W końcu jakiś punkt

10:35, 26.05.2022 Gogo Aktualizacja: 10:35, 26.05.2022
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.
reo

W rozegranym w sobotę 21 maja meczu 10. kolejki MUKS Pelikan-2006 Łowicz (trener Marcin Rychlewski) zremisował z KS Sport-Perfect Łódź 1:1 (1:0).

MUKS Pelikan-2006 Łowicz w końcu przerwał trwające od kilku spotkań pasmo niepowodzeń. Wprawdzie nie udało się zakończyć meczu z  KS Sport-Perfect zwycięstwem, ale dobry i jeden punkt na przełamanie. W sobotę warunki nie sprzyjały grze w piłkę, bo silny wiatr był dużym wyzwaniem dla zawodników, ale próbowali sobie z tym poradzić mocno angażując się w to, co działo się na boisku.

Biało-zieloni jeszcze w pierwszej połowie przedarli się przez obronę rywala umieszczając piłkę w bramce. Skuteczna akcja miała miejsce w 31. minucie gry, a celny strzał wyprowadzający zespół na prowadzenie oddał Jakub Rychlewski. Wynik 1:0 utrzymywał się do 71. minuty, bo wówczas Bartosz Łoś zdobył bramkę Pelikana-2006, która ostatecznie zamknęła mecz remisem 1:1.

Po 10. rozegranych kolejkach MUKS Pelikan-2006 Łowicz zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli, mając osiem punktów straty do znajdujących się nad nim UKS SMS Łódź oraz AKS SMS Łódź.

Szansa na zdobycie kolejnych punktów będzie w niedzielę 29 maja o godz. 17.00, w meczu wyjazdowym z MKS Ceramika Opoczno.

10. kolejka I liga wojewódzka juniorów młodszych B2:

• MUKS Pelikan-2006 Łowicz - KS Sport-Perfect Łódź 1:1 (1:0); br.: Jakub Rychlewski (31) - Bartosz Łoś (71).
    Pelikan: Jakub Gąsecki - Wojciech Białas (60 Oskar Puchalski), Jakub Kłąb, Adrian Krakowiak, Szymon Zagajewski - Dawid Jagóra (65 Bartłomiej Karasek), Jakub Rychlewski - Szymon Lasota (70 Jakub Stasiak), Henryk Kucharski (80 Jan Słodki), Maksymilian Czeczko - Szymon Ambroziak.
  • UKS SMS Łódź - KS Warta Sieradz 10:0
  • PGE GKS Bełchatów SA - AKS SMS Łódź 1:0
  • KS Widzew Łódź SA - MKS Ceramika Opoczno 0:1