Zamknij

Orzeł wysoko szybuje, Pelikan obniża lot

18:55, 20.09.2022 Gogo Aktualizacja: 19:18, 20.09.2022
Skomentuj Fot.: Paweł A. Doliński. Fot.: Paweł A. Doliński.

LKS Orzeł Nieborów nadal nie odnotował żadnej porażki, a LKS Olimpia Niedźwiada wyniósł z meczu 6. kolejki ligi okręgowej „Keeza Skierniewice” jeden punkt. Pozostałe zespoły z powiatu łowickiego schodziły z boiska pokonane.

To nie był udany weekend dla większości zespołów powiatu łowickiego. Tylko Orzeł Nieborów osiągnął kolejny sukces, pokonując w sobotę, 17 września, w meczu 6. kolejki KS II Kutno 2:1 (0:0). Podopieczni trenera Dawida Ługowskiego wyszli na prowadzenie w 59. minucie, a dziesięć minut później osiągnęli wynik 2:0. Obydwie bramki zdobył Jan Haczykowski. Dopiero w doliczonym czasie gry Kutno odpowiedziało golem, strzelonym przez Filipa Adamczewskiego, który zakończył spotkanie.

Połowiczny sukces odnieśli też gracze Olimpii Niedźwiada, remisując w niedzielę z GLKS Manchatan Nowy Kawęczyn 2:2 (2:1). Drużyna trenera Krzysztofa Łukszasa bardzo szybko przejęła prowadzenie w grze, bo już po 20 minutach, dzięki skutecznym strzałom oddanym przez Marka Piekacza, prowadziła 2:0. Niestety nie udało się utrzymać tego wyniku do końca. W ostatniej minucie pierwszej połowy Olimpia straciła, po rzucie karnym, pierwszą bramkę, a w 65. minucie kolejną. Słabsza jakość gry w drugiej odsłonie sprawiła, że zespół z Niedźwiady nie zdobył już żadnej bramki i zakończył spotkanie remisem, dopisując do swojej puli jeden punkt, który wystarczył aby wznieść się nieco w ligowej tabeli. Po 6. kolejkach Olimpia Niedźwiada zajmuje obecnie miejsce 12.

- Bardzo dobrze weszliśmy mecz, bo bardzo szybko zdobyliśmy dwie bramki, co dało nam komfort spokojnej gry. Niestety przed przerwą tracimy bramkę z rzutu karnego. Druga połowa dużo słabsza w naszym wykonaniu, ale niestety jeżeli w pierwszej połowie nie wykorzystuje się sytuacji to ciężko o pełną pulę - opowiedział Michał Perzyna, zawodnik LKS Olimpia Niedźwiada.

Powodów do zadowolenia nie ma trener Jarosław Burzykowski, którego zespół przegrał po raz kolejny, tym razem ulegając na wyjeździe Mazovii Rawa Mazowiecka 0:3 (0:2).

- Pierwsza bramka strata w środku pola i kontratak, druga wielbłąd bramkarz przy rzucie wolnym. W kolejnym meczu rozdajemy rywalom bramki. Druga połowa już znacznie lepsza, jednak zawiodła kilka razy precyzja przy dogodnych sytuacjach. Trzecia stracona bramka w ostatniej minucie meczu przy naszej próbie ataku - podsumował Jarosław Burzykowski, trener GKS Olimpia Chąśno.

Przegrana sprawiła, że Olimpia Chąśno spadła o kolejne miejsce w ligowej tabeli i obecnie znajduje się na miejscu 7.

Fot.: Paweł A. Doliński.W sobotę Korona Łaguszew została boleśnie poobijana przez GKS Bedlno. Jeszcze w pierwszej połowie sytuacja nie wyglądała tragicznie, bo zespół prowadzony przez trenera Michała Dobrzyńskiego przegrywał 1:3, ale po przerwie goście zdecydowanie przejęli stery gry w swoje ręce, strzelając Koronie siedem kolejnych goli. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 28. minucie Piotr Buczek.

- Drugi nokaut w tej rundzie, po dobrym meczu przed tygodniem. Popełniamy banalne błędy, które bezwzględnie wykorzystuje dobrze dysponowany przeciwnik. Pracujemy dalej, bo co nam zostało- skomentował Michał Dobrzyński, trener LKS Korona Łaguszew.

Bezsilni okazali się w niedzielę podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego wobec silnego rywala z czoła tabeli. Widok Skierniewice od początku dominował na boisku, sukcesywnie powiększając swoje prowadzenie, począwszy od 7. minuty spotkania. Do przerwy biało-zieloni stracili dwie bramki, a ostatecznie mecz zakończył się  wynikiem 4:0 (2:0). Niestety porażka przełożyła się na spadek w ligowym rankingu i drużyna rezerw Pelikana zajmuje już przedostatnie miejsce w tabeli.

6. kolejka ligi okręgowej „Keeza Skierniewice” - grupa IV:

• LKS Orzeł Nieborów - KS II Kutno 2:1 (0:0); br.: Jan Haczykowski 2 (59 i 69) - Filip Adamczewski (90+2).
    Orzeł: Cristian Vesa - Jonatan Politowicz (80 Jakub Milczarek), Piotr Lisicki, Radosław Grefkowicz (70 Konrad Wisiński), Piotr Tkacz, Bartłomiej Krupa - Jan Haczykowski (70 Kacper Misztal), Bartłomiej Tkacz, Kacper Rześny (65 Kuba Sokół) - Michał Fabijański (75 Piotr Sekuła), Jakub Krajewski (65 Jakub Lis).
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - GKS Olimpia Chąśno 3:0 (2:0); br.: Arkadiusz Kruś (20), Mateusz Bernaciak (32) i Kacper Kozłowski (90).
    Chąśno: Kacper Kwiatkowski - Jakub Gać, Rafał Kołaczyński, Dorian Nasalski, Wiktor Matyjas (80 Oleh Kostenyk) - Marcin Matuszewski, Kamil Janikowski (60 Marcel Sierota), Mateusz Sekuła, Mateusz Sierota (64 Przemysław Bury) - Oktawian Andrzejczak, Michał Warda.
  • LKS Olimpia Niedźwiada - GLKS Manchatan Nowy Kawęczyn 2:2 (2:1); br.: Marek Piekacz 2 (8 i 28 wolny) - Bartłomiej Leniarski (43) i Jarosław Foks (61).
    Niedźwiada: Radosław Robak - Przemysław Zabost, Maciej Perzyna, Michał Perzyna, Kacper Stępniewski (62 Grzegorz Jaska) - Kamil Grzanka, Kacper Misiak, Mariusz Kowalik - Marek Piekacz, Daniel Bończak, Mikołaj Ulasiewicz (80 Piotr Piekacz).
  • MLKS Widok Skierniewice - KS Pelikan II Łowicz 4:0 (2:0); br.: Szymon Kiwała (7), Paweł Gierach (43), Adam Stankiewicz (75) i Wojciech Borowiec (86).
    Pelikan II: Piotr Włodarczyk - Dawid Konikowski, Jakub Kłąb, Bartosz Skonieczny, Szymon Zagajewski - Igor Wróblewski (60 Bartłomiej Karasek), Piotr Strycharski - Kacper Stępień (46 Henryk Kucharski), - Filip Deka (75 Radosław Chrząszcz), Maksymilian Czeczko - Jan Pietrzak.
  • LKS Korona Łaguszew - GKS Bedlno 1:9 (1:3); br.: Piotr Buczek (28) - Jan Peda 5 (10, 44, 67, 80 i 85), Krystian Górczyński 3 (26, 68 i 73) i Kamil Kowalczyk (54).
  • GLKS Wołucza - BKS Start Brzeziny 0:6 (0:0); br.: Bartosz Szadkowski 2 (47 i 62), Damian Knera (60), Alan Lewandowski (77), Przemysław Szubert (80) i Bartosz Łącki (87).
  • Unia II Skierniewice Sp. zoo - GLKS Olimpia Jeżów 3:0 (0:0); br.: Paweł Krawczyk (54), Przemysław Żuchowski (56) i Michał Karwat (71).
  • LUKS Juvenia Wysokienice - LZS Macovia Maków GKS 3:5 (2:); br.: Paweł Fastyn (15), Patryk Dębski (19) i Marcin Wach (80) - Patryk Błędowski 2 (9 i 77), Łukasz Markowski (39) i Mateusz Bartosiewicz 2 (45 i 90+2).

3-21

Zaległy mecz 1. kolejki ligi okręgowej „Keeza Skierniewice” - grupa IV (2022.09.21):

• LKS Orzeł Nieborów - MLKS Widok Skierniewice (śr, godz. 18.00.

3. kolejka klasy A „Keeza Skierniewice” - grupa 9:

• WKS Meteor Reczyce - LKS Vagat Domaniewice 3:0 (1:0); br.: Krystian Siatkowski 2 (15 i 75) i Przemysław Imiołek (55).
  • LKS Zjednoczenie Dzierzgów Bobrowniki - GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe 0:7 (0:4); br.: Mateusz Kozłowski (4), Serhii Osypenko (32), Mariusz Wieczorek 3 (41, 45+1 i 64) i Jarosław Jaworski 2 (55 i 58).
  • LKS Start Złaków Borowy - LKS Czarni Bednary 3:2 (0:0); br.: Krzysztof Motyl (77), Marcin Głowacki (81) i Krystian Podleśny (90+2) - Paweł Kutkowski (51) i Adam Salamon (76).
  • LKS Dar Placencja - LZS Victoria Bielawy 5:0 (2:0); br.: Patryk Pęksa (7), Dominik Kunikowski (29), Wojciech Jędrzejczyk (50) i Michał Kołudzki 2 (75 i 82).

12-2

3. GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe (5)