Pelikan-2005 ponownie bez punktów

12:49, 13.05.2022 Gogo Aktualizacja: 12:49, 13.05.2022

Mecz 8. kolejki, rozegrany w niedzielę, 8 maja, na Stadionie Miejskim im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu zakończył się porażką zespołu MUKS Pelikan-2005 Łowicz. Biało-zieloni przegrali z GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe 0:3 (0:1).

Gracze Pelikana zaprezentowali w meczu z Sierakowianką nie najgorszy poziom gry, ale żeby zdobywać punkty należy strzelać bramki, a tych nie udało się zdobyć. Do tego pojawiły się błędy na linii obrony, co skutecznie wykorzystał rywal, wychodząc na prowadzenie już w pierwszej połowie, strzelając gola w 8. minucie gry. W 65. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Sierakowianki, który podwyższył prowadzenie przeciwnika, a trzy minuty później było już 0:3.

- Wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Dominowaliśmy w środku pola, lecz nie potrafiliśmy zorganizować sytuacji bramkowej. Błędy indywidualne zaważyły na wyniku spotkania - opowiedział Przemysław Plichta, trener MUKS Pelikan-2005 Łowicz.

Po 8. kolejkach MUKS Pelikan-2005 Łowicz ma tylko trzy punkty, wyniesione z meczu z Darem Placencja, które pozwalają utrzymać się na 6. miejscu w ligowej tabeli.

8. kolejka ligi okręgowa juniorów młodszych B1:

• MUKS Pelikan-2005 Łowicz - GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe 0:3 (0:1); br.: Filip Gromek        2 (8 i 65 karny) i Marcel Kardialik (68).
    Pelikan-2005: Paweł Kozanecki - Oliwier Boczkowski, Jakub Fabiszewski, Szymon Lasota, Stanisław Uczciwek - Dominik Nowak (75 Mateusz Macho), Bartosz Pawlak - Kacper Adamczyk (60 Bartosz Grzegorek, 75 Piotr Wojda), Szymon Ambroziak, Jakub Barański (60 Jan Słodki) - Tomasz Zrazek (85 Kacper Kuźmiński).
  • GKS Olimpia Chąśno - SKS Astra Zduny 2:1
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - LKS Dar Placencja 3:0 (w.o.)
    Pauza: LKS Vagat Domaniewice.