Przegrana, ale z awansem

09:55, 22.06.2022 Gogo Aktualizacja: 09:55, 22.06.2022
Skomentuj Fot.: LKS Zjednoczenie Dzierzgów Bobrowniki. Fot.: LKS Zjednoczenie Dzierzgów Bobrowniki.

LKS Zjednoczenie Dzierzgów Bobrowniki przegrał w niedzielę, 19 czerwca, ostatni mecz z GKS Pogoń Rogów, zajmując ostatecznie 2. miejsce w ligowej tabeli.

Graczom Zjednoczenia Dzierzgów Bobrowniki (trener Jacek Gołaszewski) nie udało się zakończyć sezonu 2021/22 na pierwszym miejscu, bo przegrali decydujący mecz z Pogonią Rogów 0:2 (0:0). Porażka nie okazała się jednak bardzo dotkliwa, bo ostatecznie z drugiego miejsca awansowali do rozgrywek klasy A.

Przez długie minuty spotkania na boisku w Rogowie nie padła żadna bramka. Obydwa zespoły próbowały swoich sił zawiązując akcje, ale okazywały się nieskuteczne. Wydawało się, że remis 0:0 utrzyma się do końca, ale jak to bywa, dopóki piłka w grze wszystko może się wydarzyć. W 78. minucie gospodarze wykorzystali nadarzającą się okazję i za sprawą Marka Krawczyka strzelili gola kontaktowego, a jedenaście minut później podwyższyli prowadzenie na 2:0, do czego przyczynił się Damian Waszczykowski. Gracze Zjednoczenia okazali się bezsilni i musieli pogodzić się z niespodziewaną porażką.

Aż dziewięć goli padło w Boczkach Chełmońskich, gdzie podopieczni trenera Marka Borkowskiego nie dali najmniejszych szans Olimpii Oporów, wygrywając aż 9:0 (3:0). Hat-trickiem w tym meczu popisał się Piotr Pisarek, dwa trafienia zapisał na swoim koncie Daniel Okraska, a pozostałe gole strzelili: Damian Trałut, Dawid Lenarczyk, Szymona Sierota i Adam Wiśniewski.

Jeszcze więcej emocji towarzyszyło meczowi Victorii Zabostów z Macovią II Maków. Zespół z Makowa prowadził po 15. minutach już 0:3. Victoria już nie raz pokazała, że potrafi grać do końca i tak było tym razem. Gdy w 70. minucie meczu nadal Macovia II prowadziła różnicą trzech goli mało kto przypuszczał, że podopieczni trenerki Zofii Kucharskiej są w stanie zdobyć choćby jeden punkt. Victoria zagrała vabank i ostatecznie... wygrała 5:3. Gole dla Victorii strzelili Szymon Chołys 2, Wasyl Makutra, Wiktor Lepieszka i Rafał Kucharski. Szczególnej urody był wyrównujący stan rywalizacji na 3:3. Pięknym trafieniem popisał się Wiktor Lepieszka.

Nie odbył się z kolei mecz Kopernika Kiernozia z Naprzodem Jamno, a ponownie powodem są problemy kadrowe zespołu z Jamna.

28. kolejka klasy B „Keeza Skierniewice”:

• GKS Pogoń Rogów - LKS Zjednoczenie Dzierzgów Bobrowniki 2:0 (0:0); br.: Marek Krawczyk (78) i Damian Waszczykowski (89).
  • LKS Fenix Boczki Chełmońskie - LUKS Olimpia Oporów 9:0 (3:0); br.: Piotr Pisarek 3 (6, 51 i 83), Daniel Okraska 2 (40 i 43), Damian Trałut (63), Dawid Lenarczyk (71), Szymon Sierota (75) i Adam Wiśniewski (86).
  • LKS Victoria Zabostów Duży - LZS Macovia II Maków 5:3 (0:3); br.: Szymon Chołys (71), Wasyl Makutra (73), Wiktor Lepieszka (75), Szymon Chołys (88) i Rafał Kucharski (90+2) - Damian Milczarek (6), Jakub Skoczek (10) i Paweł Kołaczek (15).
  • LKS Kopernik Kiernozia - SKF Naprzód Jamno 3:0 (w.o.)