Unia za silna dla Akademii Pelikan-2011

16:48, 21.09.2022 Gogo Aktualizacja: 16:49, 21.09.2022

Młodzi adepci piłki nożnej z UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz wysoko przegrali mecz 3. kolejki z liderem rozgrywek ligi okręgowej młodzików młodszych - Unią Skierniewice, spadając na 6. miejsce w tabeli.

Bardzo słabo wypadli podopieczni trenera Patryka Sekuły w meczu z Unią Skierniewice. Łowiczanie nie potrafili stawić czoła atakom rywala, co skutkowało stratą kolejnych bramek. Do przerwy strzelili dwa gole, ale gospodarze byli skuteczniejsi kończąc ją wynikiem 4:2. Jednak w drugiej połowie Unia  przejęła całkowitą kontrolę nad grą. Mecz zakończył się porażką Akademii Pelikan-2011 2:9. Strzelcami goli w zespole z Łowicza byli Kacper Witkowski (7) i Alan Młynarski (30).

- Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, jeśli chodzi o fazę bronienia. Pozwoliliśmy rywalowi na bardzo dużo, byliśmy spóźnieni. Wyciągamy wnioski, pracujemy dalej… - skomentował Patryk Sekuła, trener UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz.

Gracze Akademii rozegrali dotychczas dwa spotkania ligowe. W jednym odnieśli zwycięstwo, a w drugim przegrali. Co przyniesie kolejny mecz okaże się już w sobotę, 24 września. Rywalem łowiczan będzie AP Sadkowice.

3. kolejka ligi okręgowej młodzików młodszych „Skierniewice” D2:

• Unia Skierniewice Sp. zoo - UKS Akademia Pelikan-2011 Łowicz 9:2 (4:2); br.: Bartosz Nasulewicz 2 (6 i 44), Bartosz Kural (16), Maksymilian Czarnecki 4 (19, 26, 39 i 55), Aleksander Nowakowski (40) i Franciszek Porczyk (60) - Kacper Witkowski (7) i Alan Młynarski (30).
    Pelikan-2011: Tomasz Wojciechowski - Kryspin Zuchora, Szymon Urbański, Franciszek Tomasik - Nikodem Kostrzewa, Jakub Czaplarski - Nikodem Plichta, Kacper Witkowski, Olaf Martofel. Na zmiany wchodzili: Szymon Bolimowski - Bartosz Ciupa, Patryk Kępka, Hubert Jasiński, Jerzy Pietrowski, Igor Łukawski, Alan Młynarski i Igor Rybus.
  • RKS Mazovia Rawa Mazowiecka - LKS Jutrzenka Mokra Prawa 11:0
  • AP Sadkowice - SP GOKSiR Lipce Reymontowskie 2:2
  • LKS Pogoń Bełchów - GLKS Laktoza Łyszkowice przełożony na 28 września 2022 roku (s) na godz. 17.00.
  • SKF Zryw Wygoda - LKS Olimpia Niedźwiada przełożony na 5 listopada 2022 roku (s) na godz. 10.00.