Zamknij

Pelikan nie zdołał pokonać lidera

10:49, 12.05.2022 Gogo Aktualizacja: 10:50, 12.05.2022
Skomentuj Fot.: Mateusz Lis. Fot.: Mateusz Lis.

Nie udało się złamać lidera i w meczu 31. kolejki KS Pelikan Łowicz przegrał na wyjeździe z KS Legionovia Legionowo 1:3 (0:2).

Lider okazał się poza zasięgiem Pelikana. Powtórzyła się sytuacja z meczów rozgrywanych w poprzednich sezonach z Legionovią Legionowo - biało-zieloni wrócili w środę, 11 maja, do Łowicza bez punktów,  pokonani 1:3.

Mecz pomiędzy Legionovią a Pelikanem stał na dobrym poziomie, a sama gra w wykonaniu biało-zielonych nie wyglądała źle. Trochę słabiej radzili sobie łowiczanie w pierwszej połowie, czego skutkiem była strata dwóch bramek. W 14. minucie po ewidentnym błędzie indywidualnym, sędzia podyktował rzut karny, który gospodarze przełożyli na gola. Kolejny padł w 44. minucie, po błędzie na linii obrony - biało-zieloni byli stroną dominującą, ale przeciwnik wybił piłkę, której nie udało się przejąć, co dało okazję Michałowi Bajdurowi do oddania skutecznego strzału.

Po przerwie gra była już wyrównana. Łowiczanie stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale piłka nie chciała przekroczyć linii bramkowej. W 73. minucie Szymon Sołtysiński wykorzystał szansę na zmniejszenie strat po rzucie karnym. Chwilę później oddał kolejny strzał na bramkę Legionovii, ale trafił w słupek. Przed bramką na 3:1, którą zdobył Artur Balicki w 89. minucie, Eryk Woliński uderzył piłkę z głowy, a ta trafiła prosto w ręce bramkarza.

- Zagraliśmy dobry mecz, zwłaszcza w drugiej połowie. W pierwszej założenia mieliśmy nieco inne i realizacja nie była taka, jaka powinna być. Skorygowaliśmy to w przerwie i od przerwy było już zdecydowanie lepiej, co się od razu przełożyło się na płynność gry i stworzone sytuacje. Byliśmy naprawdę blisko, zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku. Serce się radowało za taką grę, jaką widzieliśmy i możemy bić tylko brawo, oczywiście nie za wynik, tylko za serducho i grę. Trochę zabrakło, ale wyciągniemy wnioski i jeszcze chwila, a takie mecze też będziemy na swoją stronę przeciągać- opowiedział Paweł Jakóbiak, trener KS Pelikan Łowicz.

31. kolejka III ligi - grupa I:

• KS Legionovia Legionowo - KS Pelikan Łowicz 3:1 (2:0); br.: Michał Bajdur (14 karny i 44) i Artur Balicki (89) - Szymon Sołtysiński (73 karny).
    Pelikan: Patryk Orzeł - Jakub Pawlicki, Eryk Woliński, Przemysław Dwórzyński, Artur Stawikowski (46 Patryk Pomianowski) - Tomasz Kolus (69 Radosław Kuciński), Igor Tomaszewski (56 Jakub Garnysz), Krystian Mycka, Kacper Falkowski (56 Adrian Olpiński) - Kamil Łojszczyk, Szymon Sołtysiński.
    Sędziował: Norbert Chrząstek (Radom). Żółte kartki: Grzegorz Wojdyga (trener bramkarzy), Piotr Bujak, Grzegorz Wojdyga i Bartosz Rymek - wszyscy Legionovia oraz Artur Stawikowski (1), Przemysław Dwórzyński (5) i Szymon Sołtysiński (6) - wszyscy Pelikan.
  • KS Ursus Warszawa - KS Sand-Bus Kutno 3:2 (2:0); br.: Mateusz Muszyński (25) i Michał Strzałkowski 2 (34 i 67) - Adam Patora (50) i Marcin Kacela (88).
  • MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki SA 2:0 (2:0); br.: Łukasz Sosnowski (18 karny) i Jarosław Jampol (45).
  • SSA Jagiellonia II Białystok - MLKS Znicz Biała Piska 2:1 (0:1); br.: Jan Majsterek (80 karny) i Michał Samborski (90+4 głową) - Dmitrij Bajduk (34).
  • KS Błonianka Błonie - Legia II Warszawa SA 3:3 (2:0); br.: Dawid Jarczak (9 karny), Paweł Jabłoński (15 karny) i Yudai Miyamoto (84) - Jakub Papliński (65 samobójcza), Dawid Dzięgielewski (70) i Mateusz Grudziński (90).
  • Unia Skierniewice Non-Profit sp. zoo - GKS Mamry Giżycko 1:2 (1:0); br.: Kamil Sabiłło (10) - Łukasz Broź (53) i Fabio (73).
  • GKS LZS Wikielec - ŁKS II Łódź SA 0:0
  • MLKS Wissa Szczuczyn - RKP Broń 1926 Radom 1:2 (1:1); br.: Damian Toczydłowski (2 karny) - Dmytro Prichna (22) i Carlos Ramírez (79).
  • Polonia Warszawa SA - MKS Pilica Białobrzegi 6:1 (2:0); br.: Filip Arak (20), Krzysztof Koton (42), Łukasz Piątek (53), Adam Pazio (67), (80 samobójcza) i Szymon Lewicki (88) - (49 karny).
    Pauza: TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki.