiego i Sebastiana Lenarczyka. I prowadzenia nie dali sobie odebrać do końca spotkania, choć jedną bramkę w drugiej połowie stracili. Po przerwie Marbud przeprowadzili jeszcze dwie akcje, zakończone skutecznymi strzałami na bramkę Cartelu w 24. minucie, oddanymi przez Kołaczyńskiego i Kamila Gacia.

Jeden punkt straty do lidera ma na chwilę obecną Subiekt Nieborów. Do przerwy walka z TKS Łowicz miała wyrównany przebieg - najpierw Dominik Czeczko wyprowadził Nieborów na prowadzenie, a po dwóch minutach Radosław Chrząszcz doprowadził do remisu. Dopiero w 23. minucie drugiej odsłony Czeczko znalazł sposób, aby ponownie wprowadzić piłkę do bramki ekipy z Łowicza, kończąc mecz wynikiem 2:1. Zwycięstwo Subiektu to kolejna strata TKS Łowicz, przez co nadal pozostaje bez punktów.

Na 3. miejscu w tabeli, mając taką samą liczbę bramek zdobytych do straconych, znajdują się ex aequo dwie drużyny - LZS Błękitni II Dmosin, który spadł z miejsca pierwszego oraz Mikoba United Klewków. Błękitnym nie wyszedł pojedynek z Vinci Łowicz, przegrywając go 2:3, do czego przyczynił się gol samobójczy Adama Pryka. Za to Mikoba bez większych problemów poradził sobie z Nieobliczalnymi Głowno, pokonując rywala 4:1, choć i w tym spotkaniu zwycięska drużyna otrzymała prezent w postaci bramki samobójczej, tym razem w wykonaniu Przemysława Gibały, który zrehabilitował się strzelając  w 12. minucie gry, jedynego gola dla swojego zespołu.

Podobna sytuacja dotyczy miejsca czwartego, na którym znajduje się  KS Stefan Łowicz oraz wspomniany Vinci Łowicz. Po czterech rozegranych meczach obydwa zespoły zgromadziły 7 punktów i mają identyczny bilans zdobytych do straconych goli. Stefan, po bardzo emocjonującym meczu, podzielił się punktami z Promilem Let’s Dance Dzierzgów, osiągając wynik 2:2.

W dalszym ciągu zła passa nie opuszcza graczy Witaminer Głowno, którzy po raz kolejny zostali pokonani, tym razem przez Eko-Plast Łowicz i z zerowym dorobkiem punktowym zamykają ligową tabelę wyników.

6. kolejka XXIX edycji Da Grasso II ligi ŁoLiF:

• KS Stefan Łowicz - LZS Błękitni II Dmosin 2:6 (1:0); br.: Bartosz Wudkiewicz (5) i Maciej Jaros (18) - Mikołaj Koszelski (14), Dominik Walczak (15 samobójcza), Mariusz Supera 2 (19 i 24), Piotr Mielczarek (21) i Paweł Kłos (24).
  • Nieobliczalni Głowno - Witaminer Głowno 7:2 (3:2); br.: Piotr Plichta (3), Hubert Włodarczyk 4 (6, 14, 22 i 24) i Olaf Andrzejewski 2 (9 i 22) - Michał Szcześniak (4) i Krystian Kubiak (12).
  • Vinci Łowicz - Marbud Chąśno 1:4 (1:1); br.: Jakub Sejdak (2) - Rafał Kołaczyński (5), Sebastian Lenarczyk (15), Kamil Gać (22) i Oktawian Andrzejewski (24).
  • Cartel Parma - Mikoba United Klewków 3:2 (2:0); br.: Paweł Burzyński 2 (7 i 9) i Damian Górowski (24) - Mariusz Dylik (21) i Rafał Gala (24).
    Żółta kartka: Marcel Olak (1) - Cartel.
  • TKS Łowicz - Eko-Plast Łowicz 1:3 (0:0); br.: Jakub Krajewski (21) - Daniel Okraska 2 (16 i 24) i Wojciech Guzek (24).
    Żółte kartki: Jakub Oblicki (1) - TKS oraz Wojciech Guzek (1) - Eko-Plast.
  • Promil Let’s Dance Dzierzgów - Subiekt Nieborów 4:0 (0:0); br.: Jakub Kędziora 2 (18 i 22), Jakub Bylewski (19) i Bartłomiej Płuszka (23).\
    Żółta kartka: Paweł Bober (1) - Promil.