Marbud nadal bez porażki

14:06, 25.01.2022 Gogo Aktualizacja: 14:06, 25.01.2022
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.
reo

Marbud Chąśno, nadal dopisuje punkty do swojej puli, umacniając prowadzenie w XXIX edycji Da Grasso II lidze ŁoLiF, a największym przegranym po 7. kolejce, rozegranej w niedzielę, 23 stycznia, jest Subiekt Nieborów, który spadł z trzeciego miejsca na pozycję piątą.

Subiekt Nieborów spadł o dwa miejsca po 7. kolejce rozgrywek ligowych, do czego przyczynił się KS Stefan Łowicz. Jeszcze do przerwy Subiekt prowadził 2:0. Ostatecznie spotkanie nie zakończyło się porażką, a remisem 3:3, ale jeden punkt zdobyty w ten sposób okazał się mocno niewystarczający, aby ekipa z Nieborowa utrzymała dotychczasową pozycję w tabeli.

Nieobliczalni Głowno, niemal „rzutem na taśmę” wygrali pojedynek z Błękitnymi II Dmosin, zdobywając drugą bramkę na minutę przed końcem meczu. Do przerwy obydwa zespoły zdobyły po jednym golu. Zwycięstwo pozwoliło Nieobliczalnym utrzymać drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywek, choć mocno „depcze im po piętach” Eko-Plast Łowicz, który ma obecnie 15 punktów, czyli tyle samo co zespół z Głowna.

Eko-Plast awansował na trzeciego miejsce po udanym meczu z Vinci Łowicz, zakończonej wynikiem 4:1 (4:0).

Jak na lidera przystało, Marbud Chąśno, okazał się skuteczniejszy od rywala - Promil Let’s Dance Dzierzgów. Do przerwy zdobył prowadzenie 3:1, a w drugiej odsłonie dołożył jeszcze jednego gola, kończąc spotkanie wynikiem 4:1. Wprawdzie Marbud nie zawsze wychodził zwycięsko z pojedynków, ale jak dotąd nie przegrał żadnego meczu, co pozwoliło mu zgromadzić 19 punktów i mając cztery punkty przewagi nad drugim z kolei zespołem, Nieobliczalnymi Głowno,  prowadzi w ligowej rywalizacji.

Po siedmiu kolejkach bez punktów pozostają dwa zespoły - TKS Łowicz, który w ostatnim meczu poległ z Mikobą United Klewków 1:4 (1:1) oraz Witaminer Głowno, ulegając ekipie Cartel Parma 3:7 (0:3).

7. kolejka XXIX edycji Da Grasso II ligi ŁoLiF:

• Subiekt Nieborów - KS Stefan Łowicz 3:3 (2:0); br.: Mikołaj Ulasiewicz 3 (2, 9 i 21) - Maksymilian Siekiera (16) i Jacek Antos 2 (20 i 22).
    Żółta kartka: Leszek Boczek (1) - Subiekt.
  • LZS Błękitni II Dmosin - Nieobliczalni Głowno 1:2 (1:1); br.: Piotr Mielczarek (6) - Hubert Włodarczyk 2 (1 i 23).
  • Mikoba United Klewków - TKS Łowicz 4:1 (1:1); br.: Rafał Gala 2 (5 i 24), Sebastian Gładki (21) i Tomasz Rybus (24) - Piotr Strycharski (7).
  • Eko-Plast Łowicz - Vinci Łowicz 4:1 (4:0); br.: Adrian Musialik 2 (4 i 10), Damian Trałut (9) i Mateusz Stefański (11) - Radosław Grefkowicz (19).
  • Witaminer Głowno - Cartel Parma 3:7 (0:3); br.: Krystian Kubiak (21) i Michał Szcześniak 2 (24 i 24) - Kacper Ledzion (4), Hubert Kania (6), Kamil Grzanka 3 (7, 16 i 21), Damian Górowski (20) i Mariusz Rokicki (22).
    Żółta kartka: Mariusz Wiśniewski (1) - Witaminer.
  • Marbud Chąśno - Promil Let’s Dance Dzierzgów 4:1 (3:1); br.: Rafał Kołaczyński 2 (5 i 24), Oktawian Andrzejczak (9) i Kamil Gać (10) - Jakub Kędziora (7).