Zamknij

Taj błysnął skutecznością

19:33, 18.01.2022 Gogo Aktualizacja: 19:33, 18.01.2022
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

Świetny występ w 6. kolejce zmagań w rozgrywkach futsalowych Zina III ligi zanotowali gracze Taj Małszyce. Drużyna z Małszyc nie dała najmniejszych szans Bezedurze Łowicz, pokonując rywali aż 9:0 (2:0). W zespole Bezedury zagrał m.in. Jarosław Walczak (wcześniej przez lata grający w Pędzących Imadłach), lecz nawet obecność doświadczonego zawodnika nie pomogła tego dnia.

Po dwa gole dla Taja strzelili: Przemysław Plichta, Maciej Marciniak i Marcin Wieczorek, a po jednym golu zapisali na swoim koncie: Alan Oniszk, Adrian Zawadzki i Łukasz Skumiał.

Tyle samo goli padło w meczu Zu-An Łowicz z San Marianka. Zespół z Łowicza okazał się lepszy wygrywając 6:3, choć to rywale do przerwy prowadzili 1:2.

Gol Sebastiana Sumińskiego nie pomógł drużynie TelePremium Poltrans Łowicz w meczu ze Zjednoczonymi Emiratami Bielawskimi Zduny. W zespole ze Zdun najbardziej zadowoleni mogli być: Konrad Wojciechowski i Adam Wojda, którzy byli autorami goli w tym wygranym meczu.

Victoria Juniorzy Bielawy powalczyli z liderem tabeli OSP Soccer Stachlew, prowadząc do przerwy 1:0. Ostatecznie w drugiej odsłonię meczu: Mateusz Podkop, Damian Milczarek i Bartosz Skowronek przesądzili o wygranej drużyny ze Stachlewa 3:2.

Wciąż w dobrej formie jest inny zespół z czołówki tabeli, a mianowicie Tiruriru FC Domaniewice, które tym razem pokonało Iskrę Łowicz 3:1. Do przerwy był remis 1:1, a na listę strzelców wpisali się: Krystian Siatkowski (Tiruriru) oraz Daniel Górowski (Iskra). Po przerwie zespół z Domaniewic potrafił dwukrotnie znaleźć sposób na pokonanie bramkarza Iskry, a uczynili to Sebastian Janicki i Jakub Imiołek. Domaniewicki zespół zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie tyle samo punktów co TelePremium Poltras.

W ostatnim meczu szóstej kolejki Kolejarz Łowicz nie dał szans drużynie Imprezowy Klimat Zielkowice, wygrywając aż 6:1 (2:0). Trzy gole dla Kolejarza strzelił: Kacper Jaros, dwa - Damian Gendek, a jednego Karol Moskwa. Honorowego gola dla pokonanych strzelił w 19. minucie meczu Dominik Kunikowski.

6. kolejka XXIX edycji Zina III ligi ŁoLiF:

• Zu-An Łowicz24.eu Łowicz - San Marianka 6:3 (1:2); br.: Oleh Kostenyk (11), Oleksand Syniuta 2 (15 i 24), Wasyl Makutra (17), Antoni Knera (18) i Volodymyr Molodchenko (22) - Tomasz Budzeń 2 (7 i 24), Krystian Podleśny (10).
  • TelePremium Poltrans Łowicz - Zjednoczone Emiraty Bielawskie Zduny 1:2 (0:1); br.: Sebastian Sumiński (20) - Konrad Wojciechowski (3) i Adam Wojda (23).
  • OSP Soccer Stachlew - LKS Victoria-Juniorzy Bielawy 3:2 (0:1); br.: Mateusz Podkoń (21), Damian Milczarek (22) i Bartosz Skowronek (24) - Michał Kijański (8) i Mateusz Dałek (24).
    Żółta kartka: Mateusz Dałek (3) - Victoria.
  • Taj Małszyce - Bezedura Łowicz 9:0 (2:0); br.: Przemysław Plichta 2 (4 i 18), Maciej Marciniak 2 (12 i 22), Alan Oniszk (15), Marcin Wieczorek 2 (16 i 17), Adrian Zawadzki (20) i Łukasz Skumiał (24).
    Żółta kartka: Piotr Mika (1) - Bezedura.
  • Tiruriru FC Domaniewice - Iskra Łowicz 3:1 (1:1); br.: Krystian Siatkowski (8), Sebastian Janicki (21) i Jakub Imiołek (23) - Daniel Gurowski (8).
  • Kolejarz Łowicz - Imprezowy Klimat Zielkowice 6:1 (2:0); br.: Karol Moskwa (3), Kacper Jaros 3 (10, 16 i 22) i Damian Gendek 2 (15 i 23) - Dominik Kunikowski (19.
    Żółta kartka: Łukasz Dzięgielewski (1) - Kolejarz.