Niewiele zabrakło do zwycięstwa

09:11, 28.05.2022 Gogo Aktualizacja: 20:16, 31.05.2022

Podopieczni trenera Mateusza Miazka nie zdołali pokonać w piątek 27 maja zespołu UKS SMS Łódź, zakończyli go remisem 2:2 (2:1).

Wygrana w meczu 11. kolejki leżała w zasięgu Pelikana-2009, ale nie wszystko ułożyło się po myśli biało-zielonych i ostatecznie wrócili do Łowicza z jednym punktem, remisując 2:2.

O wyniku zaważyła pierwsza połowa. Wprawdzie już w 10. minucie wyszli na prowadzenie, po akcji zakończonej strzałem Adriana Kopra, ale ogólnie zagrali bardzo słabo, pozwalając gospodarzom zdobyć dwie bramki. Dopiero po przerwie zaczęli odrabiać straty. Okazali się skuteczni, bo zaliczyli dwa celne strzały, których nie obronił bramkarz UKS SMS, ale sędzia jeden odgwizdał jako spalony. Remis został osiągnięty w 55. minucie za sprawą Kamila Moździerzewskiego

- Słaba pierwsza połowa i bardzo dobra druga. Szkoda straconych punktów, bo w drugiej połowie praktycznie zamknęliśmy rywala na własnej połowie. Zdobyliśmy jeszcze jedną prawidłową bramkę na 2:2, niestety sędzia odgwizdał spalonego, ale brawa dla drużyny za podejście i mimo tej decyzji do końca walczyliśmy o odwrócenie losów spotkania. Chłopcy pokazali charakter i z tego jestem najbardziej zadowolony - podsumował Mateusz Miazek, trener MUKS Pelikan-2009 Łowicz.

11. kolejka II liga wojewódzkiej młodzików D1:

• UKS SMS Łódź - MUKS Pelikan-2009 Łowicz 2:2 (2:1); br.: 2 (15 i 25) - Adrian Koper (10) i Kamil Moździerzewski (55).
    Pelikan-2009: Mateusz Rak - Adrian Koper, Gabriel Majcher, Jan Uczciwek, Maciej Majchrzak - Michał Kuciński, Antoni Bąba, Kryspin Jagiełło - Fabian Chlebny. Na zmiany wchodzili: Franciszek Uczciwek, Miłosz Skonieczny, Kamil Moździerzewski, Wojciech Żyto, Kacper Trębski, Dawid Gosławski i Mateusz Staszewski.
  • UKS Mabo Piotrków Trybunalski - Łódzka AF Łódź 5:1