Pelikan-2007 poległ walcząc z liderem

20:19, 28.05.2022 Gogo Aktualizacja: 17:23, 30.05.2022

Bez punktów zakończyli mecz 11. kolejki podopieczni trenerów Rafała Bogusa i Adama Wojdę. W sobotę 28 maja MUKS Pelikan-2007 Łowicz przegrał spotkanie z PGE GKS Bełchatów SA 2:5 (2:3).

Lider II ligi wojewódzkiej trampkarzy - PGE GKS Bełchatów, nie pozwolił sobie na porażkę i mimo walecznej postawy biało-zielonych, wyszedł z meczu w roli zwycięzcy, wygrywając 5:2.

Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana. Bełchatów szybko dorobił się bramki, bo już w 5. minucie wyszedł na prowadzenie, ale gospodarze doprowadzili do remisu w 17. minucie po pięknym strzale oddanym przez Jakuba Barańskiego  bezpośrednio z rzutu rożnego. Niespełna dziesięć minut później Pelikan-2007 przejął prowadzenie, do czego przyczynił się Dominik Nowak zamykając akcję golem w 26. minucie gry. Niestety radość biało-zielonych nie trwała długo. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy gracze Bełchatowa przejęli kontrolę na boisku, zdobywając dwie kolejne bramki, co sprawiło że schodząc na przerwę Pelikan-2007 przegrywał 2:3.

Sytuacja w drugiej połowie nie uległa zmianie. Rywal dominował na boisku, co udokumentował dwoma kolejnymi skutecznymi akcjami, które przełożyły się ostatecznie na porażkę biało-zielonych 2:5. Szkoda straconych punktów, bo zwycięstwo pozwoliłoby łowiczanom wskoczyć na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Na razie muszą się zadowolić fotelem wicelidera, ale nie wszystko jeszcze stracone.

- Mimo niekorzystnego wyniku zagraliśmy naprawdę niezłe spotkanie. Szkoda straconych punktów bo z przebiegu spotkania moim zdaniem zasłużyliśmy przynajmniej na remis. Po raz kolejny zawiodła skuteczność a przy straconych bramkach znowu popełniamy bardzo proste błędy, które nie powinny się przytrafić. Chciałbym pochwalić dwóch zawodników z rocznika 2008, którzy „pomagali” nam w tym spotkaniu Mateusza Wojdę i Bartka Pszczółkowskiego którzy zagrali naprawdę dobre zawody i nie odstawali fizycznie od rok starszych przeciwników. Zostały nam cztery spotkania i liczymy w nich na komplet punktów żeby liczyć się do końca o zwycięstwo w lidze - ocenił Rafał Bogus, trener MUKS Pelikan-2007 Łowicz.

Już w czwartek 2 czerwca MUKS Pelikan-2007 Łowicz zagra u siebie z TS Szczerbiec Wolbórz, a w sobotę 4 czerwca będzie walczył o ligowe punkty na wyjeździe z AKS SMS III Łódź.

11. kolejka II liga wojewódzkiej trampkarzy C1:

• MUKS Pelikan-2007 Łowicz - PGE GKS Bełchatów SA 2:5 (2:3); br.: Jakub Barański (17 rożny) i Dominik Nowak (26) - 5 (5, 34, 38, 57 głową i 81).
    Pelikan-2007: Bartosz Ciupiński - Jakub Barański, Rafał Ugarenko, Piotr Wojda, Kacper Woźniak - Tomasz Kochanek, Iwo Zuchora, Michał Pawlina - Dominik Nowak, Kamil Firak, Tomasz Zrazek. Na zmiany wchodzili: Kacper Ceroń - Bartosz Pszczółkowski, Maciej Kępka, Krystian Kapusta, Bartosz Grzegorek i Tymoteusz Dudek.
  • UKS Orlik Ujazd - TS Szczerbiec Wolbórz 1:4
  • MKS Ceramika Opoczno - UKS RAP Radomsko 3:6
  • UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - AKS SMS III Łódź (n, godz. 11.00)